כניסה

נשים מנהלות

|

 

מדוע כדאי למנות נשים למנהלות? הודות לסיבות רבות וטובות:

 

מנהלות מעדיפות שיתוף פעולה על פני הנחתת הוראות

 

מרבית החברות הפועלות כיום מחזיקות בתפיסה המעודדת שיתופיות וסיעור מוחות קולקטיבי. נשים יעילות מאוד בסביבת עבודה תומכת ובעבודת צוות, נהנות משיתוף פעולה וקשובות לצרכים של אחרים. לפי ד"ר דיוויד רוס מאוניברסיטת קולומביה, ככל שמספר הנשים בהנהלה הבכירה גבוה יותר, כך הישגי החברה טובים יותר. רוס מסביר זאת בכך שנשים מעודדות שיתוף פעולה ויצירתיות, מה שמוביל לחדשנות.

 

מנהלות טובות בניהול משא ומתן                                                                       

ניהול משא ומתן דורש יכולות המיוחסות לנשים - כמו אמפתיה, יצירת אינטימיות ואמון – כמובן שיש גם גברים רבים, שסיגלו לעצמם תכונות אלה. נשים מצטיינות במשא ומתן, מכיוון שהן תופסות את המו"מ כדרך שבה כל צד יוכל למקסם את האינטרסים שלו, תוך הבנת הצרכים של הצד השני. כדי שהסכם בין הצדדים ימומש ויישמר לאורך זמן, על שני הצדדים להיות מרוצים במעמד החתימה עליו וגם אחר כך. כך, ניתן להרוויח קשר עסקי לטווח ארוך.

 

תרומה לרוח הארגון                                                                                                 

נשים בולטות, בין השאר, ביצירת תרבות ארגונית בחברות בה הן עובדות ויוצרות סביבן הווי חברתי ומשפחתי שתורם מאוד למורל בארגון ולשביעות רצון העובדים.

 

ניצול זמן                                                                                                           

דווקא האימהות מבין הנשים, המקפידות לצאת בשעה קבועה מדי יום כדי לאסוף את ילדיהן, נוטות להגיע להספקים גבוהים יותר מאחרים ומייעלות את הזמן שלהן בצורה מקסימאלית, תוך הקפדה על עמידה בלוחות הזמנים שהוצבו להן.

 

פתיחות ויצירתיות                                                                                            

שילוב במקצועות הטכנולוגיים, הנחשבים לגבריים, מביא תועלת רבה למעסיקים, שכן צורת החשיבה הנשית - יצירתית ופתוחה - מייצרת פתרונות בדיוק במקומות בהם הגברים לעיתים נתקעים. יתירה מכך הרצון של הנשים להוכיח שהן טובות לא פחות מגברים יוצרת מציאות של הובלה גם בתחום זה.

 

מנהלות מקדמות נשים                                                                                        

 

מחקר מאוניברסיטת הרווארד הראה כי במשרדים של עורכי דין שבהם שיעור הנשים בהנהלה היה פחות מ-10%, הנשים הזוטרות לא תמכו בבכירות; אבל כששיעור הנשים הגיע ל-15%, המצב התהפך. משמעות הדבר היא שגם פרגון הוא עניין של מבנה ארגוני וככל שיהיו יותר נשים מנהלות כך ייטב מצבן של נשים בשוק העבודה.