כניסה

הכירו את המקצוע המבוקש של המאה ה-21: DATA SCIENCE

|


למי מאיתנו זה לא קרה: רגע אחרי שביקרנו באתר של חנות, אנחנו מקבלים ממנה מודעה גם בפייסבוק. על אף שזה צפוי, זה עדין לפעמים מפתיע. אנחנו הרי יודעים שארגונים מנטרים אותנו ואוספים היום מידע בכמויות גדולות, בין אם זה עלינו הצרכנים או על תהליכי העבודה והייצור. 

אבל המידע הזה בפני עצמו, אינו מספיק. על מנת שהארגונים יוכלו לרתום אותו לטובתם, בין אם דרך תוכניות שיווק או על ידי תהליכים לשיפור תפקודי הארגון, הם חייבים לדעת לארגן את המידע ולהפיק ממנו תובנות עסקיות.

ולכאן בדיוק נכנס תחום ה-Data Science


איך מגיעים לעבודה ב-Data Science?


אנשים יכולים להגיע לתחום מרקעים שונים עם יכולות שונות (יכולות שניתן ללמוד במסגרת התואר): הצוותים במקומות העבודה מורכבים מאנשים עם כישורים שונים על מנת לייצר צוות חזק וטוב עם אנשים המשלימים זה את זה. יחד עם זאת, היום עיקר המועסקים בתחום מגיעים מתחום של לימודי מדעי המחשב.

באקדמית תל־אביב-יפו אנחנו מבינים שתחום ה-Data Science רק הולך וגדל ולכן במסגרת התואר הראשון במדעי המחשב יצרנו התמחות חדשה ב-Data Science.


ההתמחות החדשה מתמקדת בשילוב בין הכרות תיאורית מעמיקה והבנה מעשית של טכנולוגיות איסוף וניתוח מידע, ככה שבוגרי התוכנית ייצאו עם כל הכלים הדרושים להם לא רק להשתלב בתחום אלא גם לעצב ולהוביל את הדרך בה ארגונים ופרטיים בחברים עושים שימוש במידע.
אין צורך בידע מקדים על מנת להתחיל ללמוד את אחד מהתחומים הלוהטים בשוק התעסוקה המודרני.