כניסה

חם מתש"ף: הכירו את הקורסים ההתנסותיים החדשים

|

​בכל חודש נעשה לכם היכרות עם כמה קורסים התנסותיים חדשים שנפתחו השנה > 

 

מהפכת הקורסים ההתנסותיים באקדמית ממשיכה לצבור תאוצה: 

כ- 18 קורסים התנסותיים חדשים נפתחים השנה, מתוך 43 סך הכל, נכון לעכשיו. בסמסטר א' מתקיימים 28 קורסים (11 מהם הם קורסים שנתיים) ולומדים בהם 550 סטודנטים. הקורסים ההתנסותיים מציעים לסטודנטיות ולסטודנטים הגדרה חדשה למונחים אקדמיים שעד כה היו בגדר אקסיומה: "חומרי לימוד", "שיעור אקדמי", "מקורות מידע". לפניכם טעימה מארבעה קורסים התנסותיים חדשים: 

 

פסיכולוגיה מבצעית - מר יורם לבון - תואר ראשון בפסיכולוגיה 

הפסיכולוגיה עוברת מעולם התיאוריה לתחום המבצעי בשירות גופי המודיעין, הבטחון הלאומי ואכיפת החוק. בקורס לומדים על המורכבות הרבה בעולם בו חוקרים משתמשים בטכניקות מעולם הפסיכולוגיה כדי לקבל עדות אמיתית, בונים פרופיל של עבריין, נעדר או מתאבד. בנוסף, לומדים כיצד עובד הפייק ניוז? כיצד מנהלים לוחמה פסיכולוגית או מצבי משבר? 

 

DEVOPS - ד"ר סופי שרמן - החוג במערכות מידע 

בעידן הקלאסי היה זמן למפתחים לבצע ניתוח של צרכי הלקוח ולאחר מכן לאפיין תוכנה, בשלבים הבאים היה מתבצע העיצוב והפיתוח על בסיס התוכנית הקיימת ללא שינויים. בעולם התחרותי של היום מחזור חיי התוכנה צריך להיות קצר וממוקד לקוח ולהצטיין בגמישות רבה יותר לשינויים בזמן אמת. בקורס תפותח מערכת אמיתית בשיטת DevOps תוך לימוד עקרונות הפיתוח, אפשרות להיפתח לטכנולוגיות חדשות המשמשות כיום בתעשייה ויישום הידע בפרויקט ממשי. הקורס הייחודי מתקיים במשרדי חברת RED HAT ברעננה ומועבר ע"י צוות העובדים של החברה. _G3A5774.JPG


כל העולם במה - פרופ' שולמית לב אלג'ם - הקורס נלמד במגוון מסלולי תואר ראשון  

הצגה שבה אנו צופים כוללת עבודה רבה של גורמים רבים מאחורי הקלעים החל משלב כתיבת המחזה ועד להצגתו בפועל בפני הקהל. במהלך הקורס הסטודנטים זוכים להכרות עם ההיסטוריה של התיאטרון ומרכיביו השונים לרבות: עיצוב התפאורה, משחק, מחזאות ובימוי. במהלך הקורס הסטודנטים יצפו בהצגות ובהרצאות על ידי אנשי המקצוע בתחום התאטרון העוסקים בתחום בחיי היומיום (בתאטרון הקאמרי). 

 

דיור ציבורי בישראל - ד"ר שלומית בינימין - תואר ראשון בממשל וחברה  

הדיור הציבורי בישראל עבר מהפכה בעשורים האחרונים בישראל ובעולם. בין מודלים מקומיים למודלים בארה"ב ובאירופה ניתן להכיר את החוזקות והחולשות של מנגנון זה. הקורס יכלול הכרות עם התאוריות וכן עבודה מעשית: תוך התמקדות בפעילות חברתית פוליטית של הסטודנטים במאבק על הדיור הציבורי בישראל ושמירה על זכויות חסרי הדיור. כך, נוצרת אפשרות לחבר בין התאוריה למעשה ולהוביל לשינוי חברתי ואקטיביסטי באחד מההיבטים המבליטים את חוסר השוויון בישראל.