כניסה

מסודרים: חמש דרכים למצוא עבודה אחרי התואר

|

גם אם המוטיבציה בשמיים והציונים מצוינים, לא פשוט למצוא עבודה. כמה כבר אפשר לשבת מול אתרי הדרושים ולנסות לצוד את המשרה המתאימה קרוב למועד פרסומה ועוד לפני ההתנפלות הגדולה, במצב בו הביקוש גבוה מההיצע? ואם היינו מספרים לכם שיש דרכים נוספות למציאת עבודה, כאלה שעדיין לא חשבתם עליהן ושאפקטיביות לא פחות? זה הזמן להרכיב אפיקים, לשחרר קיבעונות ולאמץ בחום את הדרכים הלא שגרתיות הבאות למציאת עבודה. בהצלחה!

 

עשו אתם את הצעד הראשון

 הרבה מאד משרות לא מגיעות למעמד הפרסום, אלא מאויישות בשיטת "מפה לאוזן" של העובדים בחברה. שואפים לעבוד בחברה מסוימת? היו אקטיביים ופנו אתם לחברה. ראשית אתרו את מחלקת משאבי האנוש, צרו קשר טלפוני ושאלו על משרות פנויות. בשלב הבא שילחו קורות חיים מסודרים ובקשו להגיע למעמד פגישה אישית. חברות רבות אוהבות פנייה מסוג זה היות שהיא גם מראה על יוזמה וסינון ראשוני שערך המועמד, וגם חוסכת לחברה משאבי פרסום או עמלת לחברות השמה.

 

נצלו את הטכנולוגיה

במקום להיכנס כל שעה עגולה לאתרים ולבדוק האם פורסמו משרות מתאימות, תנו ל-google alerts לעשות עבורכם את העבודה. מדובר בהתראה יזומה הנשלחת אליכם באופן אוטומטי בהתאם לשאילתת החיפוש שהזנתם, בכל פעם שמתפרסמת משרה שעונה לפרטים שהזנתם. כך, בכל פעם שגוגל נתקל בתוכן רלוונטי, תישלח אליכם התראה שתאפשר לכם לענות במהירות שיא למשרה שפורסמה ולזכות ביתרון הראשוניות.

 

פיתחו את הראש לכיוונים חדשים

עבודה כשכירים היא לא האופציה היחידה. עבודה כעצמאיים יכולה לזרז מציאת העבודה ואף להכניס אתכם למסגרת שבתוכה תוכלו בהמשך הדרך לעבוד כשכירים. יש לא מעט חברות שמשתמשות במיקור חוץ (outsourcing) ואין סיבה לפסול על הסף משרה מלאה או חלקית כפרילנסרים. ישנן הרבה אתרים ייעודיים לחיפושי משרות כפרילנסרים, ביניהם Xplace  Bizreef, Find a Freelance  ועוד. חלקם אף מציעים פלטפורמה נוחה וקלה לחיפוש עבודה בחו"ל.

 

001122.jpg
לא בטוח שהם עומדים להתקשר בקרוב. ביל גייטס ומארק צוקרברג
 

דאגו לבוא מוכנים

הגעתם ליריד תעסוקה? יופי, אבל זה לא מספיק. עוד לפני הפגישה עם המשתתפים ביריד, עברו על רשימת המשתתפים ולימדו על המעסיקים הפוטנציאליים שתיפגשו. כך תוכלו לדעת מראש היכן ומתי להשקיע מאמצים, האם ההתמחות שאותה אתם מחפשים נוגעת לחברה המציגה, ומי האדם הנכון לדבר איתו. ידע הוא כוח, ואם תגיעו מצוידים בו תוכלו להתנהל נכון יותר בשיחה מול נציג הארגון.

 

תנו לתשוקה להוביל

 גם אם לא סיימתם את התואר עם תעודת הצטיינות, חשוב להגיע מצוידים בביטחון עצמי לאירועי נטוורקינג, כנסים וירידי תעסוקה. בחברות השונות יש מגוון תפקידים שמתאימים למגוון כישורים ולכן חשוב להביע תשוקה, עניין, רצון ואמונה בעצמכם במעמד השיחה עם נציג החברה. טיפ נוסף: הגיעו תמיד עם עותקים מודפסים של קורות החיים שתוכלו למסור לנציג החברה בתום השיחה, אז גם הזיכרון טרי יותר והרושם הטוב שהשארתם יתחבר לקורות החיים.