כניסה

כששוק העבודה עוטה מסיכה

|

שוק העבודה שממילא משתנה יום ביומו עבר בשנת 2020 תהפוכות, אשר וודאי חלקן ישפיעו עוד שנים רבות, גם לאחר שתסיימו את הלימודים האקדמיים. בואו נלמד עליהן קצת >>>


משבר הקורונה שינה מקצה לקצה את התנהלותם של ארגונים רבים ברחבי העולם. עובדים שהוגדרו כחיוניים מאד בתקופה של שגרה, הפכו לפתע ללא חיוניים, ומשרות רבות התבררו כמשמעותיות ביותר. מדובר בתמורות רבות השפעה, שבוודאי תחושו בהם לא רק עם תום לימודיכם אלא גם תוך כדי ההתנסות בשטח והמפגשים עם התעשייה. כך תוכלו להתכונן לעולם העבודה החדש והדינמי תוך כדי הלימודים:


המשיכו לצבור כישורים


כאמור, הלימודים לתואר באקדמית מעניקים לכם השכלה תיאורטית יחד עם הניסיון המעשי וסט הכלים הדרוש כדי לדעת להתנהל גם בתקופה זו. בתקופת הקורונה מעסיקים רבים התמקדו בכישורים שהפגין כל עובד בתחומים, כמו: שיווק, טכנולוגיה, ניהול זמן, אמינות, יכולת ניהול מכל מקום בעולם ועוד. אם רכשתם את הכישורים הללו תהיו אטרקטיביים יותר בשוק העבודה. לצורך העניין, אפילו הלימודים בתוכנת הזום והיכולת להצטיין גם בלימודים מרחוק ללא המפגש הפרונטלי עם המרצה יכולים להיות לעזר.


המשרד הוא מושג גמיש


ארגונים רבים מגלים יותר ויותר את היתרונות של העסקה מהבית והחלו לוותר על שטחי משרדים יקרים לטובת השקעה בעובדים ובפיתוח טכנולוגיות חדישות לעבודת צוות יעילה מרחוק. לימודים קבוצתיים מרחוק או מצגות שלכם שאתם משתפים בזום במהלך הלימודים יכולים להכין אתכם היטב לאתגר התעסוקתי שמחכה לכם מעבר לפינה.


shutterstock_1683855427.jpg


ראיית עולם של יזם

כיום, עובדים רבים אינם יכולים להסתפק אך ורק במשרות המוצעות להם כשכירים. כבר בשנים הראשונות כדאי לפתח את החזון של פתיחת עסק עצמאי או יצירת מיזם שאתם מנהלים. אין זה משנה איזה תואר תבחרו ללמוד, כל תחום לימוד יכול להיות אפיק להכנסה נוספת מהצד בזמן העבודה שלכם כשכירים. בוגרי מדעי המחשב, ניהול ומקצועות נוספים יוכלו למנף את היכולות שפתחו בזמן הלימודים לצורך פיתוח מיזם אישי. כך, גם אם שוק העבודה מתערער שוב, עדיין קיימת אפשרות להכנסה מאפיקים נוספים. נצלו היטב את השיעורים, הקורסים והמסלולים השמים דגש על יזמות וציידו את עצמכם כבר במהלך הלימודים בכלים העדכניים והמתאימים לכם ביותר.


איך מוצאים עבודה בעולם החדש?


בואו נקפוץ מספר שנים קדימה, אל הרגע בו אתם מסיימים את לימודיכם ועושים את צעדיכם הראשונים בשוק העבודה החדש: שינוי מהותי נוסף קשור לתהליך המיון וגיוס העובדים. בעולם החדש יהיה עליכם להיות מוכנים לראיון בזום, ראיון פרונטלי או ראיון טלפוני. יתכן ותדרשו להיבחן מרחוק באמצעים ממוחשבים. נצלו את ימיכם באקדמיה כדי לרכוש את הכישורים הבסיסיים האלה. למדו לבלוט, להעביר מסרים ברורים ולהתנהל בתוך שיחה קבוצתית – בין אם היא פרונטלית ובין אם מקוונת.

 

וטיפ נוסף – אולי החשוב מכולם: התבוננו כל העת על הנעשה מסביבכם בשוק העבודה. מקצועות מבוקשים מאבדים את הבכורה לטובת תחומי עיסוק חדשים או מתחדשים: סייבר, אח/ות אקדמאים, פסיכולוגיה בהתמחויות עדכניות ואקטואליות – ועוד היד נטויה. לפני שאתם נרשמים (וגם תוך כדי הלימודים) למדו לתעל את השכלתכם כך שתהיה רלוונטית ומבוקשת גם ליום שבו תאחזו בתואר.

אנחנו, באקדמית, נשמח לכוון, לסייע ולייעץ לכם כל הדרך – עד לבחירת מסלול הלימודים המתאים ביותר עבורכם.

פנו אל יועצות הלימודים שלנו: (טלפון / מייל)