כניסה

בעתיד כולם ילמדו כך- באקדמית לומדים כך כבר עכשיו

|

25 שנה לאחר מהפכת המכללות הציבוריות וייסודה של האקדמית תל-אביב-יפו, אנו גאים להגדיר את האקדמיה מחדש, עם מהפכה נוספת של הקורסים ההתנסותיים. בואו להכיר את חלקם בכתבה הבאה 


25 שנה לאחר מהפכת המכללות הציבוריות, אנו גאים להגדיר את האקדמיה מחדש עם הקורסים ההתנסותיים. המציאות כולה – לרבות שוק העבודה – משתנים לנגד עינינו בקצב חסר תקדים. מתוך אחריות עליונה – לא רק להענקת תואר אלא להכנתם ככל הניתן של הסטודנטיות והסטודנטים אל מעגל התעסוקה בו הם עתידים להשתלב לאחר לימודיהם – מציגה האקדמית תל-אביב-יפו את מהפכת הקורסים ההתנסותיים: קורסים אלה, הנלמדים בכל אחד מבתי הספר שלנו ומספרם הולך וגדל, מזינים את הסטודנטים ביצירת ידע המגיע במספר רב של מקורות, אקדמיים ומעשיים, ומעניקים לסטודנטים את הכלים לרכישה ועיבוד של ידע חדש במציאות משתנה תמידית. סט כזה של כלים יהווה יתרון בולט אשר יאפשר השתלבות מוצלחת בשוק העבודה וניסיון בשטח כבר במהלך התואר.

אתם מוזמנים להגיע למפגש הפתוח שיתקיים ביום חמישי, ה-18 ביולי, בשעה 18:00, ולשמוע עליהם הכל. 

קורס עיצוב ותכנון מוצר חדש – בית הספר לניהול וכלכלה

כיצד מתחיל תהליך יזמי? עד היום תפשנו אותו כרעיון שמועבר כפי שהוא למציאות. אך בפועל, מדובר בתהליך שמתפרש על פני זמן ממושך ומערב לעתים מספר הוגי דעה שמגיעים מרקעים ותחומים שונים. קורס התנסותי חדש, הנלמד כחלק מהתואר הראשון בכלכלה וניהול,  מסייע לסטודנטים לעבור את המסע המרתק של יזם - שלב אחר שלב בדרך לאב טיפוס ראשוני. 

עיצוב ותכנון מוצר.jpg

קורס הגירה אפריקנית בישראל – בית הספר לממשל וחברה 

ישראל הפכה ברבות השנים למדינה שרבים נושאים אליה עיניים. בדומה למדינות רבות שמשגשגות כלכלית, אפשרויות התעסוקה משכו מהגרים רבים ממדינות שונות – ביניהם מהגרים מאזורים מגוונים באפריקה. המרקם החברתי המיוחד, לצד התרבות הססגונית וריכוז האוכלוסייה בעיקר בדרום תל-אביב יצרו תת תרבות מרתקת שמושכת אליה חוקרים המגלים את הייחודיות של החברה שהתפתחה. 

הגירה אפריקנית.JPG

קורס סדנת ממשקים מוחשיים – בית הספר למדעי המחשב 

מחשוב לביש, רובוטים, Internet Of Things – אלו מקצת הדרכים לתאר את שילובן של יכולות מחשוב באובייקטים פיזיים. במקרים רבים מדובר באובייקטים מוכרים, כגון: רהיטים, מכשירי חשמל, תכשיטים ובגדים שהופכים ל"חכמים". הטמעת הטכנולוגיה בהם קוראת לחשיבה מחדש על אופן האינטראקציה – בין בני האדם לבין האובייקטים ה"חכמים", ובין בני אדם העושים שימוש באובייקטים אלו. בסדנה ייחודית זו מפתחים התלמידים אובייקטים פיזיים בעלי יכולות מחשוב, אשר מיועדים לחולל שינוי חברתי כגון: עידוד סביבה ירוקה, עזרה לבעלי מוגבלויות, העצמת אוכלוסייה מסוימת ועוד. 

מדעי המחשב.JPG

קורס יהודים-ערבים: דיאלוג, קונפליקט ויחסים – בית הספר למדעי ההתנהגות 

קונפליקטים הם בעלי השפעות פסיכולוגיות-חברתיות על היחידים בתוך החברה, ולכן יש לפעול בכדי לשנות תפישות ואמונות חברתיות על הצד האחר. אחת הדרכים לעשיית שלום ברמת יחידים וקבוצות בשטח היא הדיאלוג הטרנספורמטיבי: תהליך שבו שני הצדדים עוסקים עם אי הסכמה או קונפליקט ביניהן דרך ביטוי של עצמם, הקשבה אחד לשני הכוללת רגשות, וחווים נקודות מבט וערכים אחד על השני. דרך דיאלוגים כאלו הצדדים בונים עצמם, מרחיבים את גבולות העצמי ומכלילים חלקים של האחר בתוכם. על ידי כך תפישות ויחס לאחר משתנות ונוצרות הבנה וקבלה של חוויות ועמדות של האחר. לפי כן, התערבות במערכת היחסים היהודית ערבית הנה צעד חשוב לקראת בניית יחסי אימון ושיתוף פעולה לצורך שינוי ביחסים ובאקלים האוניברסיטאי, שינוי שעשוי ליצור השפעה בקרב מקבלי ההחלטות של המוסד האקדמי בכוון של קידום תהליכי שינוי לקראת בניית מרחב של אזרחות משותפת. 


ככנעכהנ.jpg


היכנסו לקרוא עוד על הקורסים ההתנסותיים אצלנו באקדמית  -כאן