כניסה

כלכלן או מנהל? אפשר גם וגם

|


מתכוונים לעשות תואר ועדיין לא החלטתם איזה? עתידות: בתקופה הקרובה ינחתו בתיבת המייל שלכם אינספור ברושורים, הזמנות לימי עיון, הרשמה וכל מניע לפעולה נוסף שנועד לקדם אתכם אל עבר התואר הנכסף. אבל מהו אותו תואר נכסף, והאם יש לכם מושג אמיתי מה אתם רוצים ללמוד ומה בכלל לומדים בתארים השונים, וחשוב מכך – מה יחכה לכם בצידו השני של התואר, קרי בעולם האמיתי?
אנחנו כאן בשביל לפשט את המילים הגבוהות ולהסביר מה בדיוק לומדים אצלנו ואיך. חשוב לנו שתדעו את הכל, תכירו את המרצים, את תוכניות ההתמחות המעשית ואת הסיבה לחיבור בין שני חוגים. והפעם: תואר ראשון בניהול וכלכלה. מוכנים?


אז מה זה בעצם תואר בניהול וכלכלה?

תכנית הלימודים לתואר ראשון בכלכלה וניהול מקנה לסטודנטים ידע אקדמי עדכני בשני התחומים הללו, שנלמדים תוך שילוב וקישור ביניהם, מה שהמהווה הן יתרון לכלכלן והן יתרון למנהל. כלכלה מלווה אותנו בכל תחום בחיים: החל מהדרך בה נקבע מחירה של דירה ועד לאופן בו פועלת הבורסה. זוהי רק טעימה מהעולם הרחב המכונה "כלכלה", וכשמחברים לפן הניהולי את התחום שחוקר ועוסק בתהליכים שמשפיעים על הייצור והצריכה, העושר והרווחה כלכלית – מתקבל תמהיל המאפשר גיוון תעסוקתי רחב. 

 

ישלשאםמ.jpg


ואיך משתלבים שני התחומים הללו לתואר אחד?

ניקח דוגמה מהחיים האמיתיים: להיות מנהל זה גם לנהל את הצד הכלכלי של הארגון או את מי שאמון על הצד הכלכלי. להיות כלכלן של הארגון זה להיות חלק מההנהלה ולקבל החלטות חשובות תוך גיבוש אסטרטגיות שבהן תלוי הארגון. לצורך כך דרושים הכלים והמיומנויות של שני התחומים ולכן השילוב טבעי. הוא גם פותח קשת רחבה של תפקידים וגם מתאים למגוון רחב של אנשים, משום שאפשר לצמוח ממנו לתחומים רבים ומגוונים.


מה הם מסלולי הלימודים במסגרת התאר  והאם ישנה התמחות מעשית?

החל מהשנה השנייה לתואר אפשר לבחור קורסים ממוקדים ובכך לצבור ערך מוסף ממוקד לקראת היציאה לשוק העבודה. בין המסלולים: שוק ההון, משאבי אנוש וניהול יזמות. בנוסף, במהלך שנה ג' ניתן לקחת חלק בתכנית ההתמחות המעשית,

במסגרתה עובדים הסטודנטים יום בשבוע בארגונים השונים ומלווים על ידי מנהל בכיר בארגון במקביל לצוות האקדמי של התכנית. הסטודנטים לוקחים חלק בפעילות של הארגון, קופצים למים וצוברים ניסיון מעשי בשוק כבר במהלך הלימודים לתואר.

ההתמחות המעשית מאפשרת לסטודנטים מצטיינים להתחיל את הקריירה עוד בזמן הלימודים על ידי חיבור בין הלימודים ליישום המעשי שלהם במקומות עבודה שונים, תוך צבירת ניסיון בעבודה, קשירת קשרי עבודה והגדלת פוטנציאל להשתלבות בארגון עם סיום הלימודים.

 

 

מי האנשים שמאחורי התואר?

בראש התוכנית עומדת ד"ר שירית כתב-הרץ, ד"ר לכלכלה ומרצה בכירה בחוג. סגל ההוראה כולל אנשי אקדמיה שעוסקים במחקר, המשתמשים בשיטות הוראה מגוונות, בטכנולוגיה ובשיטות חדשניות, מה שהופך את חוויות הלמידה לאינטראקטיבית ומשמעותית יותר.