כניסה

מאושרים עד השמיים

|


קודם כל ליהנות ואחר כך לקבל את הפרס. זה המוטו של אייל רויטמן ושרון כהן ואכן הקבוצה שהנחו קטפה את הפרס הראשון במסגרת תחרות יזמים צעירים עם הבקבוכוס.

אייל רויטמן, סטודנט באקדמית לכלכלה וניהול שנה ג' עם התמחות ביזמות, ושרון כהן, סטודנט לניהול כלכלה ויזמות בשנה ג' באקדמית, הציבו לעצמם מטרות דומות:קודם כל ליהנות, ולאחר מכן לתרגם את האהבה המשותפת של שניהם לתחום היזמות החברתית-עסקית.

 

IMG-20151230-WA0001.jpg

במסגרת החממה ליזמות עסקית הם הנחו קבוצת יזמים צעירים – 23 ילדי כתה ט' מחטיבת הביניים ע"ש גולדה מאיר בפתח תקווה, שניגשו לתחרות שהתקיימה באקדמית.
האתגר שהוצב בפני התלמידים היה לפתח רעיון למוצר, תוך שמירה על עקרונות של אחריות תאגידית וסביבתית. המוצר שפותח הוא הבקבוכוס.

מה זה בקבוכוס?

מדובר בבקבוק פלסטיק קשיח רב פעמי עם כוס מובנית בתוכו, שיכול להחליף את השימוש בבקבוקים חד פעמיים. הוא מגיע בשני גדלים: חצי ליטר וליטר וחצי. בחלק התחתון שלו יש מעין מגרעת שעליו מתלבשת כוס מלמטה. לכל כוס אפשר להבריג עוד כוס ועוד כוס.
יש שני דגשים חשובים למוצר: האחד שמירה על איכות הסביבה, והשני סטריליות. החשיבה מאחורי המוצר אומרת: 'אוהבים להיות חברותיים, אבל רוצים להיות סטריליים". אפשר למזוג לחברים מים, בלי לתת "שלוקים", ובלי שפיית הבקבוק תתלכלך.

מה משך אתכם לפרויקט היזמים צעירים?
לדברי אייל, פרויקטים כמו החממה ליזמות עסקית היו גורם חשוב בבחירה שלו להתחיל את המסלול האקדמי שלו באקדמית תל אביב.

IMG-20151230-WA0000.jpg 


ככה זה כשיש שניים
אייל מספר עליו ועל שרון: "אנחנו שנינו אנשים מאוד אסטרטגים ומאוד אוהבים לתכנן ולבנות טקטיקות ואסטרטגיות". לאחר שהתנדב בפר"ח, החליט לפתח את השילוב בין היזמות ובין עבודה עם ילדים והוא גם זה שהביא את שרון לפרויקט היזמים.

איך עבדתם כצוות?
למרות שהם מגדירים את עצמם כשונים - שרון ה"ריאלי" יותר, ואייל ה"הומני", העבודה המשותפת כמנטורים הייתה הרמונית, מאחר והם משלימים זה את זה ויודעים לשים את האגו בצד. למרות ההבדלים בגישות, יש דבר אחד שעליו שניהם מסכימים: "פשוט התאהבנו בילדים!"

מה התכניות הלאה?
כעת לדבריהם, הם מעוניינים להמשיך קדימה עם הקבוצה ולסייע להם למצוא מימון ונותני חסות, על מנת לייצר אב טיפוס ראשוני וכפי שנאמר - עד השמיים ואפילו יותר!
שרון: "תמיד נמשכתי לתחום הכלכלה. רואה את עצמי משתלב בתחום הפיננסי בבנק או בבית השקעות"
אייל: "אני דווקא רואה את עצמי ממשיך בתחום החינוך, אולי מקים בית ספר פרטי משלי בעתיד". ​