כניסה

בצל הקורונה: אגודת הסטודנטים מתכוננת לסמסטר עמוס פעילויות

|

מדי שנה אגודת הסטודנטים באקדמית תל־אביב־יפו מארגנת שלל פעילויות לסטודנטים. משבר הקורונה שינה רבות את הדרך שבה אנו נפגשים, מבצעים פעילויות ספורטיביות ונהנים מקצת זמן לעצמנו, ולא פסח גם על הפעילות שמארגנת האגודה. דקל יעקובוביץ', סגן יו"ר האגודה שיתף אותנו בתוכניות לסמסטר הבא.


"תקופת הקורונה בהחלט אתגרה בשנה האחרונה את אגודת הסטודנטים. הצוות המנהלי הקודם היה צריך להתמודד עם אתגרים רבים כמו שביתות, סגרים חוזרים ונשנים והתאמה להוראה מקוונת בהתראה קצרה מאד. אנו עדיין מתמודדים עם אתגרים שונים אך נהנים מהניסיון שהצטבר בתקופה הזאת ויכולים להקדיש את הזמן לתכנון פעילויות שונות למען הסטודנטים".


יעקובוביץ הוא סטודנט לפסיכולוגיה, בהתמחות פסיכולוגיית ספורט שנה ג'. הוא הצטרף לאגודה בדצמבר האחרון, כתשעה חודשים לאחר פרוץ מגפת הקורונה בארץ. הוא מספר לנו בקצרה על הפעילויות הצפויות בחודשים הקרובים.


הפנינג פתיחת שנה ופורים


"באגודה יש מספר מחלקות שונות.", הוא מסביר: "כל אחת מהן אמונה על תכנון חלק מהאירועים בקמפוס. מח' התרבות אחראית על ההפנינג הגדול שישלב את פתיחת הסמסטר ואת פורים. האירוע יתקיים בזום ויכלול מספר אטרקציות כמו: הופעה של עדן חסון (ב-23.2.21) והופעת סטנדאפ של אורי חזקיה (ב-25.2.21). מתוכננת גם פעילות מפתיעה הקשורה למתן משלוחי מנות בקהילה, לקהלים שונים כמו חיילים, בתי חולים ואוכלוסיות נוספות. המתכונת של המיזם תתכתב עם המיזם החברתי שהפקנו לקבלת מתנות פתיחת השנה (Aguda doing good) ".


AGUDAFIT


"מיזם נוסף שלנו נוצר מתוך צורך של הסטודנטים. בתקופה הזו של הסגר, שבה הסטודנטים אינם יכולים לבקר במכוני כושר ולהתאמן, פתחנו מיזם מקוון מיוחד במכללה בשם AGUDAFIT. במסגרת המיזם סטודנטים במכללה מעבירים שיעורי מיינדפולנס, שיעורי יוגה, פילטיס, אימונים פונקציונליים ואימונים אחרים בזום. כל אחד מהסטודנטים במכללה מוזמן בחינם לשיעורים".

"לפני חודש התחלנו ליישם את המיזם. בהתחלה השיעורים היו בתשלום" הוא מספר: "ולאחר מכן הבנו שהמודל היה לא נכון. היות ומדובר במיזם חדש, הדרך הנכונה להטמיע אותו היא באמצעות חוויה חינמית. לכן, גייסנו את התקציב והמשכנו את המיזם ללא תשלום. כיום, אפשר למצוא את השיעורים גם בעמוד הפייסבוק של האגודה, באינסטגרם ובקבוצות הווטסאפ של כל שנתון. השיעורים ימשכו כל השנה, חמש פעמים בשבוע בפורמט הזה".


מיזם מאתגר בתקופת הקורונה


"האמת, מודה יעקובוביץ': גילינו שדווקא השיעורים המקוונים מאפשרים לנו להעניק יותר לסטודנטים בתקציב נמוך. מעבר לכך, בשיעורים מקוונים בזום אין מגבלה בכמות המשתתפים בניגוד לשיעורים פרונטליים. לכל אירוע כולם יכולים להגיע, הם לא צריכים לצאת מהבית ולנסוע למקום. הם מתאמנים במקום שבו הם נמצאים. כיום, המיזם הזה זוכה להצלחה רבה".


אתם מחייבים את הסטודנטים לפתוח מצלמה?


"המאמנים מעדיפים שהמצלמות יהיו פתוחות כדי לראות אם אפשר לתקן את המתאמנים בזמן אמת. עם זאת, אנו לא מחייבים כמובן לפתוח מצלמה. מעבר לכך, אנו מודעים לעובדה כי חלק מהסטודנטים מבצעים את האימון ליד הילדים או במקום שהם לא רוצים להיות מול המצלמה".


תוכנית פרו-וומן Pro-Wamen


"תוכנית נוספת שאנו עובדים עליה בשיתוף של המכללה האקדמית תל־אביב־יפו היא תוכנית  "Pro-Woman" שנועדה לקדם נשים במישור המקצועי מבחינת הקריירה. כיום באגודה יש נשים רבות, אך במשק אנו לא רואים נשים בכירות רבות. לכן, אנו מחזקים את ההעצמה הנשית באמצעות הענקת הזדמנות לנשים בעלות משפחה ומסייעים לבנות קריירה באמצעות איזון עבודה־משפחה".


כיצד התוכנית מיושמת?


"התוכנית מיושמת במפגשים שבועיים עם נשים עוצמתיות בתעשייה שמעניקות המלצות, השראה וכלים פרקטיים להתחיל לבנות קריירה בתחומן. לאחר מכן הנשים בתוכנית ממשיכות בנטוורקינג עם חברות מובילות בתעשייה ויכולות להמשיך להתפתח משם גם אחרי שהסתיימה התוכנית".


מה המשמעות של התוכניות הללו עבורך?


"אני מאמין שתוכניות העשרה מסוג זה במהלך הלימודים נותנות ערך מוסף משמעותי. מעבר לאיכות המרצים ותוכנית הלימודים באקדמית תל־אביב־יפו, תוכניות החדשנות החברתית, תוכניות המנהיגות והמיזמים מעבר לתוכנית הלימודים מעשירים כל סטודנט גם כאדם, וגם ברמה המקצועית בזמן ולאחר סיום התואר.


מה אתם מתכננים בהמשך?


"ישנן תוכניות רבות שמתוכננות בהמשך, כמו תוכניות להתנהלות כספית ואפילו מרתון של האקדמית תל־אביב־יפו. אנו נמשיך ונפרסם הודעות על הפתעות נוספים שאנו מתכננים לסטודנטים".

לסיכום, נראה שתקופת הקורונה לא עוצרת את אגודת הסטודנטים, והם ממשיכים בכל הכוח במיזמים חדשים. התחברו לפעילויות של האגודה בקבוצות הווטצאפ, עמוד הפייסבוק והאינסטגרם