כניסה

להשתלב בתעשיית ההייטק - אמיר קירש

|

הכירו את אמיר קירש,  המלמד בביה"ס למדעי המחשב מאז 1998. הוא יגרום לכם לחשוב ויעזור לכם לפתח את הכישורים והיכולות שלכם. הוא מרצה מרתק ומלא הומור ובזכותו תוכלו להביא לתפקידים הראשונים שלכם בעולם התוכנה בשלות ומוכנות, גם מבחינת השליטה בחומר וגם מבחינת יכולת ההתמודדות.


 

אמיר קירש מלמד באקדמית את הקורס "תכנות מכוון עצמים ושפת ++C" ומנחה סדנאות של סטודנטים בשנה שלישית, בעבר לימד את הקורסים "פיתוח בשפת Java" ו-"פיתוח בסביבת דוט נט".


 

הוא ילמד אתכם לחשוב
"המטלות שאני מטיל על הסטודנטים מחייבות אותם לחשוב ולהתאמץ, לשאול ולפתור בעיות. אני משתדל שתרגילי בית יהיו מצד אחד מעניינים ומצד שני לא פשוטים מדי. יש מחשבה לפעמים שתרגילי הבית צריכים לתרגל את מה שלמדנו בכיתה ואני משתדל שתרגילי הבית ייקחו את הסטודנט מעבר למה שלמדנו בכיתה כי גם בחיים המקצועיים המציאות תמיד תיקח את הסטודנט מעבר לגבולות הידע שלו".


 

ידע, כישורים ויכולות – הבסיס להצלחה
לימודים באופן כללי נועדו בשביל להקנות "ידע", "כישורים" ו-"יכולות" (באנגלית זה נקרא Knowledge, Skills and Abilities). אני ממש לא מזלזל בידע, הוא בוודאי חשוב, אבל הידע שהסטודנטים יירכשו בקורסים שלי או בכל לימודיהם במהלך התואר הוא חלק מסוים בלבד מתוך הידע שיירכשו במהלך חייהם המקצועיים. לעומת זאת, הכישורים והיכולות שהסטודנטים יירכשו ילוו אותם לאורך שנים והם בסיס חשוב מאוד להצלחה שלהם בהמשך. לכן הייתי רוצה שהסטודנטים ייזכרו דברים שקשורים לכישורים וליכולות". 

במקביל להוראה עוסק בפיתוח תוכנה בתעשייה מזה כ-20 שנה, באוסף של מערכות וסביבות ובתפקידי ניהול מגוונים.  את הניסיון העשיר שלו הוא מבקש להביא לקורסים שהוא מעביר באקדמית בשילוב עם הדרישות האקדמיות הגבוהות של האקדמית ת"א-יפו 

באופן אישי 

1. מה ההרגל הסטודנטיאלי הכי מקורי / מוזר שהיה לך בזמן הלימודים?


 

את התואר הראשון שלי עשיתי באוניברסיטה הפתוחה בזמן לימודי בתיכון, אז ההרגל הקצת מוזר היה שבבוקר הלכתי ללימודים בתיכון ואחה"צ עבדתי בחדווה על מטלות בחדו"א...


 

2. אם לא היית עוסק במדעי המחשב, באיזה תחום היית בוחר?


 

העיסוק שלי בהוראה נובע מאהבה אמיתית למקצוע. אני מניח שהייתי מתגלגל להוראה בתחום אחר...
אולי היסטוריה של מלחמת העולם השנייה.


 

3. ספר או סרט מומלצים?


 

אני מתעניין בכל מה שקשור להיסטוריה של מלחמת העולם השנייה. סרטים (קלאסיקות כמו "הנשרים פשטו עם שחר", "תותחי נברון", "הבריחה הגדולה", "היום הארוך ביותר", הסדרה "אחים לנשק", "טוראי ראיין", "ואלקירי", "הקו האדום" ועוד) וספרים בתחום, שזוכה לאחרונה להרבה ספרים טובים.


 

שני ספרים מצוינים שסיימתי לאחרונה: "נפילת ברלין" (היסטורי) ו-"להרוג את רומל" (עלילתי). 

4. איך אתה מתמודד עם אנשים שמתעסקים עם הסלולר / מחשב באמצע שיחה?


 

הכלל שלי הוא פשוט "מי שלא מפריע לי אני לא מפריע לו". אבל אם מישהו לא קשוב בשיעור ואח"כ שואל שאלות הבנה אני בד"כ ארמוז לו שהיה עדיף שיהיה יותר מרוכז.


 

---