כניסה

השגרה החדשה

|

פרויקט חדש מפגיש אותנו בכל חודש עם אנשי הסגל מהמחלקות השונות באקדמית, שיתארו את האתגרים בתפקידם בעקבות השגרה החדשה שהכתיב משבר הקורונה. החודש נגלה כיצד מחלקת כנסים ואירועים הצליחה "לפצח" את אירועי הזום, ואיך מפיקים בשנת 2020 טקס הענקת תארים

 

ירדנה קמהג'י, אחראית אירועים וכנסים באקדמית, גילתה לצערה כי דווקא התחום שהיה אמור להעניק את ההשראה וההפוגה לסטודנטים ולסגל, תחום האירועים בו היא עוסקת, הוא אחד מהראשונים להיסגר בעקבות הקורונה. "תיאטראות, מופעי מוזיקה ומוזיאונים נסגרו ביום אחד. לאירועים במוסד אקדמי, עליהם אני אחראית לצד זהר כהן, קרה אותו הדבר וכולם התבטלו, לאור ההנחיות לשמור על מרחק פיזי", היא מספרת. "כאשר הגיע הזמן שבו מתחילים לתכנן את טקס הענקת התארים, התחלנו לבדוק האם נכון לקיים את הטקס. רוב מוסדות אקדמיים אחרים בטלו אותו ושלחו את התעודות בדואר. אנחנו החלטנו לבנות קונספט חדש לחלוטין. לתכנן מאפס אירוע מקוון".


ספרי לנו על התהליך של ארגון הטקס באופן מקוון


"הטקס התקיים ב- 15.9 ושודר ביוטיוב ובזום. ההשראה הראשונית שלנו הייתה התכנית "לא נפסיק לשיר" ששודרה בסגר הראשון בערוץ 12 ובה הראו את המשתתפים מהבית על המסכים באולפן. את הרעיון הציעה מיכל רז, דקנית הסטודנטים וראש מנהל הסטודנטים, ועם הרצון לשמח את ולעודד את הבוגרים בנינו את הקונספט של הטקס. גייסנו את אלדר גרויסמן, בימאי טלוויזיה ומופעים שביים בין השאר את טקס המשואות ואת הכוכב הבא. הוא הציע שאת האירוע נארגן על שתי במות שונות, כך ניתן יהיה לצלם כל אחת מהן בפריים מקצועי ולעבור בין הבמות בשידור".


אילו אתגרים והפתעות היו באירוע?


"האתגר הראשוני היה לתכנן את הקונספט בלי שהיה לנו מודל קיים להתבסס עליו ושיהיה מוצלח כאילו יש לנו בזה ניסיון של שנים. האתגר המרכזי הוא לחשוב איך אפשר לגרום לכל הסטודנטים להישאר מרותקים למסך למשך כל האירוע. שכרנו את שירותיה של אניה בוקשטיין להנחות את האירוע ושילבנו הופעה של אברהם טל. חיפשנו עוד דרך להפוך את האירוע למיוחד יותר ולהעניק לבוגרים את האפשרות ללבוש גלימה וכובע כמו בטקס רגיל. מצאנו פתרון יצירתי – פילטר באינסטגרם שהופק במיוחד עבורנו".


"את האתגר האמיתי הגדול לא צפינו", היא משתפת. "שעתיים לפני האירוע, הלינק בחשבון היו-טיוב נמחק. היינו חייבים לייצר לינק אחר ולהעביר אותו במהירות לכל המשתתפים באירוע. במהירות רבה היינו צריכים לעשות את השינוי כאשר כולם נמצאים בשטח ובידיעה שאם הבוגרים לא מקבלים לינק אין להם גישה לטקס. למרבה המזל כל המעורבים בעניין פעלו בזריזות והאירוע שודר כמתוכנן".PHOTO-2020-10-20-14-00-59.jpgיש יתרונות באירוע המקוון?


"כמובן שלא היינו בוחרים באירוע מקוון לולא היינו צריכים להימנע מהתקהלות בשל משבר הקורונה, אירועים מקוונים כוללים אתגרים וקשיים משלהם אבל יש להם מספר יתרונות. מבחינת יתרון בעלויות, ההוצאות על הושבה, כיבוד, קירות צילום ועוד, שמגיעות לסכום גבוה, נחסכו. יתרון נוסף שסיפק אותנו הוא ששינינו את כל הקונפסט לטלוויזיוני ובנינו אירוע חדש לגמרי לאירוע שמתקיים כל שנה. וגם אי אפשר להתעלם מהעובדה שבאירוע רגיל כמות האורחים של הבוגר היא מצומצמת ובאירוע בזום כל המשפחה והחברים שלו יכולים להיות נוכחים. בנוסף, בוגרים שלא יכלו פיזית להגיע (למשל, עברו לחו"ל או היו להם אילוצי עבודה) יכלו להיות בטקס שלהם או לצפות בהקלטה, מה שבטקס פרונטלי לא יכול להתקיים".

 

מה תוכלי להמליץ למפיקי אירועים שנמצאים בתפקיד כמו שלך בתקופה זו?


"חשוב מאד לזכור קודם כל שאירוע מקוון הוא בהחלט אפשרות ממשית. אם באים בגישה חיובית, חושבים בצורה יצירתית ומוכנים להשקיע את הזמן, כולם יכולים ליהנות משעות של בידור ותרבות. במיוחד בתקופה הזו של הסגר, שבה אין אפשרויות אחרות לצרוך תרבות, כל אירוע שמפיקים הוא משב רוח מרענן לאלו הנמצאים בבית. משרדי הפקות וחברות אירועים נסגרו בארץ ובעולם, ואלו שלא נסגרו, רובם המוחלט עדיין לא חזרו לעבוד מחודש מרץ. אני שמחה שהאקדמית רואה באירועים חשיבות, ושאני וזהר, עדיין ממשיכות לקיים אותם. אני מקווה ומאחלת שכך יהיה גם במקומות אחרים בארץ, ושמהר מאוד כולם יתרגלו לשגרה החדשה".


לסיכום, מציינת קמהגי: "אני מאד מחוברת ואוהבת את עולם התרבות, וכואב לי שהוא עדיין רחוק מלהתאושש מהמשבר. אני מאד שמחה לראות את מי שממשיך ומנסה למרות הכל להופיע וליצור. מהצד שלנו אנו נשמח להפיק עוד אירועים לסגל ולסטודנטים בכל דרך אפשרית - ותמיד אפשר למצוא דרכים". 

KFS_9982.JPGKFS_9847.JPGלצפייה בטקס הענקת התארים הצטרפו לקבוצה הבאה:


https://www.facebook.com/groups/1449323772124716/?ref=share