כניסה

משפחה לא בוחרים, תואר שני – כן

|

10801-2_pics2.jpg


האקדמית תל-אביב-יפו שמחה להודיע על פתיחת מסלול חדש ללימודי תואר שני (M.A) – "לימודי משפחה", להכשרת יועצים המגיעים מרקעים שונים בתחומי מדעי ההתנהגות, הרוח והחברה, משפטים, ייעוץ ארגוני ומשאבי אנוש. תכנית זו המשלבת תואר בין תחומי עם הכשרה מעשית ביעוץ למשפחות וארגונים, פותחת צוהר למגוון רחב של עיסוקים - הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי.

מסלול מיוחד שנוצר מתוך צורך שקיים כיום בארגונים

בעשור האחרון אנו מבחינים במגמה מרתקת במקומות העבודה: ההכרה הגוברת בחשיבות האיזון בין הזמן המוקדש לקריירה האישית לבין ההשקעה במשפחה ובפנאי. יועצים מקצועיים המסייעים ליצור אווירה ארגונית המשמרת את האיזון בחיי העובדים, מהווים חלק בלתי נפרד מחברות במגזר הציבורי, והפרטי. מחלקות משאבי האנוש כיום אינן מתמקדות רק בתנאי ההעסקה במשרד, אלא ביום העבודה כמכלול – לרבות השעות שאחרי העבודה. שכן, המשפחה היא המקום בו עובדים מתחילים את יום העבודה, ואליו הם חוזרים בסופו.

מרחיבים את תחום ההתמחות שלמדתם בתואר הראשון

רבים מחפשים תואר נוסף המרחיב את תחום ההתמחות שלמדו בתואר הראשון, או כזה שמתקשר עם העיסוק הנוכחי תוך אפשרות להרחבת האופקים והאופציות התעסוקתיות. בעוד שבמסגרות אקדמיות אחרות ההתמקדות היא בפתולוגיות משפחתיות, התואר בלימודי משפחה עוסק דווקא במגוון הרחב של האתגרים עמן מתמודדות משפחות נורמטיביות ומעניק כלים לניהול משברים משפחתיים בתקופתנו השופעת אתגרים ושינויים. באם משברים וקונפליקטים משפחתיים מגיעים אל כתלי בית המשפט, נעניק בתוכנית כלים לפתרונות לא מתעמתים.

שלוש התמחויות שונות המתאימות לאופי המקצוע בו תרצו לעסוק

תחום המשפחה כה רחב שהחלטנו לחלק את התואר לשלוש התמחויות שונות, בהן נשים דגש על אספקטים שונים הקשורים למשפחה שהיא גם מקום אינטימי וגם מוסד חברתי. תוכלו לבחור בין ההתמחויות הבאות:

  • לימודי יעוץ בשדה המשפט הישראלי – תכנית זו מותאמת לעוסקים בתחום המשפט, ומספקת כלים וידע מקיף בפתרון סכסוכים משפחתיים תוך שימוש בפתרונות לא מתעמתים.
  • לימודי יעוץ פרטני למשפחה העכשווית– מסלול זה יתמקד באתגרים הנלווים למשפחות בעידן הנוכחי כמו משפחות יחידניות, משפחות חד מיניות או משפחות בהן ילדים ממספר קשרי זוגיות החיים תחת קורת גג אחת, כמו גם במעברי חיים כגון; רילוקיישן, לידה, או מעבר לבית אבות. 
  • איזון עבודה-משפחה –תחום הנמצא במרכז השיח הציבורי והאקדמי במדינות רבות, במטרה ליצור חברה שוויונית, תוך קידום משולב של צרכי שוק העבודה, המעסיקים והמשפחות.   

 

עם אילו כלים תצאו מהתואר?

בניגוד לקורסים קצרים העוסקים במשפחה במהלך התואר הראשון, או קורסי המשך נקודתיים המתמקדים באתגרים ספציפיים (למשל יעוץ הנקה), בקורס זה מוענק ידע תיאורטי רב לצד כלים מעשיים לייעוץ (לא טיפולי) הפותחים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה בשוק הפרטי ובשלל ארגונים בתחום חדשני ומתפתח – לבעלי ניסיון, אך לא פחות מכך לאנשים המעוניינים להכיר את התחום על היבטיו השונים. כמו כן, התכנית מתאימה למשפטנים, יועצים ארגוניים, מנהלי משאבי אנוש ועוסקים במקצועות טיפוליים המעוניינים להרחיב כיום את סל הכלים העומד לרשותם כיועצים או מטפלים, במסגרת קריירה שבנו וטיפחו במהלך השנים.

לקבלת מידע נוסף על האפשרויות העומדות בפניכם במסלול לתואר שני בלימודי משפחה פנו אלינו ונשמח לפתוח בפניכם צוהר לעולם חדש ומרתק:


לפרטים – כוכבית 6086 שלוחה 1


*הענקת התואר מותנת באישור המל"ג