כניסה

הגעתם למעמד החיפוש? כל הטיפים להשכרת דירה שווה בעיר

|

כולנו יודעים כמה קשה למצוא דירה, במיוחד בערים מרכזיות דוגמת תל אביב, שם – על כל דירה יש עשרות קופצים והסיכוי להשיג אחת שגם תקלע לטעם האישי וגם לא תרוקן את חשבון הבנק, מתקרב לסיכוי לזכות בלוטו. ולא, זו לא הגזמה. בין אם זו הפעם הראשונה בה אתם ניצבים בפני חיפוש דירה להשכרה ובין אם אתם שוכרים ותיקים, כדי שלא תמצאו את עצמכם מבזבזים זמן מיותר על אפיקי השקעה שגויים ומפתחים ציפיות שווא, הנה כמה טיפים יעילים שיקצרו את דרכיכם למציאת הדירה הנכספת ולבסוף - השגתה.
 

פייסבוק, אבל לא מה שחשבתם

קבוצות פייסבוק לחיפושי דירות יש בשפע, חלקן אפקטיביות וחלקן הן מקום מרבץ למתווכים שמפרסמים דירות מבלי לציין את עניין התיווך (ולכן גם כדאי להיות עירניים כדי לא ליפול בפח). דווקא בקבוצות העירוניות השונות, המוקדשות לשכונות, אזורים בעיר וקהילות, מתפרסמות דירות אטרקטיביות בפעם הראשונה לפני שהן מגיעות לקבוצות הפייסבוק ההמוניות למחפשי דירות. שוכרים ובעלי דירות תמיד יעדיפו לפרסם את "השלל" קודם כל בקבוצה שנחשבת איכותית יותר ורק אז בקבוצות הייעודיות, עמוסות המתווכים. מחפשים דירה בפלורנטין והסביבה? הצטרפו לקבוצת "תושבי פלורנטין", כנ"ל לגבי יפו, ואל תפסלו גם קבוצות קהילתיות גדולות דוגמת "השוות של תל אביב" ודומיהן.

 

דירה להשכי1ר.png


 

שימרו על זכות הראשונים

אף פעם לא כיף להגיע לדירה ולמצוא את עצמכם עומדים על מפתן הדלת עם עוד 30 מחפשי דירות. כדי להיות אלו שיוכלו להגיע לדירה בין הראשונים, שווה להשקיע כמה שקלים במנועי חיפושי הדירות ולהירשם לשירות קבלת SMS עם פרסום דירה התואמת את הגדרות החיפוש שהזנתם מראש. אם תהיו בין הראשונים להתקשר לבעל הדירה ותשאירו רושם טוב, סיכוי סביר שתהיו גם הזכורים ביותר ותוכלו להגיע ראשונים לראות את הדירה. במעמד שיחת הטלפון הראשונה כדאי גם להשאיר רושם של שוכרים רציניים ולשאול מראש במה יש להצטייד במידה שתרצו "לסגור עסקה" ולשכור את הדירה לאחר ביקורכם בה.
 

הבינו את חוקי התיווך

ביורוקרטיה היא דבר מעייף, אבל גם מקנה אי אלו נקודות זכות בבואכם למצוא את דירת חלומותיכם. חוקי התיווך בארץ קובעים שמי ששכר את שירות המתווך הוא זה שיישא בתשלום העמלה למתווך. ראיתם דירה שאהבתם דרך תיווך? הרימו טלפון ושאלו את המתווך אם בעל הדירה (המשכיר) הוא זה ששכר את שירותיו. אם כך הדבר, הוא זה שצריך לשלם את העמלה. אם לא – אתם למעשה הלקוח ששכר את שירותי המתווך וזה הזמן שלכם לנסות להתמקח תוך שידור רצינות ורצון לסגור עסקה כמה שיותר מהר. תתפלאו עד לאיזה עמק שווה אפשר להגיע עם קצת אומץ וביטחון עצמי.

 

חיפושי דירה, ועכשיו בגרסת המחזמר:

 

 


 

עיקפו מכשולים

נכון שבמקרה הזה קל יותר להגיד מאשר לעשות, אבל פעמים רבות המכשול העיקרי בהשגת דירת החלומות הוא המתווך, שמייקר לעיתים את העסקה במאות ואלפי שקלים על מנת להגדיל את העמלה שתיכנס לכיסו. אם תצליחו לעקוף מכשול זה ולהגיע ישירות לבעל הבית, תוכלו לייצר תקשורת ישירה ובלתי אמצעית ולחסוך את "עונש" העמלות. מאז עידן הפייסבוק קל הרבה יותר לאתר אנשים, ובעזרת עבודת בילוש קלה (רמז: אל תתביישו לתחקר את השכנים ולהציץ בתיבת הדואר) תוכלו לא פעם לאתר את הבעלים וליצור קשר אישי ונטול מתווכים. מכאן הדרך לדירה הנכספת הרבה יותר קלה.
 
 
 
 ​