כניסה

בוגר האקדמית שכובש את עולם הפרסום הדיגיטלי

|

הוא חיפש בכלל חברה קטנה להתחיל בה, וארבע שנים אחר כך מצא את עצמו חי על קו ישראל -סן פרנסיסקו - ברלין ומכהן כסמנכ"ל פיתוח באחת מחברות הפרסום הדיגיטלי המצליחות בעולם. הכירו את גל אביב, בוגר האקדמית שעשה את זה, ובגדול

 

הבוקר של גל אביב מתחיל קצת לפני הבוקר הגנרי של כולנו. הוא מתעורר ב-05:30, יוצא לסיבוב עם הכלב טומי, עובר על המיילים שהגיעו במהלך הלילה ואז מתחיל את יומו בשיחות טרנס אטלנטיות לחוף המערבי של ארצות הברית. ככה זה כשעובדים מסביב לעולם, מנהלים עשרות עובדים ועל הדרך מתחזקים זוגיות ומשאירים עוד כמה דקות לתחביבים. עבור גל אביב, סמנכ"ל הפיתוח (VP of Engineering) בחברת הפרסום הדיגיטלי Fyber, מדובר, כאמור, בשגרה. מאז שהוא זוכר את עצמו עסק בוגר האקדמית בתפקידים ניהוליים. "התחלתי בגיל 20, כשעבדתי בחברת תוכנה כשלמדתי לתואר הראשון. היות ולמדתי במסגרת העתודה האקדמית, זכיתי בהמשך לנהל צוותי פיתוח עוד במהלך השירות כקצין ביחידת הפיתוח של חיל האוויר", הוא נזכר. "לאורך הדרך תמיד הקפדתי להישאר קרוב לפיתוח ולטכנולוגיה, אבל היה לי חשוב להיות מסוגל להוביל צוות ולייצר ערך בקנה מידה משמעותי".

 

לג'וב הנוכחי בחברת הפרסום הדיגיטלי (AdTech) הגיע לאחר שחיפש חברה קטנה לעבוד בה. לפני ארבע שנים הצטרף לסטארט אפ הישראלי Inneractive כדי להוביל צוות פיתוח קטן שיפתח מחדש את התשתיות הטכנולוגיות. לאורך השנים הצליחה החברה מעל ומעבר למצופה, ולפני מספר חודשים נרכשה על ידי חברת Fyber תמורת 86 מיליון דולר. בהמשך מונה אביב להוביל את מחלקות הפיתוח בקבוצה הגלובלית ובמסגרת תפקידו מנהל את קבוצות הפיתוח בישראל, סן פרנסיסקו וברלין.

 

גל אביב.jpg

חיפש חברה קטנה להתחיל בה. גל אביב

 

באקדמית למד אביב לתואר ראשון במדעי המחשב, ורואה קשר ישיר בין לימודיו לעיסוקו הנוכחי: "גם היום לאחר שנים באקדמיה ולימודי המשך שונים, אני עדיין רואה את הערך של התואר הראשון ובפרט לימודי הליבה שהיו ברמה גבוהה והקנו לי בסיס חזק ויציב להתפתחות מקצועית", הוא אומר. "אין לי ספק שרבים מהערכים המקצועיים שמלווים אותי קשורים להבנה מעמיקה של היסודות עליהם בנויים מדעי המחשב ועולם המחקר והפיתוח".

 

האם היה לך מרצה שאתה זוכר במיוחד?
"ד"ר עומר ברקמן שלימד מבני נתונים ואלגוריתמים. זה היה קורס לא פשוט והבחינה נראתה כמעט בלתי אפשרית, אבל את החומר אני זוכר היטב עד היום. זה היה לא פשוט, אבל כבר אז היה לי ברור שאלו הם התחומים שמרתקים אותי ושבהם אוכל לייצר ערך".

 

במסגרת עבודתו מבלה אביב לא מעט זמן בשמיים במטוסים במסגרת נסיעות עבודה. את המעבר המהיר בין אזורי זמן שונים הוא רואה כאתגר אישי וניהולי, ומנצל את "זמן האוויר" לקריאה, ביצוע מטלות הגשה לאוניברסיטה או השלמת שעות שינה. "למרות שהיום נסיעות רבות יכולות להיחסך תודות לטכנולוגיה, במקרים רבים אין תחליף למפגש פנים אל פנים. בסופו של דבר שיתוף פעולה וגישה חיובית הם תנאי להצלחה, ואת אלו קשה לייצר דרך מסך מחשב או רמקול של דיבורית".


מה הסיפוק הגדול ביותר בעבודה שלך?
"השנים ב- Inneractive עד ל"אקזיט" היו מדהימות – מבחינה טכנולוגית, מוצרית ועסקית. זכיתי להיות חלק מתהליך של בניית טכנולוגיה וגדילה לקנה מידה גלובלי. הסביבה האנושית והמקצועית המדהימה אפשרה לנו גם להקים לאחרונה את מיזם Cloud School בשיתוף עם עמותת "תפוח". מדובר במיזם חברתי אשר במסגרתו אוכלוסיות שונות זוכות להיחשף וללמוד את עולם הפיתוח בסביבות ענן, מערכות אלסטיות, ספריות קוד פתוח עדכניות והיכרות עם טכנולוגיות Big Data".