כניסה

7 טיפים שיסדרו לכם את שנת הלימודים

|

שנת הלימודים תשפ"ב נפתחה ובין אם אתם עדיין בשלב שאתם חושבים על לימודים, רק התחלתם או שאתם כבר וותיקים, ריכזנו בשבילכם 7 טיפים שיסייעו לכם לעבור את הזמן שלכם באקדמיה עם חיוך 😊1620612915_7_tips8.jpg


הימנעו מיצירת מערכת מרובת שעות חלון, ונסו לסדר שעות התחלה וסיום קבועות (עד כמה שניתן ליום). ככה תוכלו לבנות לעצמכם שגרה של סדר יום קבוע שיאפשר לכם לישון כמו שצריך, זמני ארוחה בריאים, מספיק זמן ללמידה עצמית וגם בילויים ותחביבים. 1620612915_7_tips2.jpg


באקדמית תל־אביב-יפו למשל, תוכלו ללמוד בספריות, בחדרי הלימוד, בימים נעימים יש אזורי ישיבה חיצוניים ומגוון של בתי קפה ופינות נוי בעיר ובסביבה הקרובה למכללה. הכי חשוב שפינת העבודה תתאים לכם – בין אם זה שולחן כתיבה בחדר שקט, על הספה מול הטלוויזיה או בבית הקפה השכונתי. מצאו את מה שעובד לכם והקפידו על שגרת לימודים.1620612915_7_tips3.jpg


בין אם על ידי השתתפות בשיעורים או קריאת מאמרים, ככה שכאשר תגיעו לכתיבת המטלות או למידה למבחן, הבסיס שלכם מראש יהיה יותר יציב וכל החוויה תהיה יותר נעימה. 


1620612915_7_tips4.jpg


בשיעור הראשון של הקורס הסתכלו סביב ונסו למצוא לפחות חבר או חברה אחת. ככה שבכל שיעור יהיה לכם שותף או שותפה – בין אם זה למשימות קבוצתיות, להשלמת שיעור שהתפספס או ללמידה משותפת. מעבר לזה שנחמד שיש עם מי לשבת בין השיעורים, זה עוזר לחלוק עם מישהו את ההתמודדות עם שיעור קשה או מאמר מורכב. 


1776864976_post_pic.jpg


במידה ואתם צריכים התאמות במבחנים, סיוע בתהליך הלמידה או סיוע פיזי ברחבי הקמפוס, טפלו בדברים האלו מול הגורמים המתאימים כמה שיותר מוקדם. אל תחכו שיופיעו קשיים כדי לקבל פתרונות. באקדמית תל־אביב-יפו יש שלל פתרונות וגורמים שיכולים לסייע. כדאי גם להיות מודעים לזכויות שלכם.


1620612915_7_tips6.jpg


 

גם אם בתיכון הייתם התלמידים הכי מצטיינים, כשמגיעים לאקדמיה, במיוחד אחרי כמה שנים של הפסקה מלימודים, לפעמים לוקח רגע לחזור למצב של למידה, מעבר לכך, הלימודים באקדמיה הם ברמה הרבה יותר גבוהה מהתיכון. גם אם בהתחלה תקבלו ציונים פחות ממושלמים ופחות מהטוב ביותר שלכם – אין סיבה להילחץ. נשמו עמוק, עברו על המחברת בחינה, במידת הצורך דברו עם המרצה או המתרגל.ת של השיעור וקבלו עצות איך להשתפר לעתיד.


1620612915_7_tips7.jpgלפחות בסמסטר הראשון, בו אתם עדין לומדים איך זה להיות סטודנטים וסטודנטיות, נסו להימנע מלהוסיף התחייבויות ומשימות פחות הכרחיות. אין הכוונה שתעצרו את החיים שלכם – אם ללכת לחדר כושר זה חלק משגרת היום שלכם או שאתם גם עובדים, המשיכו לעשות את זה. הערכו בהתאם כאשר אתם מתכננים את זמן הלמידה שלכם.