כניסה

האקדמית מציגה: 100 עגול במדעי השידוך

|

 

​אם תשאלו את קופידון איפה הוא בילה בשנים האחרונות, סיכוי גדול שהתשובה תכלול את כיתות בית הספר לניהול וכלכלה של האקדמית, אחרת קשה להסביר את העובדה שבמחזור האחרון שסיים התחתנו שלושה זוגות שהכירו במסגרת החוג, כולם בוגרי התוכנית ללימודי תואר ראשון, ואם זה לא מספיק – שלוש הסטודנטיות במיל' הן גם מצטיינות דיקן. מסתבר ששעות החרישה הרבות, האתגרים וקבוצות הלימוד בחוג הן מתכון התחלתי להתאהבות. תשאלו את מור יעקב, שחר כהן וספיר תמם, שמצאו את קופידון בין הנוסחאות והמספרים.

 

"לא פשוט ללמוד למבחנים במהלך התואר", מספרת מור יעקב, "לכן במהלך שנה א' יסדנו חבורה של שלושה אנשים ולמדנו ביחד למבחנים. אחד מהחבורה היה הסטודנט שימי בוחסירה, ומה שהתחיל כהסתלבטות הדדית וירידות, הפך תוך חצי שנה לזוגיות והתקדם למגורים משותפים".

 

לא קשה להיות כל הזמן ביחד – גם בלימודים, גם בבית וגם בקבוצות הלמידה?
"לפעמים זה הרגיש יותר מדי והסבלנות פקעה. היו גם משברים  ותחושה של צפיפות, ולפעמים למידה משותפת לא אפקטיבית, כי כשלומדים עם מישהו קרוב קל יותר לברוח מהחומר הלימודי. עם זאת למדנו ממש טוב ביחד רוב הזמן וגם חיזקנו מאוד אחד את השני בצורה הדדית".

 

מור ושימי.PNG
מור יעקב ושימי בוחסירה

 

 

כשהיא נשאלת על תחושת תחרותיות היא צוחקת, ומספרת על פרגון גדול. "הרבה פעמים עזרתי לשימי לשנן, והוא עזר לי במקצועות שבהם היה לי יותר קשה. אם היו פערים גדולים בציונים בינינו, היינו מסתובבים עם תחושה של באסה, שדי מהר הייתה מתחלפת בהעצמה". החתונה הגיעה לאחר שלוש שנות זוגיות, ובהמשך פנה כל אחד לכיוון תעסוקתי אחר: מור היא כלכלנית בשטראוס עלית ושימי בחר בשוק ההון ועובד בחברת ברק קפיטל.

 

אצל שחר כהן ואור יגל סיפור האהבה התחיל קצת לפני התואר, במהלך מכינת קבלה במתמטיקה ("מקום אידיאלי להכרויות, כשהכיתה כל כך קטנה וכולם נעזרים בכולם בשביל ללמוד"). בהתחלה ניצלו בני הזוג את הקרבה ונקודות החוזק והחולש של כל אחד כדי ללמוד ביחד למבחנים, אך בהמשך התפצלו להתמחויות שונות – שחר למשאבי אנוש ואור לשוק ההון, ורק חלק מהעבודות המשותפות הכינו ביחד. "כדי לא להפוך את העניין לצפוף מדי לכל אחד היו את החברים שלו ואת קבוצות הלמידה שלו, והחלטנו שנשלב את הלימודים בזוגיות שלנו, אבל שזה לא יהיה כל יום כל היום", מספרת שחר. "לשמחתנו מצאנו דרך לאזן את זה, ולמרות שגרנו ביחד, לי הייתה את החבורה שלי ואור למד בעיקר עם עצמו, כי כך היה לו יותר קל".

 

מהר מאוד הפכו השניים לזוג "אור של שחר" ו"שחר של אור", ובילו את ההפסקות ביחד. למרות האתגרים והמורכבות בשילוב לימודים וזוגיות כשברקע מבחנים ועבודות, שחר ואור ממליצים בחום סיפור התאהבות שכזה, ובעוד שבוע יעמדו שניהם תחת החופה.

 

שחר כהן ואור יגל.png
שחר כהן ואור יגל

 

אצל ספיר תמם ושי גרינמן, אף אחד מהצדדים לא הבין שעלול לצאת מהעניין סיפור אהבה, לפחות לא עד שקיבלו עד כך רמזים מהסביבה הקרובה. "שי טס לברצלונה וביקש ממני להשלים לו את החומר ולהגיש לו עבודות", מספרת ספיר. "הוא טיפוס מאוד ביישן, אז כל הסיפור היה מאוד איטי ומאוד בשקט. רק אחרי שכבר כולם אמרו לנו שדי ברור שאנחנו ביחד, יצאנו מהארון גם בפני עצמנו".

 

ההתחלה לא הייתה פשוטה. "אנחנו מאוד שונים", מספרת ספיר, "שי היה סטודנט שבשעה שש מפיל את העט, מפסיק ללמוד והולך לעיסוקיו. אצלי אין שעות. לומדים כמה שצריך מתי שצריך, גוזרים זמנים, יוצרים לו"ז מסודר - בקיצור חורשים. אז ההתחלה הייתה מאוד מאתגרת לשני הצדדים, ושי טען שעשיתי לו טירונות, אבל בסוף כשראה את התוצאות הוא אמר שזה היה שווה את זה". לפני שנה עברו לגור ביחד ובעוד ארבעה חודשים הם מתחתנים, וממליצים בחום לחזק את הקשר לא רק באמצעות לימודים משותפים, אלא גם במהלך טיול ארוך ומנקה ראש בחו"ל.

 

ספיר תמם ושי גרינמן.jpg
ספיר תמם ושחר גרינמן