כניסה

אמנות ופוליטיקה בבית הספר לממשל וחברה

|

​שני מרצי אורח מפתיעים הגיעו להרצות בפני הסטודנטים בבית הספר לממשל וחברה. ד"ר דיויד גוס, מרצה בטכניון ובשנקר הוזמן להרצות בפני הסטודנטים במסגרת הקורס "בין אנשים לחפצים" של ד"ר תמר ערב, וח"כ עופר שלח, ראש סיעת יש עתיד וחבר ועדת החוץ והביטחון, הגיע כמרצה אורח במסגרת הקורס "מנהיגות, מנהיגים וקבלת החלטות בישראל" של מר עובד יחזקאל.


עופר שלח, הח"כ הבכיר, שהוביל את הזירה הפרלמנטרית ואת החקיקה הבולטת של סיעת "יש עתיד" בכנסת ה-19 בחוק השוויון בנטל ורפורמת המשילות, דיבר על המצב הביטחוני והפוליטי בארץ והשיב לשאלות הסטודנטים. כחלק מפעילותו, קידם והוביל שלח את 'חוק הריכוזיות', שנועד לצמצם את יוקר המחיה, לעודד תחרותיות במשק ולסייע לעסקים קטנים ובינוניים ואף כיהן כיושב ראש שדולת התרבות והשדולה הגאה.


אירוע נוסף התקיים במסגרת הקורס "בין אנשים לחפצים" של ד"ר תמר ערב. ד"ר דיויד גוס, מרצה בטכניון ובשנקר, הגיע להרצאת אורח על טכניקות צביעה וההיסטוריה של הטכנולוגיה של הפקת צבעים. הסטודנטים התנסו בטכניקות שונות, חקרו את המרכיבים השונים של הצבע, הריחו, מיששו וחלקם אף טעמו את המרכיבים הטבעיים של הצבע.


לאחר מכן יצאו הסטודנטים לסיור במחלקה לעיצוב טקסטיל בשנקר. הם זכו לליווי מראשת המחלקה, גלי כנעני, שהזמינה אותם לביקור מרתק במחלק. "ראינו נולי אריגה, מכונות סריגה וטכניקות של הדפסה. למדנו על תכונות החומר של בדים, דיברנו עם סטודנטיות מהמחלקה וקיבלנו חוויה מוחשית של יצירת טקסטיל", סיפרו הסטודנטים. 


IMG_0672.JPG

IMG_0669.JPG

IMG_0660.JPG

IMG_0655.JPG

IMG_0551.JPG

IMG_0653.JPG

IMG_0671.JPG