כניסה

.M.B.A מנהל עסקים

|

​.M.B.A (מוסמך במנהל עסקים) הוא אחד התארים החשובים והמדוברים ביותר של השנים האחרונות. אלא שבעידן שבו עולם התעסוקה משנה את פניו מן הקצה אל הקצה בקצב מטלטל – ראוי להתעכב ולהבין טוב יותר מה עומד כיום מאחורי לימודי ה-.M.B.A, כיצד הם מתפתחים ומה הם מקנים לסטודנטים. 



10592-5_pics_b2.jpg


בעלי ובעלות תואר ראשון בתחומים רבים מוצאים עצמם לא אחת שפוסחים עליהם בקידום בארגון בו הם עובדים, כיוון שהם חסרים את הידע התיאורטי והניסיון המעשי שמצוי בידי בעלות תואר מוסמך. רבים אחרים, הרוצים להיכנס לעולם העסקים, מגלים שאין להם את הידע הדרוש כדי להשתלב בעולם מורכב זה. בשוק העבודה הישראלי כיום, .M.B.A הוא כמעט בגדר חובה לכל המנהלים.

אלא ש-".M.B.A במנהל עסקים" הוא הרבה יותר מאשר רק תואר. חשוב שהמתעניינים בתחום המבקשים ללמוד אותו, יראו בלימודי התואר המוסמך השקעה שתניב בסופו של דבר תשואה גבוהה: הזדמנויות לקידום, שינוי מועיל של קריירה, העלאת בשכר, החלטות פיננסיות נבונות יותר בעתיד ועוד. אך לא רק אלה, הסטודנטיות והסטודנטים ייהנו גם מאתגרים מחשבתיים, יפגשו אנשים מעניינים - ותיקים וחדשים בברנז'ה - וצפויים לחוויות חברתיות ואינטלקטואליות מהנות ומפתיעות.


ברוכים הבאים לעתיד

שוק התעסוקה של היום משנה את צורתו בקצב מהיר: הוא מבחין בין "עובדים" ל"מומחים" ומאתר דפוסי התנהגות וחשיבה בקורות החיים של המועמדים. בעבר, המעסיקים היו מתעניינים בעיקר ב"סוסי עבודה".  המנהלים של היום נדרשים אמנם לחריצות ומוסר עבודה גבוהים, אך מעבר לכך דרושות להם גם התכונות של זיקית: המעסיקים והמעסיקות של היום מחפשים מנהלים שיודעים להתאים את עצמם למציאות משתנה והם מתגמלים אותם על כך בהתאם.


.M.B.A מוכוון לעולם העכשווי והעתידי

המכללה האקדמית תל-אביב-יפו, הנמנית על המכללות הטובות ביותר בארץ, מודעת לעולם התעסוקה המשתנה והיא מתאימה כעת את לימודי ה-.M.B.A לעולם זה. בין החידושים שהמכללה מציעה נמצא את "הקורסים ההתנסותיים": שיטת לימוד שתכשיר את הסטודנטים שלנו לעולם התעסוקה האמתי, זה שמחכה להם בחוץ עם סיום הלימודים. בקורסים ההתנסותיים אנחנו מקנים לסטודנטים ניסיון בשילוב עם ידע כך שהמרצה לא רק מעביר ידע אלא גם מתווך אותו. יותר מכך, המרצות והמרצים מלמדים איך למצוא את הידע ומה לעשות אתו. הם מנחים את התלמידים איך ללמוד ומאתגרים אותם ביישום החומר הנלמד. המרצים נותנים לסטודנטיות ולסטודנטים את הכלים לייצר תובנות בעצמם ומאתגרים אותם. וכידוע – קשה בלימודים, קל בשוק התעסוקה.

 

תחומי לימוד חדשים, מרצים בכירים והכשרה למשרה עתידית מבוקשת

ללימודי התואר השני מגיעים הסטודנטים, בדרך כלל, תוך כדי עבודה בארגון - ועל בסיס ההשכלה שרכשו בתואר הראשון. הקורסים הופכים להיות פחות תיאורטיים ומותאמים לאדם שאתם כרגע – אדם בעל ראיית עולם רחבה יותר, ראיית עולם מערכתית.

