כניסה

איך לא להתחמק מהשאלות החמקמקות

|

10592-5_pics7.jpg


הדיפלומה בידיים שלכם, סיימתם את כל החובות האקדמיים - וכעת מתחיל האתגר האמתי: ראיון העבודה הראשון. בין השאלות הטריוויאליות העוסקות בהיסטוריה התעסוקתית וכן בנושאים אותם למדתם במהלך התואר יסתתרו מספר שאלות טריקיות. כיצד לזהות אותם? הנה כמה טיפים:

 

הדיפלומה בידיים שלכם, סיימתם את כל החובות האקדמיים - וכעת מתחיל האתגר האמתי: ראיון העבודה הראשון. ראיונות העבודה נועדו לאפשר למחלקות משאבי האנוש בארגון לברור את העובדים המתאימים ביותר לכל תפקיד – כאשר חלק מהמשרות המבוקשות ימשכו אליהן עשרות מועמדים. בין השאלות הטריוויאליות העוסקות בהיסטוריה התעסוקתית וכן בנושאים אותם למדתם במהלך התואר יסתתרו מספר שאלות טריקיות. בבוא הזמן תלמדו לזהות אותן, אבל בראיונות העבודה הראשונים השאלות האלה נוטות לחמוק למרואיינים מתחת לרדאר. אז אספנו עבורכם שלושה תחומים ושלבים בראיונות, שבהם עשויות השאלות לצוץ:


PreparingStudentsToMeet.jpg


איזה ניסיון צברת בתחום?

לרב, כאשר מסיימים את התואר הראשון מגיעים למקום העבודה עם ניסיון מועט בתחום התמחותכם. מרבית החברות מודעות לעובדה זו – אך עדיין יעדיפו להעסיק מועמד עם ניסיון מינימלי לפחות. אבל חשוב שתזכרו, שעל פי רוב, המסלולים השונים לתואר באקדמית תל-אביב-יפו – ממנהל עסקים, דרך כלכלה וניהול ועד לסיעוד -  משלבים גם פרקטיקה, התנסויות מעשיות והתמודדות עם אתגרים אקטואליים – מהחיים עצמם. אלה הם בפירוש ביטויים לאותו "ניסיון בתחום" עליו נשאלתם. הציגו ברהיטות את המשימות השונות שביצעתם, גם אם לא קבלתם עליהן שכר - ותקבלו נקודות זכות מול מועמדים אחרים המגיעים עם ידע תיאורטי בלבד בתחום.


מה לא אהבתם במקום העבודה הקודם?

אחת השאלות הנפוצות במקום העבודה, שעשויה להופיע בצורות שונות, היא ניסיון לברר מדוע עזבתם את מקום העבודה הקודם או פוטרתם. השאלה עשויה להופיע בצורה רגשית – "מה לא אהבתם במקום העבודה הקודם?" או בצורה יותר רציונלית "מה לא אהבתם בתפקוד הצוות במקום העבודה הקודם?". חשוב לענות על השאלה בצורה תמציתית, מבלי להטיל דופי בצורה חמורה בצוות המנהלים או בעמיתים לעבודה. כמו כן, חשוב שלא ליפול למלכודות מוכרות ולהסגיר "סודות מקצועיים" מדרך העבודה של המקום הקודם. התשובה האידיאלית לשאלה זו תהיה "דווקא אהבתי את מרבית הצוות/את ההתנהלות במקום הקודם "למעט.... פרט שולי כלשהו (שאינו מעיד לרעה עליכם)".


דינמיקה קבוצתית שאלות ללא מילים

חלק מראיונות העבודות יכללו פעילויות קבוצתיות בהן אתם מתמודדים מול מועמדים נוספים בניסיון לאתר בעלי תכונות אופי המתאימות לתפקיד. זכרו כי כל סוג של תפקיד דורש סט של כישורים נפרדים, לכן, אם אתם מתמודדים על משרת הדרכה – נסו להפגין כושר ביטוי מפותח, נטייה לעזור לזולת ואכפתיות. במשרות ניהוליות נסו להפגין סמכותיות, יכולת פתרון בעיות ויכולת חברתית מפותחת. משרות הדורשות עבודת צוות, כמו למשל חלק מצוות פיתוח ידרשו מחד יצירתיות וחשיבה לוגית חזקה ומאידך יכולת לפתור בעיות שונות ביחד. בדינמיקה קבוצתית השאלות הטריקיות אינן וורבליות ולכן התשובה היא באמצעות ההתנהגות הנכונה והמתאימה לכל סיטואציה.