כניסה

שילוב בין נתינה לקריירה

|

טליה שיאון, בוגרת בית הספר למדעי ההתנהגות, הפכה את המשיכה האישית שלה לתחום הטיפולי, לקריירה. לאחר שהתנדבה במהלך הלימודים במרכז אנוש בפלורנטין, המשיכה כמדריכה עד שהתמנתה למנהלת המרכז.


 

טליה, בוגרת מדעי ההתנהגות, התוודעה לעמותת אנוש במהלך הלימודים:


 

"ראיתי עולם שמאוד משך אותי ומאוד סיקרן ואז המשכתי כמדריכה והתקדמתי. איך זה קרה?  פשוט הייתי במקום הנכון בזמן הנכון - אז התקדמתי. אם לא חושבים על זה יותר מדי, מתגלגלים ממש יפה בחיים.  אני חושבת שזה גם בזכות הלימודים שמאוד מכוונים אותך להיות יותר קשוב, יותר פתוח".


taliasion.jpg 

מהי עמותת אנוש?


"עמותת אנוש מטפלת בשיקום ובבריאות הנפש ואחד מתחומי השיקום הוא התחום החברתי. המרכז כבר פעיל 30 שנה ביפו ובפלורנטין ובאים אליו אנשים מכל דרום תל אביב-יפו לפעילויות פנאי וחברה.


סניף תל אביב ברבות הימים, הפך לבית שני עבור מאות משתקמים, אשר מוצאים בו מענה אנושי ומקצועי וסביבה מבינה ותומכת.  

 

בסניף ניתנים שירותים מגוונים בתחומי דיור, תעסוקה ופנאי. הסניף מפעיל 3 מועדונים חברתיים – 2 למבוגרים ואחד לצעירים, דיור מוגן בקהילה, הוסטל, תעסוקה נתמכת, ייעוץ למשפחות ומפעל מוגן. כל הגופים הללו מופעלים במסירות ע"י אנשי מקצוע ומתנדבים. בסניף פועלים כ-150 אנשי הצוות ומתנדבים על מגוון פרויקטים מיוחדים על מנת להיטיב עם רווחת המתמודדים. 

 

במרכז פועלים מפעל שיקומי בשם "המתחם", תכניות הכשרה לתעסוקה מעברית וכן תכניות חברתיות כמו מועדון מסריק או מועדון הקקטוס, שמציעים מסגרות חברתיות וטיפוליות למשתקמים ופעילויות כגון טיולים, ערבי תרבות ועוד.

 

פרויקט חשוב שטליה מובילה הוא סדרת הרצאות עם ד"ר רביד דורון מהאקדמית:


 

"מדובר בפרויקט שדומה למדענים על הבר. פניתי לד"ר רביד דורן, כי זכרתי לטובה את ההרצאות מהלימודים, וביקשתי שיבוא למועדון. הפרויקט הזה התחיל במייל ששלחתי לרביד והתגלגל להיות משהו מאוד גדול ומוצלח, הרבה בגלל הנכונות של רביד לתת מעצמו על אף לוח הזמנים המטורף שלו.  

 

הוא זה שהציע שנהדק את הקשר עם האקדמית ונהפוך את ההרצאה הבודדת לסדרת הרצאות, שמטרתן לחבר בין האלמנטים המכניים של חקר המוח לבין שיקום, פסיכולוגיה, פילוסופיה, מה נורמלי ומה לא נורמלי.


נושא ההרצאה הראשונה היה חקר המוח במאה ה-21, ההרצאה השנייה הייתה "המוח תחת השפעה של סמים" וההרצאה השלישית הייתה דיון על קשרי גוף-נפש מנקודת מבט נוירולוגית ומנקודת מבט של אדם שחווה סכיזופרניה.
רביד הוא מרצה בחסד והנושאים יכולים לדבר גם לאנשים שאינם בהכרח אנשי מקצוע. מגיעים בממוצע 150 איש להרצאה, שזה קהל משולב של סטודנטים, אנשים שבאו מעמותת אנוש, האנשים שמגיעים מדי יום למרכז, קהל מהפלורנטין ועוד ועוד.

 

אני מאוד ממליצה על פעילות התנדבותית. בעיקר כי אנחנו חיים בעולם שבו אנחנו לא רגילים שלא לקבל או לתת גמול חומרי עבור עבודה. האפשרות להתנדב היא האפשרות לתת למשהו את כל כולך מבלי לחשבן מה ניתן בתמורה. התנדבות ממלאת את האדם ואין ספק שמקבלים משהו הרבבה יותר מיוחד מכסף. (אני לפעמים מתגעגעת קצת לתקופת ההתנדבות שלי במועדון). באופן אישי, אני שואבת הרבה השראה ולומדת המון על הדרך. ההשפעה של ההתנדבות, שאחר כך הפכה גם לעבודה, עבורי היא מאוד הוליסטית".


 

אם ברצונכם להתעדכן על ההרצאה הבאה או על הפעילויות הבאות, הקליקו כאן.


 

השאלון האישי


 

1. מה הכי רצית להיות כשתהיי גדולה?
שחקנית/רקדנית/כל דבר אמנותי.


 

2. כישרון סמוי או חבוי שתרצי לשתף אותנו בו?
אני ממלאה את התשוקה לריקוד בסטודיו נעים. רוצה לחשוב שיש שם קצת כישרון


 

3. מהי האפליקציה הכי שימושית (מלבד פייסבוק או וייז או ג'ימייל) שלך בטלפון?
ג'נגו ויוטיוב


 

4. הרגל סטודנטיאלי יוצא דופן שליווה אותך בכל שנות הלימודים?
לקנות מלא פירות וירקות בדוכן השווה שמחוץ למכללה ולפתוח שולחן בספרייה 

5. סרט או ספר מומלצים?
תמיד ממליצה על שלום עליכם..


 

6. האם את טיפוס ריאלי או הומני?
הומני. אבל הפתעתי את עצמי בסטטיסטיקה. תודה לילנה סטוקלין :)