כניסה

ארץ זבת חלב ודבש - וגם ויסקי

|

איך מגיעים מעבודה באלביט למזקקת ויסקי? תשאלו את ניר גילת, ממקימי מזקקת הויסקי הראשונה בישראל,

MILK & HONEY


 

ניר בוגר תואר ראשון בכלכלה ובניהול, עם התמחות ביזמות בין השנים 2009-2012. לדבריו, הגיע לאקדמית ״בגלל שילוב של מרצים טובים ומקצועיים, מחיר הוגן עבור הלימודים ומיקום מנצח״.

 

מה היו התכניות הראשוניות לקריירה לאחר הלימודים וכיצד הגעת לבישול בירה ולמזקקה?


 

התכניות בתום הלימודים היו להתברג לניהול בתוך חברה קטנה ויזמית. בפועל בזמן הלימודים עבדתי באלביט כשהגיעה הצעה ממספר יזמים להצטרף ולהקים את מזקקת הוויסקי הראשונה בארץ, Milk & Honey.

 

20160906_113456-1.jpg 


 

היות והמזקקה היא מזקקת הוויסקי הראשונה בארץ, היה ברור לי שיהיו אתגרים רבים אל מול גופי הרישוי השונים, הצרכן הישראלי ועוד, מה שרק העלה את העניין מבחינתי וכמובן שבחרתי לקחת את הפרויקט. תהליך ההקמה לקח כשנתיים לערך במהלכם לקחתי את חזונם של השותפים והפכתיי אותו למציאות ביחד איתם: החל מהרעיון, דרך מציאת הציוד המתאים והמקום המתאים ועד השיפוץ עצמו.


 

החל ממרץ 2015 המזקקה עובדת בכוח מלא ומייצרת וויסקי כמו גם תזקיקים שונים בינהם גם ג'ין מצוין.  במהלך מרץ השנה העברתי את ניהול המזקקה לאיתן מתוך רצון לשחרר זמן למיזמים נוספים.


 

בין אותם מיזמים הצטרפתי לשני שותפים בעלי מותג בירה בשם הדיקטטור, אנחנו מכינים בירת קראפט (בוטיק ישראלית ) צעירה, חצופה ומרעננת בשוק המנומנם מעט״.

 

 

ספר לנו על מילק אנד האני והמבשלה, מה הייחוד שלה, מה מאפיין את המוצרים?


 

שני העסקים אמנם נכללים בעיני רבים תחת אותו התחום של אלכוהול, אך בפועל יש הבדלים ביניהם; הן בתהליך בניית העסק והן בבניית המותג.


 

Milk & Honey היא מזקקת הוויסקי הראשונה בארץ והיחידה שבאמת נבנתה סביב וויסקי במדוייק - וזה חלק מהייחוד שלה בארץ. כל הציוד הקשור בייצור הוויסקי נתפר לפי הגדרותינו בכדי לעשות סינגל מאלט איכותי וללא פשרות.


 

הייחודיות שלנו היא בתחומים הבאים:


 

  • האקלים -האקלים הארץ ישראלי החם מאפשר לוויסקי להתיישן בחבית בקצב מהיר יותר מאשר בחו״ל (בערך פי שניים וחצי); מה שמאפשר לקבל מוצר באיכות גבוהה יותר ממדינות קרות ( לדוגמא סקוטלנד ) בפחות זמן ובעצם מהווה תחרות גדולה מול שווקי חו״ל, וכן עוזר ברמה העסקית בלכ הקשור לניהול התזרים והחזרת ההשקעה.
  • יחודיות ארץ הקודש - יש לנו מים קדושים מנהר הירדן ומהכנרת.  עבורנו זה נראה מובן מאליו אבל כלפי חו״ל וחובבי הוויסקי, יש לכך חשיבות רבה, שכן חלק ניכר מהתענוג שבשתיית וויסקי קשור לסיפור שמאחוריו, על האסוציאציות והמחשבות בזמן הטעימה הראשונה והחזקת הכוס. בסוף מדובר בהרבה רומנטיקה.

  •  
  • עוד יחודיות היא שהמקום הנמוך בעולם נמצא בארץ ובעצם מאפשר יישון של וויסקי בנקודה הנמוכה בעולם. פה מעבר לרומנטיקה, יש באמת אפשרות לגלות טעמים יחודיים, היות וטעמו של הוויסקי מושפע רבות מהמקום שבו יושן והאקלים שחווה.


