כניסה

נלחמים בשיימינג

|

הכירו את גל כהן, בוגרת החוג לממשל וחברה וסטודנטית לתואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני באקדמית שהקימה את safe surf במטרה להילחם בתופעת הבריונות ברשת (השיימינג) ההולכת וגוברת בקרב בני נוער.


 

גל מספרת כי התנדבות והרצון להוביל שינויים חברתיים תמיד ליוו אותה ולמרבה השמחה באקדמית קיימת חממת יזמות חברתית לסטודנטים, "ונפלה בחלקי הזכות לקחת בה חלק, זהו מסלול שנמשך לאורך 3 שנים בו מכשירים סטודנט להפוך ליזם חברתי עסקי (מגזר רביעי), כשבסוף התהליך הסטודנט יוצא עם מוצר סופי בדמות מיזם חברתי עסקי."


 

אז איך נלחמים בבריונות ברשת?
"אנו מקדמים ערכים של מנהיגות, לקיחת אחריות, קבלת השונה וסבלנות. אנו יוצאים מתוך נקודת הנחה כי עולם הרשתות החברתיות הוא עולם ללא רגולטור, ללא ערכים וללא מסננים, אנו בונים עם בני הנוער את הקודים האתיים שמתווים את דפוסי הגלישה שלנו, ומעלים את השיח בנושא. בנוסף, מצאנו כי ישנו פער בין דורי עצום בין הילדים , ההורים והמורים, ואנו פועלים לצמצום הפער ולהנגשת הרשתות גם לגורמים הבוגרים בחיי בני הנוער.


 

המיזם יושב באקדמית, ופועל תחת חסותה המלאה:
"האקדמית ליוותה ומלווה אותי עד היום משלב הרעיון ועד ליישום בשטח, האקדמית נותנת לי  ולמיזם גב מלא וסיוע בכל תחום
בתחילת הדרך האקדמית השקיעה כסף בפיתוח המיזם, שילמה מלגות לימודים וכד', וגם היום, כשהמיזם כבר עומד בזכות עצמו, אנו עדיין יושבים תחת קורת גג האקדמית, מקבלים סיוע בכל מה שנדרש, כולל ליווי ועידוד נפשי ומנטאלי כשצריך"


 

מה הלאה?
אנחנו עדיין עובדים קשה בשביל להכניס את safe surf לכל בית ספר בישראל ולהגיע לכל בן נוער במצוקה במטרה למנוע את הקורבן הבא.
בחודשים האחרונים אני פועלת להקמת מיזם חדש שיפעל בתחום ההסברה הישראלית בעולם, תוך שימוש באחד המשאבים החשובים שיש לנו במדינה, אזרחים וותיקים, דוברי שפות ברמת שפת אם ובעלי שפע זמן פנוי ורצון לעזור ולהשפיע.
זה עדיין בשלבים הראשונים, וההתרגשות גדולה.


 

באופן אישי

1. בתור ילדה, מה רצית להיות כשתהיי גדולה?  - וטרינרית, עד לפני שנתיים זה עוד הדהד לי בראש, היום השלמתי עם זה שזה כנראה כבר לא יקרה בגלגול הזה... 


 

2. ספר / סרט אהובים? -לא איזה ספר לחיים טובים או משהו אינטליגנטי במיוחד אך, פשוט ספר מבריק ומצחיק בצורה יוצאת דופן.  "תקווה (טרגדיה)" של שלום אוסלנדר, הוא לאנשים מסוימים מאד שיודעים להעריך הומור שחור איכותי, לא הפסקתי לצחוק (בקול) לאורך כל הקריאה (שארכה יום וחצי ). 


 

3. מה ההרגל הסטודנטיאלי המוזר / מקורי שהיה לך? חוץ מדחיינות מוגזמת לא זכורים לי הרגלים מעניינים... 


 

4.  מה הטיפ שהיית נותנת לסטודנט שמגיע ביום הראשון לאקדמית? מה הדבר הכי חשוב שהוא צריך לדעת? - שהוא עשה בחירה נכונה, והגיע למקום שדואג לסטודנטים שלו, ובכל זאת שומר על רמה אקדמית גבוהה. והטיפ, כשאתם מגיעים לחניון והוא עמוס לעייפה תחנו בחוץ, זה לוקח חצי יום לימודים :)  

רוצים לקרוא עוד על העשייה החברתית-עסקית באקדמית? הקליקו.