כניסה

כל הדרך למעלה

|

מכירים את המשפט הידוע של סטנילבסקי, "אין תפקידים קטנים, יש רק שחקנים קטנים"? לא, לא באנו לדבר היום על תיאטרון. באנו לדבר על הקריירה שלכם, וגם בה אין תפקיד קטן, יש בעיקר תפיסה קטנה.


 

כולנו חולמים על עבודה מלהיבה, מאתגרת, דינמית, שבה בכל יום יש הפתעות, חידושים והתרגשויות. לצערנו, לא תמיד זה קורה. השגרה, האפרוריות, הטכניות לפעמים משתלטות ואיתה דועכת גם המוטיבציה, עד שיום אחד אנו מגלים עצמנו באותו תפקיד, באותה שגרה, שבויים במחשבה "לעולם לא אגיע לשום מקום בחברה הזאת". לא בהכרח.


 

נכון, יש המון גורמים שאינם בשליטתנו: תקציבים, מנהלים, תקנים וכו', אבל יש דברים שכן יכולים להציב אותנו בנתיב הנכון לקידום מהיר בכל תפקיד. דברים קטנים שנעשים בשגרת היום יום יכולים לפתוח פתח להזדמנות גדולה. ריכזנו עבורכם את הטיפים העיקריים:


 

אל תראו שרע לכם: עבודה היא לא בהכרח הנאה, היא חובה, היא צורך. היא לא בהכרח גורמת לנו לחייך ולשמוח. אבל מנהלים לא אוהבים עובדים מדוכאים, עצובים ומתוסכלים. שדרו גם בשיחות מסדרון שטוב לכם. לא צריך להמציא - ספרו על הדברים החיוביים שקרו לכם, על ההצלחות, על ההישגים. שדרו אותן גם הלאה למנהלים שלכם. על גאוות יחידה, שמעתם?


 

קחו חלק בחיי היום-יום של החברה: חשוב לשדר שהארגון שבו אתם עובדים חשוב לכם, שהוא חלק מכם. קחו חלק בארגון הרצאות העשרה לעובדים, בתכנון ימי כיף ובאירועים. התנדבו לחנוך עובדים חדשים, לשיפור המקצועיות והידע של עובדים קיימים. בנו לעצמכם תדמית של מקצוענים ושל אכפתיים


 

שיווק עצמי ונטוורקינג: לא הביישן למד ולעיתים צריך לדעת איך לדחוף את עצמכם. הציגו את עצמכם בפני המנהלים ועובדים פחות בכירים כאחד. חשוב לטפח את הקשר כל הזמן, על מנת לא להצטייר כבעלי אינטרסים. גם קשרים ברשתות חברתיות חשובים ובעלי משמעות. הציעו את עצמכם למשרות ולתפקידים שמתפנים והציגו את כשרונותיכם וכישוריכם. הקפידו על הופעה ולבוש מתאימים לאופי הארגון. צרו לעצמכם תדמית.


 

יוזמות: בכל תחום אפשר להתחדש, ללמוד דברים חדשים. הציגו את עצמכם ככאלה שיושבים עם האצבע על הדופק בכל הטרנדים, המגמות וההתפתחויות בענף שלכם. הציעו רעיונות למנהלים, יוזמות חדשים, טכניקות עבודה חדשות. גם אם הם לא מתקבלות, יש לכך משמעות.


 

התמדה: אל תתייאשו. לא כל תהליך הוא "זבנג וגמרנו". גם אם לא התקבלתם לקידום אחד, אין זה אומר שהדלתות כולן נטרקו ואין תוחלת. נסו שוב בהתמדה, מדי יום וצרו מציאות שבה אתם עובדים בולטים, חשובים, חיוניים למערכת, בעלי יכולות שבפעם הבאה לא יוכלו שלא להתייחס אליהן.


בהצלחה!