כניסה

החזון הארגוני שחוסך את הצורך לבחור בין עבודה למשפחה

|

לא מוותרת על זמן איכות עם המשפחה, מעודדת עובדים בחברה לאזן בין קריירה לחיים האישיים ומאמינה גדולה בכוחן של הרשתות החבריות כמקפצה מקצועית. הכירו את פרדית פינטו לזר, מנהלת משאבי אנוש, שעושה את הדברים קצת אחרת

 


לא פשוט לנהל קריירה תובענית, זוגיות והורות. תשאלו את פרדית פינטו לזר, בוגרת המכללה ומנהלת משאבי האנוש של חברת "אתוסיה". היא אמא לשלושה, גרה בפתח תקווה, מסתפקת בדרך כלל בבמבה כארוחת בקר שנאכלת ברכב בדרך לעבודה, ובשאר הזמן עוסקת במיון, גיוס, שימור, פיתוח והדרכה, ודאגה לרווחת עובדי החברה. אחת מהן קשורה לאג'נדה של "אתוסיה": יצירת איזון מיטבי בין משפחה וקריירה ויישום תפיסת איזון-חיים-עבודה בחברה, שמאפשרת לעובדים גמישות בשעות העבודה ויכולת לשלב בין הקריירה לחיים האישיים.

 

"כאמא לשלושה ילדים קטנים, החיבור בין משפחה וזוגיות לקריירה אינו פשוט ובהחלט מאתגר", היא מספרת, "לצד זאת, בתא המשפחתי שלנו יש שאיפה לשוויון, וגם אני וגם בן זוגי שותפים מלאים ביום יום של גידול הילדים ותחזוקת הבית. על ידי יישום התפיסה הזאת בן זוגי  ואני מגיעים לסוף היום עם אנרגיות להשקיע גם בזוגיות וגם בקריירה".


איך הגעת לתפקידך הנוכחי כמנהלת משאבי אנוש?
"בהשכלתי אני פסיכולוגית תעסוקתית מוסמכת בתחום המיון והאבחון, בוגרת תואר שני בפסיכולוגיה תעסוקתית במכללה האקדמית תל אביב יפו, ובוגרת תואר ראשון במדעי התנהגות בהצטיינות באקדמית גם כן. אני מאמינה גדולה בחיפוש אקטיבי ובנוכחות ברשתות חברתיות. אל התפקיד הנוכחי הגעתי בזכות פוסט שפרסמה מנהלת משאבי האנוש הקודמת באתוסיה, שהתקדמה לתפקיד מנכ"ל יחידה חדשה בחברה. התחברתי מאוד לערכים שעל פיהם מתנהלת החברה ולאופן שבו בחרה מנהלת משאבי האנוש היוצאת לחפש את המחליפה שלה".

 
כיצד נראה יום עבודה אופייני שלך?
"יום עבודה יכלול לרוב שיחות עם עובדים בנושאים שונים - החל מיצירת מסלול קריירה לעובד והבנת המוטיבציות שלו, ועד לשיחות שמטרתן לסייע לעובד בכל תחום בו הוא זקוק לסיוע. כמי שאחראית על גיוס עובדים ומציאת האנשים המתאימים ביותר לאתוסיה, אני עוסקת גם בבנייה של הגדרות משרה וניהול תהליך הגיוס, כך שיום העבודה שלי כולל גם ראיונות עומק עם מועמדים. זאת לצד יצירה ובנייה של הדרכות רלוונטיות לעובדים או בנייה של פעילות רווחה משותפת".

 

פרדית 2.jpg
"לא לוותר על נוכחות בולטת ברשתות חבריות". פרדית פינטו לזר | צילום: יח"צ אתוסיה


האם הידע שצברת במהלך התואר משמש אותך ברמה היומיומית?
"התואר הראשון במדעי התנהגות נתן לי הבנה תאורטית ראשונית על התחום הארגוני ועל פסיכולוגיה ומבנה אישיות של אנשים. יותר מכל הוא פיתח אצלי חשיבה ביקורתית שמלווה אותי בכל תחומי העשייה. התואר השני בפסיכולוגיה תעסוקתית נתן לי בסיס רחב ומשמעותי בעולם התוכן הייעוצי והאבחוני, וכלים פרקטיים ותיאורטיים להבין תהליכים ארגוניים, אנשים ומוטיבציות שמניעות אותם בעולם התעסוקתי שבו אני פועלת".

 

לא רק כלים מעשיים צברה פינטו לזר בזמן הלימודים לתואר. במהלך קורס קיץ פגשה סטודנט למדעי המחשב, שלימים הפך לבעלה. "תמיד שמורה אצלי לי פינה חמה בלב למכללה האקדמית, ואני ממליצה על קורסי קיץ לרווקים. אצלי זה עבד".
  
ואם כבר המלצות - יש טיפים יעילים שאת יכולה לתת למחפשי עבודה בתחום מאבי האנוש?

"מי שרוצה לבנות לעצמו מסלול קריירה בתחום משאבי האנוש – מומלץ לו להתחיל את המסלול ולעבוד במשרות סטודנטיאליות בתחום, להבין שאלו משרות ראשוניות, אך כאלו שיכולות לייצר בסיס משמעותי, שייקל על ההשתלבות התעסוקתית בהמשך. אני, לדוגמה התחלתי בעבודה ראשונית כמתאמת בחברת השמה להייטק ורכשתי מידע רב בעולם הזה, ובמקביל ראייה של 360 מעלות של שוק התעסוקה. משם צמחתי הלאה.

 

בנוסף - חשוב להיות נוכח ברשתות החברתיות. תחילה ליצור פרופיל מקצועי ומכובד ברשתות השונות ולחבור לקבוצות שונות ולפורומים רלוונטיים בתחום, ולא לחשוש לפנות באופן אקטיבי ולחפש קשרים במקומות אליהם תרצו להיכנס. היום חיפוש העבודה עובד על נטוורקינג ואקטיביות".