כניסה

פרויקטים חדשים בחממה ליזמות חברתית-עסקית

|

ועדת ההשקעות של האקדמית אישרה החודש שלושה מיזמים בחממה ליזמות חברתית-עסקית. 


יזמים.jpg

 

RISEUP

מיזם שנועד לשפר את ההיציבות הכלכלית של עסקים קטנים, על ידי רתימת הקהילה הסובבת ככוח כלכלי תומך, בדמות אשראי קהילתי זמין לבעלי עסקים. פלטפורמת Riseup מושתתת על טכנולוגיה קיימת, פשוטה לתפעול המהווה גורם כלכלי מקשר בין הצרכן הקהילתילבין בעלי העסקים. המיזם נמצא בשלב יציאה לפיילוט ונמצא במגעים והתאמת הפעילות לקהילת פלורנטין ושכונת שפירא בת"א.


צוות היזמים:

חן הולצר - B.A בכלכלה וניהול

רון מדאר – M.A בייעוץ ופיתוח ארגוני

עמית טובים – B.A במדעי המחשב.

 

קוצ'ולו

מיזם עסקי-חברתי שמטרתו לצמצם את היקף המתת הכלבים בישראל, באמצעות עידוד ושיפור תהליך אימוץ כלבים מעמותות והסגרים. פעילות המיזם היא להעניק תמיכה, ידע והכנה רגשית לשלבי האימוץ השונים, החל מהכנה והתאמת המשפחה, דרך תקופת האימוץ הראשונית ועד סיוע שוטף לחודשים הראשונים. היזמים יצאו לפיילוט עם צער בעלי חיים רמת גן. 

 

צוות היזמים:

גיה ויאנוצ'י – B.A בכלכלה וניהול

עדן כליף – B.A בכלכלה וניהול

 

Angella

מיזם חברתי שמשימתו היא להגדיל את מספר הדיווחים הרשמיים על הטרדות מיניות בארגונים וכפועל יוצא מכך לצמצם את הפגיעות המיניות. היזמית פיתחה פלטפורמה דיגיטלית חכמה, המאפשרת לדווח על פגיעה מינית באופן אנונימי וברגע שתיווצר התאמה בין התלונות - המערכת תתריע על כך למדווחות. מחקרים מלמדים כי הידיעה שקיימות מתלוננות נוספות מגדילה באופן משמעותי את הסיכוי להגיש את התלונה לגורמים המטפלים. היזמית נמצאת בשלב בחירת ארגונים המתאימים לפיילוט. 

 

היזמית:

נטאשה מילשטיין – M.B.A במנהל עסקים

 

היזמים הציגו את הפרויקטים מול ועדת ההשקעות של המכללה, שנתנה פידבק ליזמים להמשך התפתחות ולמידה. בוועדת ההשקעות חברים שלמה בידרמן, נשיא האקדמית ת"א-יפו; בני אלון, מנכ"ל האקדמית; ליאת וייס, סגנית נשיא לקשרי חוץ; ד"ר צפריר בלוך; ד"ר חיים אמסל; עופר פלין, המנהל המקצועי של החממה ואוהב אופק, ע' מנהלת מרכז קשרי אקדמיה קהילה.