כניסה

בוגרים בכותרות: מייסד Gett וסמנכ"ל טכנולוגיות ב-Fyber מספרים על ההצלחה

|

דייב וייסר הקים את חברת המוניות הגדולה בישראל כמעט בטעות, כשחיכה למונית שלא הגיעה. גל אביב התקדם לתפקיד בכיר לאחר שהסטארטאפ בו עבד נרכש. סיפורם של שני בוגרי בית הספר למדעי המחשב באקדמית תל אביב יפו שעשו חיל בעולם ההיי-טק


Shahar-Waiser_l.jpg

דייב וייסר | צילום: Dan Taylor


בוגרי האקדמית תל אביב יפו ממשיכים להכות גלים. הפעם אור הזרקורים נפל על שני בוגרי מדעי המחשב שהגיעו לכותרות. הראשון הוא דייב וייסר, מייסד ומנכ"ל Gett, שהעניק ראיון אישי גדול לעיתון הנפוץ כלכליסט.

 

וייסר הקים את החברה הראשונה שלו, Infoauto, עוד במהלך לימודיו באקדמית בשנת 1997. לאחר מכן עבר לחברת קומברס וב-2005 הקים בסן פרנסיסקו את חברת Loyalize, שנמכרה ב-2010.

 

את Gett הוא ייסד כמעט בטעות. ב־2009, אז גר בקליפורניה, הוא ראיין מועמד למשרה בחברה שהקים. כשהראיון הסתיים, וייסר המתין עם המועמד למונית לשדה התעופה, אבל המונית לא הגיעה. בינתיים, השניים החלו להעלות רעיונות לפתרון טכנולוגי לבעיה. "בשלב הזה לא היה לי חזון, זה פשוט משהו שעניין אותי", הוא סיפר ל"כלכליסט". "בניתי דמו והתחלתי להראות לחברים. אמרתי להם 'תראו, ככה זה ייראה בעתיד'. זה מאוד דומה לאיך שגט נראית היום".

 

הבוגר השני שזכה לכותרות הוא גל אביב, סמנכ"ל בכיר לטכנולוגיות בחברת Fyber ובוגר תואר שני במדעי המחשב. הוא התחיל כראש צוות כשהחברה הייתה עוד סטארטאפ קטן בשם אינראקטיב. בהמשך הדרך ועם הצמיחה של החברה, תחומי האחריות שלו התרחבו והצוות הפך למספר צוותים שעובדים תחת קבוצת ה-Backend. לאחר מכן הוא מונה ל-VP R&D באינראקטיב, ולאחר רכישתה על ידי Fyber נבחר להוביל את צוותי הפיתוח בקבוצה כולה. כיום הוא מוביל את כלל מחלקות הטכנולוגיה שמהווה כמחצית מהחברה העולמית.


גל אביב.jpg

 בתמונה: גל אביב


"SVP Technology מנהל את כל מה שקשור לטכנולוגיה בחברה העולמית, בעיקר את מחלקות הפיתוח בישראל ובברלין. היום מדובר על סדר גודל של כ-130 מהנדסים", הוא סיפר לאתר Geektime. מתוקף תפקידו גל עובד שבוע בארץ ואז טס לשבוע עבודה בברלין, וחוזר חלילה. "האחריות שלי היא בראש ובראשונה ארגונית, מאחר שזה תפקיד ניהולי בכיר, ועם זאת המרכיב הכי חשוב זה הטכנולוגיה והחזון הטכנולוגי שלנו - איך אנחנו ניגשים לאתגרים, איך אנחנו בונים את התשתיות שלנו ועוד".