כניסה

מהאקדמית לערוץ הספורט: הכירו את בוגר החודש מנור בירמן

|

מנור בירמן (36, נשוי + "תאומים מקסימים בני חמש") הוא בוגר בית הספר לממשל וחברה באקדמית, אליה חזר לאחר שש שנים כמרצה בקורס "סיפור בוידאו". 

ב-13 השנים האחרונות הוא עובד בערוץ הספורט. את דרכו בערוץ התחיל כעוזר הפקה, לאחר מכן הפיק את אתר האינרטנט של הערוץ ובהמשך השתלב בתפקידי עריכת תוכן במגוון תוכניות. 

כיום הוא מנהל את ערוץ 5GOLD ואת 5RADIO פלטפורמת האודיו (שידורים חיים, רדיו ופודקאסטים) של הערוץ, שעל הקמתם הוא חתום, לאחרונה הפיק את הסרט התיעודי עטור השבחים "טוקלומטי". 


בירמן מספר: "כיום, הפודקאסטים הם המדיה הצומחת בארה"ב ולמעלה מ-50% מהאמריקנים האזינו לפודקאסט בשנה האחרונה, אנו מעריכים כי המעבר להאזנה למדיה זו יהיה אחד השינויים שנראה בישראל כחלק מהרגלי צריכה חדשים המאפשרים לנצל זמן פנוי, חלוקת קשב וסקרנות באופן מיטבי. ערוץ הספורט ורבים מגופי התקשורת כבר נמצא שם".   


מלבד הקורס שלך באקדמית והעבודה בערוץ הספורט – מה עוד אתה עושה?   


"אני עובד על פרויקטים דוקומנטריים נוספים שלא בתחומי הספורט, מגדל את התאומים לצד אשתי ומשתדל לרוץ ולשחות. לצד אלה אני פעיל בנושאי חינוך בשכונת שפירא בתל אביב, בה אני מתגורר".  

"זכיתי גם להיות שותף גם לפרויקט התנדבותי בשיתוף בית אקשטיין עם ילדים בעלי קשיי למידה, התנסות זו והרצאות לבתי ספר מאפשרים לי מהצד שלי, להבין יותר את דרך צריכת המדיה על ידי בני נוער". 


נשמע שאתה מאד עסוק, איך אתה מצליח לאזן בין העבודה למשפחה? 


"אני מאד מפוקס על הלו"ז שליו רוצה להאמין שעובדים בשביל לחיות ולא חיים בשביל לעבוד. כחלק מכך, אני לוקח בכל יום את הילדים שלי לגן, אוכל אתם ארוחת ערב ומקריא להם סיפור. כקו מנחה, אני חושב שחשוב לעבוד ברצינות בשעות העבודה ולהנות מהבית בשעות הפרטיות".  

 

מנור מוסיף - "אני בגישה של להימנע מלדחות משימות וכך למנוע מעומס גדול להצטבר, אני משתדל לחשוב לטווח ארוך וכמה מספר צעדים קדימה. פגשתי אנשים מבוגרים ממני שמתחרטים שלא היו מספיק זמן עם בני הזוג והילדים וכעת בלתי אפשרי עבורם להחזיר את הגלגל אחורה. אני מבחינתי מנסה ללמוד את התחום מניסיונם של אחרים וליישם. עוד עצה טובה לגידול ילדים ולהצלחה בעבודה- לבחור את הקרבות שלך (Choose your battles) " 


מנור בירמן.png

ובשעות לפנאי מה אתה עושה? 

 

אני מרתוניסט שכנראה חייב להתאזן דרך הריצה ולהרוויח שקט וזמן עיבוד בריצות ארוכות. משתדל גם לראות דוקו ולשמוע מוזיקה, אבל לא מספיק כמו שהייתי רוצה.. 

 

איזה טיפ היית נותן לסטודנטים שמתחילים את החיים, משהו שהצליח לעבוד עבורך? 

 

אל תלכו ללמוד תואר ראשון "בגלל שצריך", אנחנו כבר לא שם, אלא ממקום של לדעת ולהיות אנשים שלמים יותר. אני חושב שבעולם שאנחנו חיים, יש גם אפשרות לכוון את עצמך לעשייה בתחומים שאתה אוהב. נסו בכל דרך להשתלב בהם ותבחנו האם אכן אתם מרגישים מאותגרים במקום כזה. אני חושב שהמטרה צריכה להיות שלפחות שני שלישים מהזמן בעבודה תעסוק בתחומים ותכנים שאתה אוהב". 

 

באילו אפליקציות אתה משתמש הכי הרבה? 

 

"האפליקציה הכי שימושית עבורי היא '5RADIO', זו אפליקציה שאני אחראי עליה גם במסגרת העבודה שבה אפשר לשמוע שידורים ישירים, פודקסטים ותוכניות של ערוץ הספורט. 

בלי קשר, אני מתחבר לטוויטר, זו במה נפלאה וחבל שבישראל עדיין מקובל להתייחס אליה כאפליקציה "ברנז'אית", גם "ספוטיפיי" בעולמות האודיו עושים מוצר נגיש ואיכותי". 

מנור מגלם את הגישה לפיה עולם התעסוקה של היום מחייב את הבוגר של המכללה להמשיך להיות סקרן, לשאול שאלות ולאתגר את המציאות,  כחלק מכך מספר מנור כי "כאשר אני עושה ראיון עבודה אני שואל את המרואיין לאיזו מוזיקה הוא מאזין. חשוב לי לשמוע שיש לו עולם תוכן נוסף שמרתק אותו מעבר לספורט או לעשייה הטלוויזיונית והרדיו. הדור הבא הוא מהיר מחשבה ותפישה,  אפילו יותר מהדור שלנו".