כניסה

חברת חבר הנאמנים של האקדמית השיאה משואה ביום העצמאות

|

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית עמותת אנוש וחברה בחבר הנאמנים של האקדמית תל אביב יפו, נבחרה להשיא משואה ביום העצמאות ה-71. ד"ר הדס מסמלת במלאכת חייה את רוח האנושיות והשוויון", אמרה עליה שרת התרבות, מירי רגב.


919717501001066640360no.jpg
ד"ר הלה הדס (צילום: טומי הרפז)

בנימוקיה ציינה הוועדה הציבורית לבחירת משיאי המשואות כי אנוש – העמותה הישראלית לבריאות הנפש בראשה עומדת ד"ר הדס, פועלת לקידום רווחתם של מתמודדי הנפש בישראל ולשילובם בחברה. תחת הנהגתה של הדס הצליחה העמותה לקדם מהפכה בתחום זה בישראל בתחומי החקיקה, התעסוקה והדימוי הציבורי.

 

"הדס היא נצר למשפחת עבו, משפחה יהודית שעלתה מאלג'יר לגליל ופעלה רבות לחיזוקו של היישוב היהודי בתחומיו", נכתב באתר עמותת אנוש. "לפני מספר שנים איבדה את בן-זוגה ובתה שנפטרו בטרם עת ממחלה קשה. מרגע זה החלה הדס לפעול למענם של אחרים מתוך מגמה לקדם את יחסה של החברה הישראלית לשונים ולמתמודדים עם מוגבלות. פעולתה מייצגת את היכולת לצמוח מתוך אובדן ואת יכולתם של יחידים וקבוצות לקדם שינויים חברתיים בישראל".


המכללה מוקירה את ד"ר הדס על פעילותה ותרומתה העצומה לשיפור מצבם של מתמודדי הנפש, ועל תרומתה לחברה הישראלית ככלל וגאה על היותה חברה בחבר הנאמנים של המכללה.