כניסה

בית הספר הגדול בארץ לפסיכולוגיה, הכולל את כל המגמות הטיפוליות בתחום

|

אנחנו יודעים, זה לא פשוט להחליט באיזה מסלול להתמקצע במסגרת תואר שני, כשכל האפשרויות מוצעות לך. מצד שני, אנחנו מבטיחים לתת לכם את כל המידע שאתם זקוקים לו כדי לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. זה יקרה במפגש הפתוח שיתקיים באקדמית לתואר שני בפסיכולוגיה, ביום שני, ה-14 בינואר. שימו לב, הרישום לתואר שני בפסיכולוגיה יתקיים בתאריכים 20.1-20.2 בלבד.

 

shutterstock_120911881.jpgהאקדמית תל-אביב-יפו היא בית הספר הגדול ביותר למדעי ההתנהגות, עם שש מגמות לימוד טיפוליות בפסיכולוגיה. במפגש הפתוח תוכלו לקבל מפי דקן בית הספר כמו גם מראשי מגמות הלימוד את כל המידע.

המפגש מתקיים ב- 14.1 החל מהשעה 17:45.  50% הנחה בדמי הרישום יינתנו בתאריכים 20-21.1 למגיעי המפגש שירשמו ברישום המקוון.


לטעימה מהתחומים השונים – חלקם הם היחידים המוצעים כתואר שני בפסיכולוגיה במרכז ובארץ בכלל:

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה רפואית (.M.A)

לימודי התואר השני בפסיכולוגיה רפואית מקנים לסטודנטים יסודות תיאורטיים ומחקריים תוך התמקדות ביחסים המורכבים בין מערכות פיזיולוגיות, משתנים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים המעורבים בהתפתחות והתמודדות עם מחלות והפרעות גופניות. יסודות אלו מאפשרים למוסמכי התכנית להמשיך ולהתפתח במסלול טיפולי ו/או מחקרי.

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה תעסוקתית (.M.A)

הפסיכולוג התעסוקתי-ארגוני יועץ, מטפל ומאבחן בתהליכים שבממשק פרט, קריירה וארגון, במטרה לקדם את התפתחות הקריירה והרווחה של הפרט בעולם העבודה. תהליכים אלו כוללים טיפול/ייעוץ תעסוקתי פרטני וקבוצתי, מיון והערכת עובדים, יעוץ והתערבות פסיכולוגית-ארגונית, פיתוח כלים ומבחנים פסיכולוגיים, ומחקר פסיכומטרי, באוכלוסיות נורמטיביות, ובאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים בעולם העבודה.

שימו לב: בשנה"ל תש"פ ייפתח במגמה התעסוקתית מיקוד 'אוכלוסיות בסיכון'.

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בנוירופסיכולוגיה שיקומית (.M.A)

המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי ומעשי בתחום הפסיכולוגיה השיקומית והנוירופסיכולוגיה, הן בטיפול והן באבחון. הלימודים במגמה הנוירו-שיקומית מכשירים לטפל ולאבחן אנשים עם פגיעות שונות במערכת העצבים המרכזית כגון פגיעות קוגניטיבית, פיזיות, נפשיות, התפתחותיות וחברתיות.

המגמה מציעה גם מסלול לימודים המתמקד בילדים.

 

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה התפתחותית (.M.A)

התוכנית לתואר שני בפסיכולוגיה התפתחותית נועדה להכשיר את הסטודנטים לעבודה במסגרות שונות של הגיל הרך (אוכלוסיית תינוקות פעוטות וילדים צעירים והוריהם),  ביניהם מכונים להתפתחות הילד, שירותים פסיכולוגיים-חינוכיים-התפתחותיים, מרכזים לבריאות הנפש, שרותי רווחה ועוד.

התוכנית עונה על דרישות הועדה המקצועית לפסיכולוגיה התפתחותית, וסטודנטים שסיימו את התכנית יוכלו להתחיל את תהליך ההתמחות כפסיכולוגים התפתחותיים.

 

 

תואר שני בפסיכולוגיה עם התמחות בפסיכולוגיה קלינית (.M.A)

לימודי הליבה במגמה לפסיכולוגיה קלינית עוצבו על מנת להקנות ידע נרחב ועדכני ומיומנויות קליניות בתחומי הפסיכופתולוגיה, הפסיכודיאגנוסטיקה, הריאיון הקליני והטיפול. ליבת התוכנית כוללת קורסי מבוא וקורסי העמקה בתחומים אלה כמו גם קורסים העוסקים בכלים ובמתודולוגיה של מחקר יישומי וקליני. 

שימו לב: המגמה מציעה גם מסלול לימודים במיקוד ילדים.

 

 

תואר שני בפסיכולוגיה חינוכית* (.M.A)

פסיכולוגיה חינוכית עוסקת בקידום רווחתם הנפשית של ילדים ובני נוער ומשפחותיהם בתוך המכלול החברתי-חינוכי-קהילתי-תרבותי בו הם חיים. היא עושה זאת באמצעות רצפים של מניעה, איתור והתערבות הן ברמת הפרט, המשפחה מערכות החינוך והקהילייה. עבודת הפסיכולוג החינוכי מתמקדת בהתערבות עם הילד, הורים, משפחות וצוותים חינוכיים בבתי הספר ובקהילה חל מאבחון וכלה בטיפול, הן במצבי שגרה והן במצבי חירום.

*הענקת התואר מותנית באישור המל"ג