 

היום המזקקה מייצרת מספר תזקיקים שונים בינהם וויסקי לבן (וויסקי שעוד לא יושן בחבית ), שמהווה בסיס נהדר לקוקטיילים וג'ין ייחודי וטוב מאוד שקוצר שבחים.


 

בנוסף למוצרים אלו ניתן למצא וויסקי "בתהליך", שהינו בעצם הוויסקי הלבן שיושן בחבית מספר חודשים/שנים אבל עדיין צעיר מדי, בכדי להקרא וויסקי בהגדרתו (המינימום הינו שלוש שנים ). כרגע הויסקי הזה מיוצר במהדורות מוגבלות.
המזקקה מציעה מלבד התזקיקים סיורים יחודיים בארץ ויותר מזה, ממש מעבר לכביש מהמכללה, בואו לבקר - https://www.facebook.com/MilkHoneyDistilleryIL/


 

מעבר לכך יש את בירת הדיקטטור. בירת הדיקטטור היא בירת קראפט (בוטיק) במלוא מובן המילה: מותג בירה צעיר חצוף וחכם, שלא מפחד לאתגר את הצרכן הישראלי המנומנם והמסורתי, הן במה שהוא טועם בבקבוק והן בחוויה שמסביב, שזה אומר העיצוב, המסרים ומחשבה של "מה כוונת המשורר".
לכן התוויות שלנו מציגות דיקטטורים בעבר ובהווה, בצורה מעט מעורפלת: כמעט יודעים מי בתמונה, אבל יש יסוד מסויים של אי וודאות מסויים שגורם לך לחשוב.

רבעייה.jpg
 

כרגע ניתן למצוא  מספר סגנונות בירה, שכל אחד מהם מדוייק וקולע ועם הייחודיות שלו. ביחד הם משלימים את התמונה הבסיסת בעינינו לתחילת הדרך:


  •  
  • PALE ALE 5.5% - אייל אמריקאי, מאוזנת ומרה בצירוף של פרותיות מרעננת בטירוף.
  • IRISH RED 4.7% -אדמדמה, קרמלית ועם סיומת מעושנת. אותה לקחנו ושילבנו במשך הזמן עם וויסקי.
  • LAPHROAIG 6.9%   - בירה חזקה מעושנת ולמביני עניין. בדיוק מה שבירות קראפט צריכות לעשות בעינינו: לעניין את הלקוחות ולפרוץ את הגבולות.  
  • 3.8% BITTER - בירה קלילה ומאוזננת עם טעמים מאלטיים (המרכיב העיקרי בבירה), מיוחד לקיץ שלנו ויחידה בסגנון בקרב בירות הקראפט הישראליות. אנחנו מאמינים שתחת השמש הישראלית עדיף לשתות הרבה בירה באחוז אלכוהול נמוך מאשר בירה עם אחוז אלכוהול גבוה ולאבד את הראש...


 

בואו לעקוב אחרינו ולראות איפה נמזגים https://www.facebook.com/DictatorBeer/


 

האם יש תכנים מהלימודים שאתה מיישם בפעילות השוטפת?


 

אני חשוב שהתואר בכלכלה וניהול נותן כלים לחיים ואיזשהו בסיס כללי להבנת השפה העסקית. בפועל בהקמת המיזמים, ישנם הרבה מאוד תהליכים שאותו בסיס חשוב להבנתם, אך מצריכים הרבה למידה תוך כדי התקדמות.


 

מה התכניות לעתיד?


 

אני מתכנן להמשיך לעסוק ביזמות בשלל כיוונים לאו דווקא בתחום האלכוהול. עבורי האתגר בהקמת עסק הוא התהליך - מחלום ועד מציאות


 

שאלון אישי קצר


 

1. מרצה אהוב/ה, זכור/ה?


מירי לרנר - הובילה את תחום היזמות ועזרה רבות גם אחכ.
2. הרגל סטודנטיאלי זכור?


לימודים עם חגי הופלנד וסיכומים של רוני ונטע.


3. מה היה המשקה האהוב עליך בזמן הלימודים ומה עכשיו?


קפה של בוקר קפוא בכיתה אחרי הים בחורף


4. איזה הרגל שתייה ישראלי היית רוצה לשנות ומה דפוס השתייה הישראלי האהוב עליך?
הייתי רוצה שהישראלים יסתקרנו יותר ויעזו יותר בבירה שהם שותים.  אחוז אלכוהול גבוה לאו דווקא אומר שהבירה היא יותר טובה. תנסו משהו אחר כל פעם.