כניסה

יום האישה

|

אז איך זה להיות אישה בישראל? אספנו עבורכם כמה עובדות שחשוב, כדאי ותמיד טוב לדעת על הנשים במדינת ישראל 2016. מה התשובה לשאלה? תחליטו בעצמכם....

 

 

נשים באקדמיה – יותר סטודנטיות

אין ספק שנשים מראות נוכחות מרשימה באקדמיה. בקרב הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון – 57% הן נשים.

בקרב הסטודנטים הלומדים לתואר שני נשים מהוות 61% ובתואר שלישי הן מהוות 53%.

 תחומי הלימוד שבהם נמצאו שיעורי הנשים הגבוהים ביותר היו מקצועות עזר רפואיים - 82.7% - וחינוך והכשרה להוראה - 80.6%. אך יש עליה ביותר מ 10% במקצועות הנחשבים לגבריים כמו רפואה, הנדסה ומדעים

 

תעודת בגרות

ובאופן לא מפתיע, כבר בתיכון מסתבר שבנות אוהבות ללמוד. מהנתונים עולה כי שיעורי הזכאות לתעודת בגרות גבוהים יותר בקרב תלמידות מאשר תלמידים: ב-2014 הגיע שיעור מקבלי תעודת בגרות מבין תלמידי כיתות י"ב ל-68% בנות לעומת 55% בנים. בשנת 2015

 

אין ספק שתל אביב היא העיר של הרווקים עם 83% גברים בגילאים 25-29 ו71% נשים רווקות באותם גילאים. מה שמסביר את העובדה שנשים כבר פחות ממהרות להתחתן- נשים מתחתנות לראשונה בממוצע בגיל 25.1 – בהשוואה לגיל 24.5 בשנת 2004.וכמובן בהתאמה דוחות את לידת הילד הראשון לגיל 27.5 בממוצע.

 

נשים משכילות פחות מתגרשות

הנה עוד סיבה טובה ללמוד לימודים אקדמאיים: אישה משכילה ובעלת תואר אקדמי, סיכוייה להתגרש נמוכים ב - 27 אחוזים מאישה ללא תואר אקדמאי.

 

נשים נוהגות טוב יותר מגברים

הנה תשובה לכל הגברים שבטוחים שיש להם כישורי נהיגה טובים יותר. שמואל אבואב, מנכ"ל עמותת "אור ירוק": "הנתונים מראים כי נשים נוהגות באופן בטוח יותר מאשר גברים ולכן המדינה צריכה לעודד כניסה ושילוב של יותר נשים למערך התחבורה הציבורית. במקביל, צריך להגביר את ההסברה בקרב צעירות שיש להן יכולת להשפיע על נהגים צעירים ובכך למתן את הנהיגה שלהם".

 

במחקר שנערך בבריטניה נמצא כי גברים נטו יותר לקחת סיכונים, לא שמרו מרחק מספק מהרכב שלפניהם, חתכו פניות, וסימסו ודיברו תוך כדי נהיגה. לעומתם, הנשים היו אדיבות יותר, נזהרו כשהתקרבו לסיכונים פוטנציאליים והשתמשו במראות בצורה נכונה. אחרי שנים של דיונים, עכשיו זה רשמי - נשים נוהגות טוב יותר מגברים", נכתב בשורה התחתונה של המחקר.

 

שימוש בפייסבוק

54% גברים בפייסבוק לעומת  46% נשים. מה שכנראה משאיר יותר זמן לנשים לקרוא: נשים קוראות יותר מגברים - 77%  מהנשים קוראות לפחות ספר אחד בשנה לעומת 67% מהגברים.

 

נשים מעשנות פחות

31% מהגברים לעומת 17% מהנשים דיווחו כי הם מעשים לפחות סיגריה אחת ליום.

 

ספורט

כ-56% מתושבי ישראל בגילאי 21 ומעלה עוסקים בפעילות גופנית בשעות הפנאי. כשהפערים בין נשים לגברים הם ממש קטנים -כ-59% מהגברים, 54% מהנשים.