כניסה

רילוקיישן? כך תעשו זאת נכון

|

אם אתם מתכננים מעבר למדינה חדשה, תופתעו לגלות שיש מגוון רחב של משימות אותן כדאי לתכנן היטב חודשים לפני. אספנו עבורכם את רשימת ההמלצות המלאה לרילוקיישן לארה"ב ולמדינות אחרות. מוכנים? היכון… צאו!

 

האם אתם זקוקים לוויזה למדינה אליה אתם עוברים?

 

חלק מהמדינות דורשות מהישראלים להוציא ויזה לפני ביקור במדינה. אחת הוויזות המוכרות היא לארה"ב, אך גם מדינות נוספות ידרשו מכם לבקר בשגרירות ולהסדיר את הגעתכם בצורה מסודרת. הסיבה לכך היא רצונה של כל מדינה לפקח על מספר האנשים העוברים אליה, אם לצורך רילוקיישן זמני ואם באופן קבוע.

 

הביטוח הרפואי שלכם לנסיעה

 

בישראל אנו רגילים ללכת לרופא ולהציג את כרטיס קופת החולים שלנו. מרבית השירותים ניתנים בחינם, או בתשלום סמלי, ואם אנו רוכשים תרופות מרביתן יסובסדו על ידי קופות החולים. ברחבי העולם, לעומת זאת, אם אין ברשותכם ביטוח רפואי - ימי אשפוז עשויים להאמיר לכדי אלפי דולרים, ואפילו רגל שנשברה יכולה לגרום להוצאה משמעותית. לכן, וודאו תמיד שיש בידכם ביטוח רפואי מתאים לכל התקופה בה תשהו במדינה אחרת.

 

רישיון הנהיגה שלכם

 

מתכננים לנהוג במדינת היעד? סביר להניח שתוכלו לעשות זאת, לפחות בשנה הראשונה, עם הרישיון הישראלי. אך במידה שתוקף הרישיון שלכם עומד לפוג, אתם עשויים למצוא עצמכם מנסים לחדש אותו ללא הצלחה יתרה. למרות שאת התשלום עבור רישיון הנהיגה ניתן לבצע באינטרנט, הרישיון נשלח לכתובת ישראלית בלבד - זו שבידי משרד הרישוי. לכן, מומלץ לעדכן מראש את הכתובת במשרד הרישוי (וכן במשרד הפנים) לכתובתו של קרוב משפחה שאתם יכולים להניח שלא יעבור דירה בעתיד הנראה לעין.

 

בטלו התקשרויות עם ספקי החשבונות שלכם


לפני שאתם עוברים הימנעו מלצבור חובות בארץ. נסו לבטל מקסימום התקשרויות (מסחריות בעיקר, אך לא רק): הטלפון הנייד והקווי שלכם, ספקי האינטרנט, כביש 6 והכבלים. כמו כן כדאי לעדכן את הביטוח הלאומי שאתם עוזבים לתקופה מסוימת, ולבדוק כיצד תוכלו להמשיך ולשלם את הסכום המינימלי החודשי על מנת שלא לפגוע בזכויותיכם בעתיד.

 

זהו, אתם כמעט מוכנים לצאת לדרך חדשה. נוסיף טיפ אחרון לסיום: נסו לאתר מידע רב ככל הניתן על המדינה אליה אתם עוברים, ואולי ליצור קשר באמצעות קבוצות ייעודיות ברשתות החברתיות עם ישראלים בעיר החדשה. תופתעו לגלות עד כמה קהילות מגובשות יוכלו להיות לכם לעזר בזמן שאתם מעבר לים.


footage_12346.jpg