כניסה

הדרך להייטק מתחילה במדעי המחשב

|

 IOT, Deep Learning ובינה מלאכותית הם רק חלק מהקורסים המעשיים הנלמדים בתואר ראשון במעדי המחשב


פעם סטודנטים היו מגיעים לאקדמיה בשביל ללמוד ידע תאורטי, שנצבר במשך שנים. היום, בעידן של שינויים מהירים, הפורמט הזה כבר מיושן. תכניות הלימוד חייבות להתעדכן כל הזמן ולהתאים את עצמן למגמות העתידיות בטכנולוגיה, או שהן לא תהיינה רלוונטיות. זה בדיוק הסיפור של בית הספר למדעי המחשב באקדמית תל אביב יפו.  


בניגוד למוסדות אחרים, בית הספר למדעי המחשב לא עוסק רק בתאוריה ובבסיס, ומכין את בוגריו להתמודד עם אתגרים אמתיים של תעשיית ההייטק. קורסים, הרצאות ופרויקטים נערכים במשותף עם בכירים בחברות ההייטק הגדולות, שגם מגיעות לגייס את הסטודנטים בסיום התואר.  

 

Screenshot_2.jpg


אחד הקורסים הייחודיים והבולטים בהקשר הזה הוא Deep Learningאחד התחומים הבוערים בתעשייה, שהביקוש אליו גדול. כך גם בתחומי הביג דאטה, IOT (אינטרנט של הדברים), בינה מלאכותית ועוד. קורס ה-IOTלמשל, מועבר על ידי בכיר בחברת אמדוקס והסטודנטים עובדים על פרויקטים מתוך החברה 

 

דגש חשוב בתואר הראשון ניתן ללמידה התנסותית, כדי שהסטודנטים יוכלו להשתלב בצורה חלקה בהייטק, אחרי שצברו ניסיון וידע רלוונטי. פרויקטים רבים נערכים בשיתוף עם החברות הגדולות והסטארטאפים, מתוך הצרכים האמתיים שלהם. בכירי החברות גם משתתפים כשופטים בהאקתונים ובתערוכות של פרויקטים, וכך נשמר הקשר הרציף עם התעשייה.  

 

הקשר ההדוק עם התעשייה נשמר גם בסדרת הרצאות בה בכירים מחברות הייטק שונות מסבירים לסטודנטים על החידושים האחרונים בתחומם. כך הסטודנטים יכולים להתרשם בזמן אמת מהאפשרויות שעומדות בפניהם ומהכיוונים אליהם פונה התעשייה. אלו בעלי רוח היזמות יכולים לבחור בקורסים שמלמדים איך להקים ולנהל חברה, לייצר מוצר ועוד.  

 

בוגרים רבים של בית הספר למדעי המחשב משתלבים במשרות בכירות בהייטק. חברות רבות מגיעות במיוחד לתערוכת הגמר של בוגרי בית הספר כדי לגייס את המצטיינים, מתוך ההבנה שארגז הכלים והניסיון המעשי שהם צברו לא דומה לשום מוסד אחר. 

לפרטים נוספים והרשמה - 6086* שלוחה 1 או במייל mirsham@mta.ac.il