כניסה

מהאקדמית למיזם לחיבור בין אנשים

|

סטודנטית החודש שלנו, בוגרת שני תארים באקדמית הפכה תובנה מרתקת בפסיכולוגיה למיזם טכנולוגי המפגיש בין אנשים בסטטוס דומה בחיים. הכירו את דורון לוי נחמני. 


Screenshot_2כעכגע.jpg


דורון לוי נחמני (בת 31, נשואה+1) למדה באקדמית תל אביב-יפו שני תארים - תואר ראשון בפסיכולוגיה במסגרת החוג למדעי ההתנהגות ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון. שני התארים פתחו את הדלת בפניה לתפקיד מרתק בחברת "הראל" כמנהלת אחריות תאגידית. בתקופה של שינוי בחייה נזכרה בדברים שלמדה בתואר ויוזמה חדשה עלתה. 

"בתקופות שונות בחיים כאשר אנשים משנים סטטוס קבוצת השווים שלהם משתנה" היא מסבירה. "רווקים שהופכים לנשואים, אנשים ברילוקיישן, הורים טריים שמתחילים לגדל ילד חדש, גרושים. בשלב הזה קבוצת החברים מתערערת, הם מתחילים לחוש בדידות ומחפשים את האנשים שיהיו בסטטוס דומה לסטטוס החדש שלהם".  

דורון זיהתה את הצורך בהיכרות, בקהילה, בשותפות ויצרה עם שותפה בשם גילי רוזנפלד את פלטפורמת GoTogether פלטפורמה שמאפשרת היכרויות ויצירת קבוצות של אנשים באותו הסטטוס.

 

זה לא מכבר, שקהילות הפך להיות הדבר הבא. אחרי שלב הבורגנות והעירוניות, הגיעה מהר הבדידות, ולאחריה הדבר ששומעים בכל מקום- הקהילה. קהילות רואים היום בכל מקום, בעולם הonline (הרשתות החברתיות) אבל גם בעולם הoffline כדוגמת wework, meetup, Selina , חברות שהתחילו רק לפני שנים אחדות היום מגלגות מליונים כשהן מנפנפות במילת הקסם שלהן- קהילה.

 

GoTogether מבקשת לגעת בנישה ספיצפית, שינויי סטטוס, וביצירת פתרון של אינטימיות והיכרות אמיתית שתסייע לבעיית הבדידות שמזמן כבר מוגדרת כמגפה של המאה ה21.

 

דורון מתארת ש"המיקוד של GoTogether כרגע הוא בנשים שהפכו לאימהות.  בעזרת GoTogether הן חוות את התהליך יחד ולא לבד". האתר מזהה משתמשים הקרובים זה לזה מבחינה גיאוגרפית ומבחינת סטטוס ומסייע ליצור קבוצות. הקבוצות מתקשרות באמצעות אפליקציה ממסרים , מתאמות מפגשים קבוצתיים עם ערך ואפילו מקבלות סמלים המאפשרים להן לזהות זו את זו ברחוב. 


CQ6A8846.jpg

 

מה המודל העסקי שלכם? 

"בחודשים הראשונים ההצטרפות לקבוצות היא בתשלום, הקבוצה עוברת יחד תוכנית מסודרת של 8 שבועות שהופכת אותם מקבוצה של זרות לחברות שעוזרות ותומכות זו בזו. לאחר מכן כל אחת יכולה לבחור ולהשאר בהן ללא תשלום נוסף".  

ספרי לי קצת על ההשראה ליוזמה 

"אני חושבת שתמיד היה לי משהו יזמי באופי אבל את הדחיפה הגדולה קבלתי בתואר השני בפרויקט האקסלטור של ד"ר אייל בנימין. שם קבלתי את הרצון להעמיק את הידע ולהתנסות בתהליך. מאז אותו פרויקט השתתפתי כמנטורית בתוכנית נוספת ואני מתרגלת קורסים ביזמות בתואר ראשון ושני".

עד כמה גדל המיזם בינתיים? 

"עד היום נרשמו לGotogether מאות נשים, לאחרונה השגנו קפיצת דרך משמעותית נוספת שבה השקנו את השירות המלא בתשלום.  אנחנו מסתכלות ורצות קדימה לעבר התרחבות והתפתחות נופסת.

מה היית ממליצה לסטודנטים שחושבים על הקמת מיזמים משלהם כיום? 

"נצלו את ההזדמנויות הרבות שיש באקדמית. נסו ללמוד למנף את כל אחת מהן ולפתוח כל אחת מהדלתות לפניכם שיכולה להיות הצעד הראשון ליוזמה משלכם. 

קצת עליך... מה היה הספר האחרון שקראת שהשפיע על דרך החשיבה שלך? 

"אני קוראת עכשיו את הספר Become של מישל אובאמה שנותן הרבה השראה". 

את מספיקה גם לפתח תחביבים בזמן הזה? 

"בין העיסוק כאמא למיזם לא נשאר הרבה זמן. במעט שאני מצליחה למצוא אני אוהבת את הים (גרה בסמוך אליו) ותרגול יוגה". 


לסיכום, דורון פותחת בפנינו את העולם המרתק של היזמות הפרטית ומאפשרת לכל אחד הצצה למגוון האפשרויות הקיים היום ליצור פלטפורמות חדשות ויוזמות שיכולות להתחיל מרעיון אחד שצץ לכם בראש כאשר כל הידע שלמדתם בתואר מתחיל לבעבע, גם שנים לאחר שקבלתם את התעודה.