כניסה

סוד היציאה מלחץ המבחנים: סיקרט אקדמית

|

יוצאים מהלחץ: מפגש הכנה לתקופת המבחנים של סיקרט אקדמית 

המיזם החברתי של "סיקרט אקדמית", המארגן מגוון אירועים מהרצאות של מרצים בנושאים מרתקים, דרך מפגשים העוסקים בנושאים לימודיים ועד לאיתור דירות, פונה לתחום חשוב נוסף - חרדת המבחנים המלווה אותנו בתקופת הלחץ בבחינות. במפגש קצר הוענקו לכלל הסטודנטים כלים מעשיים לעבור את אתגר עונת המבחנים בקלות. 


"איך לומדים חומר של סמסטר שלם בכמה ימים?", "איך אני יודע מה אני לא יודע?" ו"מה עושים עם הבלאק-אאוט הקבוע במבחן?" אלו רק חלק מהשאלות שסטודנטים רבים מתמודדים עמם, כבר מהשנה הראשונה לתואר ואפילו בלימודים לדוקטורט. הציון במבחן הופך להיות כה משמעותי שלפעמים הוא יוצר לחץ שקשה להתמודד עמו. 


"סיקרט אקדמית", הקהילה המגובשת של הסטודנטים באקדמית הרימו את הכפפה ויזמו מפגש שבו אפשר לפתח כישורים חשובים לתקופה המבחנים כיום ולסיטואציות מלחיצות נוספות בעתיד. מה למדנו שם? WhatsApp Image 2019-01-09 at 19.19.52.jpeg


ניהול זמנים 

צריך ללמוד לשלושה מבחנים בבת אחת? חלוקה נכונה של זמן הלימוד באמצעות לו"ז מדויק של תאריכים ושעות מהמבוססים על השיעורים הקיימים בלו"ז העבודה והחוגים יסייעו לחלק את המשימה המורכבת לפשוטה יותר. התחשבות בבלת"מים שונים בתכנון לוחות הזמנים תסייע להתמודד עם הבלתי צפוי. בנוסף, כאשר אנו מסתכלים בכל יום רק על המשימה האחת העומדת לפנינו כעת, קל הרבה יותר להספיק לבצע את כל המשימות מבלי לחוש מוצפים.  


אסטרטגיות למידה 

לכל סטודנט יש את אסטרטגיות הלימוד המתאימות לו. חלק מעדיפים לשמוע את החומר אחרי שהקליטו אותו, אחרים יעדיפו דווקא לשנן כרטיסיות שהכינו מבעוד מועד. חלקנו לומדים בצורה חזותית בצורה יעילה יותר ואחרים דווקא זוכרים טוב יותר את המידע כאשר הוא מועבר בצורה ווקאלית. אנו גם יכולים לזהות את הדרך הטובה ביותר ללמוד בפרקי זמן קצרים וממוקדמים או בשעות ארוכות בחלק בו אנו ערניים יותר במהלך היום. במפגש למדנו אסטרטגיות למידה שונות על מנת למצוא את המתאימה ביותר עבורנו. 


התמודדות עם חרדת מבחנים 

כמעט אף סטודנט לא ידע את כל חומר הלימוד על בוריו. תמיד יהיו נושאים מסוימים שלא הענקתם להם את תשומת הלב הראויה. אין בכך כל פסול. נכון, יכול להיות שלא תצליחו ללמוד את כל החומר לבחינה אך לפחות תדעו שעשיתם את המרב כדי להצליח. לפעמים דווקא ההפסקות בזמן הלימוד, יציאה לריצה, לרכיבה על אופניים ולניקוי הראש יהיו הכלים הטובים ביותר להגיע למבחן רגועים יותר ובגישה חיובית. 


המפגש היה מוצלח מאד ולמי שפספס המצגת המלאה מחכה בקבוצת הפייסבוק הסגורה של סיקרט אקדמית. זה הזמן להצטרף ולהיות שותפים לסודות הכי שווים של הסטודנטים באקדמית