כניסה

אתגר הסייבר הבינלאומי הרביעי במכללה בשיתוף צ'ק פוינט, אוניברסיטת RMIT באוסטרליה ואוניברסיטת HIT בסין

|

במהלך מאי התקיים באקדמית תל אביב יפו אתגר הסייבר השנתי CTF2020 של החוג למערכות מידע בשיתוף חברת צ'ק פוינט. זו השנה הרביעית שהאירוע מתקיים במכללה והשתתפו בו למעלה מ-100 סטודנטים מהאקדמית ומשני מוסדות נוספים - אוניברסיטת RMIT מאוסטרליה ואוניברסיטת HIT מסין. 

 

"התחרות התבצעה כמו חדר בריחה, בו יש שלושה תסריטים שהמתמודדים היו צריכים לפתור", הסביר ד"ר טל פבל, שניהל את האתגר יחד עם ראשת החוג, פרופ' רותי גפני. "המתמודדים נדרשו לפתור חידות, כשבכל פעם מתקדמים עוד שלב עד שיוצאים מהחדר. אפשר היה גם לקנות רמזים תמורת נקודות. הזוכים נקבעו בהתאם להתקדמות שלהם באתגרים: כמה שלבים התקדמו, כמה חידות פתרו וכמה תסריטים הצליחו לסיים במלואם".

 

ד"ר פבל הוסיף שהקורונה הפכה את האירוע לעוד יותר מורכב. "באירועים הקודמים הסטודנטים ישבו בצוותים במכללה. עכשיו האתגר היה יותר גדול מבחינה טכנית והצריך היערכות וניהול שני חשבונות זום במקביל. לכל צוות היה חדר משלו בזום".

 

"מי שאחראי על התחרות מבחינת התסריטים זו חברת צ'קפוינט, שמלווה את האתגר כבר ארבע שנים. הם בנו את התסריטים ושלחו נציגים שניהלו את התחרות בהיבט הטכני".

 

הסטודנטים המשתתפים באתגר זכו לקחת חלק באירוע בינלאומי המאתגר את צורת החשיבה ומאפשר להם להתנסות באתגרים איתם יאלצו להתמודד בשוק העבודה ובהם חשיבה יצירתית, עבודת צוות, ניהול זמן ויכולת פתרון בעיות תחת לחץ. 


האירוע המקוון נחל הצלחה רבה, ושביעות הרצון של הסטודנטים מהאתגר היתה גבוהה. הסטודנטים יצאו בתחושה של סיפוק והזוכים אף קיבלו פרס סימלי ותעודה בינלאומית מטעם חברת צ'ק פוינט.


PHOTO-2020-05-18-11-51-48.jpg

​מתוך האירוע שהתקיים בZOOM