לכן, אנו מקפידים שכל סטודנט יזכה לפרויקט גמר אינטגרטיבי, שיכלול עבודה מעשית מול חברה או ארגון במסגרתה יפתרו בעיה חשובה שהנהלת החברה זקוקה לסיוע האקדמי לפתרונה. את ההדרכה יקבלו הסטודנטים בצורה משולבת - הן מהמלווה האישי מטעם האקדמית והן מהחברה עצמה. כך הם יצאו עם ארגז הכלים שיאפשר להתמודד טוב יותר בשוק התחרותי של היום.

במסגרת העדכון וההתאמה של הלימודים למציאות החדשה הוספנו למערכת קורסים ותכנים חדשים כמו: "פינטק", קורס העוסק בתיאוריות ויישומים עדכניים של טכנולוגיות חדשות במוסדות פיננסיים, ויועבר בחלקו על ידי יזמים בשטח, "ייזום עסקים בסטארט אפ ניישן", "שוק ההון ונדל"ן" ועוד. אלה ומגוון רחב של קורסים אחרים יעניקו לכם את הראיה המערכתית שתידרשו לה.

בקורסים ההתנסותיים השותפים שלנו הם גם מורים שאינם מעולם האקדמיה: חברות מהתעשייה, מנהלי חברות, מוסדות רפואה, עיריות, משרדים ממשלתיים, ארגונים חברתיים, מלכ"רים, כל אותם הגורמים שימתינו לבוגרים שלנו בסיום הלימודים. דקן הפקולטה הוא גם ראש ההתמחות באסטרטגיה ויזמות, פרופ' איזי בורוביץ', שהיה בין היתר יו"ר אל על וארקיע (וזכה לאחרונה בתואר יקיר העיר ת"א ונבחר זה לא מכבר לועד המנהל של NYU). בין המרצים האורחים שלנו אפשר למנות את: גדי אלקים, מנכ"ל סלע קפיטל נדל"ן בע"מ, יגאל אייזנברג מנכ"ל נטפים בע"מ לשעבר, דרור שטרום, לשעבר הממונה על ההגבלים העסקיים וכיום נשיא המכון הישראלי לתכנון כלכלי, אילן רביב, מנכ"ל מיטב דש, פרופ' מאיר חת, המפקח על הבנקים לשעבר, יו"ר טבע ובנק לאומי, ד"ר דיתה ברוניצקי, כלת פרס ישראל 2018, מייסדת, מנכ"לית ובעלים של אורמת.

מרצות ומרצים אורחים בכירים ילוו את הסטודנטים, יהוו נדבך אחד של הנטוורקינג במשך לימודיהם במכללה ויסייעו להם בעולם העסקים גם לאחר הלימודים. הסטודנטים עצמם יהוו נדבך שני של הנטוורקינג, כיוון שהם מועסקים בתפקידי ניהול בזמן הלימודים, וההיכרויות שייווצרו תוך כדי מסלול ההכשרה יהוו נכס חשוב לקידום גם אחריהם.

 

משלבים קריירה, לימודים ובית

מסלול הלימודים שהמכללה מציעה נבנה במטרה שתוכלו ליצור את האיזון המושלם בין קריירה, בית ולימודים. לשם כך, בין היתר, שיעורינו מתקיימים בימי חמישי החל מ-16:00 ובימי שישי בשעות הבוקר. הלימודים מתפרשים על פני שנתיים, על מנת למנוע לחץ ועומס מיותרים במהלך התכנית ועם זאת מאפשרים לסיים את הלימודים בפרק זמן קצר יחסית.


עוד הטבות שמחכות לכם/ן באקדמית תל אביב-יפו

בנוסף לכל יתרונות התכנית ל-.M.B.A וההזדמנויות הנפתחות בפני הסטודנטיות והסטודנטים שלנו -

המכללה האקדמית תל-אביב-יפו היא המכללה המתוקצבת היחידה באזור תל אביב, מה שאומר שכר לימוד אוניברסיטאי. כמו כן, היא ממוקמת בקמפוס חדיש ומרווח באזור תל-אביב-יפו - אזור ייחודי ומלא חיים – ביום ובלילה, דבר המעצים אף יותר את חויית הלימודים.

 

כעת זה בידיים שלכם.


לקבלת פרטים נוספים על התואר השני במנהל עסקים באקדמית תל אביב-יפו 

צרו אתנו קשר : 6086* שלוחה 1