כניסה

הסטודנט שהצליח לפצח את מודל הכלכלה השיתופית

|

בגיל 26 וממרומי השנה הרביעית לתואר בכלכלה וניהול עם התמחות ביזמות, לסטודנט טל שריזלי יש דאגה אחת פחות בחיים – הוא כבר יודע מה יעשה אחרי התואר. מהיום בו השתחרר מהצבא ועד לרגע זה ממש, הספיק לעמוד בראש שני סטארטאפים, ולפני ארבע שנים הקים את "SoPick", סטארט אפ שלישי שעובד ממש כמו UBER ו- Air BNB על פי מודל כלכלה שיתופית, ומיישם את השיטה על עולם המשלוחים.

 

" SoPick היא פלטפורמת משלוחים חברתית אשר עושה מהפיכה בעולם השליחויות", מספר טל. מדובר באתר אינטרנט ובאפליקציה המאפשרת לחברים לשלוח חבילות בכל זמן ולכל מקום - בין אם זו חנות או בית מרקחת ובין אם מסעדה או אתר אינטרנט - ובמקביל גם לבצע את המשלוחים על הדרך או בזמנם הפנוי, ובכך להרוויח כסף".

 

איך הגעת לרעיון הזה?
"ב-2012 אחי הגדול עבר גירושים וחזר לבית של ההורים. שנינו דומים בהמון דברים: יש לנו תשוקה להמצאות, ראש מאוד יצירתי ושנינו חולי עבודה וחולמים לשנות את העולם. במשך חצי שנה ישבנו כמעט כל יום והתדיינו על כל מיני רעיונות שעלו לנו בראש, ובסוף נותרנו עם רשימה של כמעט 40 רעיונות. התייעצנו עם משפחה, משקיעים, עורכי דין של פטנטנים ועוד כל מיני אנשים מתחום ההייטק בשביל להחליט איזה מהם הוא הכי פרקטי ומעניין, ובסוף החלטנו ללכת בכל הכוח על SoPick מתוך אמונה שזה הרעיון הכי אטרקטיבי ומתאים לנו".

 

1474049121_tmp_DSC_9799__2_.jpg
יזמות זורמת בעורקיו. טל שריזלי

 

מהי הדרך שעברתם משלב הרעיון ועד להקמת העסק?

"במהלך ארבע השנים האלו אחי ואני היינו המייסדים ותפקדנו כמנכ״לים של החברה. עברנו ביחד דרך מדהימה, מאתגרת, מכשלת ומלמדת על העולם ועל עצמנו. יזמות היא עולם מאוד מורכב וקשה ובטח שלא מתאים לכל אחד. היו לא מעט פעמים שבהן חשבנו לסגור את החברה, אבל תמיד ראינו את האור בקצה המנהרה המפותלת ועבדנו כל הזמן באמונה גדולה ברעיון ובחזון".

 

איך משלבים לימודים וניהול עסק תובעני?
"השנה הראשונה באקדמית הייתה במתכונת מלאה ועמוסה, לאחר מכן החלטתי שאין טעם למהר ופרסתי את התואר על פני חמש שנים. כרגע סדר העדיפויות שלי בחיים הוא ברור, ואני מקדיש את רוב זמני לעבודה של בין 12-15 שעות מראשון עד חמישי, ומוותר על שאר תענוגות החיים בזמן הזה".

 

כשהוא לא לומד או עובד, הוא אוהב לבלות, לאכול טוב, לרקוד, ללכת לים, לשחק פוקר וכדורגל ("את זה אני משאיר לסופ"שים המבורכים"). כך הוא מצליח להתפרק קצת, להתנתק ולצבור אנרגיות לשבוע חדש. לאקדמית הגיע לאחר שחיפש מוסד ברמה גבוהה עם שכר אוניברסיטאי ואווירה טובה, מקום שמדברים בו בגובה העיניים. העובדה שמדובר על לימודים ביפו הייתה בונוס לא קטן עבורו. "אני אמנם חורש למבחנים בבית, אבל לא מוותר על סנדביץ' של בוקר וקפה אצל רמי, ובצהריים שווארמה בלאפה אצל הרצל".

 

איך תרמו הלימודים לניהול העסק שלך?
"בזכות הניסיון והכלים הבנתי שהמקום שלי הוא בעולם היזמות כעצמאי וללא בוס על הראש, כי זה מה שאני אוהב לעשות, זה מה שמרגש אותי, וזה מה שאני מרגיש שאני טוב בו. עצם הניסיון בניהול עסק תרם לי כלים רבים ומקצוע לחיים. כמובן שאי אפשר היה ליישם את הכל ללא אמונה וחזון, כי לא משנה כמה מוטיבציה ורעל יש לך - אם אין לך אמונה בבשורה שאתה רוצה להביא לעולם, לא תצליח לקום כל בוקר עם אנרגיה לעבודה, לא תצליח לגייס עובדים טובים, לא תצליח לשכנע אנשים להשקיע בך כסף - ובסופו של דבר התוכנית תרד לטמיון"

 

יש לך כבר תוכניות לעתיד הרחוק בראי העסק?
"היום החברה קיימת כבר ארבע שנים, יש לנו עשרה עובדים ואנחנו אחרי שני גיוסים מוצלחים. החזון שלי הוא להמשיך להנות מהדרך, להתפתח, לצאת לשוק האירופאי, ובסופו של דבר להפוך לתשתית משלוחי ה-On demand המובילה בעולם".