כניסה

מתכננים לשכור? חשוב לזכור:

|

3.jpg


עוזבים את ההורים ועוברים לגור ליד האקדמית בדירה שכורה? עבור חלק מהסטודנטים שלנו תהליך המעבר מהקן החם לו הורגלו לחיים לבד עשוי להיות מאתגר. אספנו עבורכם כמה טיפים על התחלת החיים החדשים בדירה משלכם.

 

ריהוט הדירה

מעבר לדירה חדשה כרוך בלא מעט הוצאות נוספות אליהן כדאי להיערך מראש. אם בדירה המוצעת לכם אין מקרר, מיקרוגל או תנור כדאי לנסות להתחיל לרכוש אותם מראש עוד לפני שעברתם לדירה. תוכלו לרכוש את חפצי החשמל והריהוט באמצעות אתר יד שנייה, קבוצות מתאימות בפייסבוק או לברר עם חברים אם ממש במקרה הם עומדים לרכוש מוצרים חדשים ועומדים לזרוק את הקודמים.

 

הניהול הפיננסי

כאשר אתם יוצאים מהבית ומתחילים להתנהל לבד מבחינה פיננסית כדאי לתכנן גם את ההוצאות השוטפות על הבית. מה מצפה לכם? צפו לתשלומים של חשבונות מים, גז, חשמל, ארנונה, אינטרנט וכבלים. האם ההוצאות הנוספות לצד שכר הדירה נראים כבדים מדי (במיוחד עם משכורת סטודנט חלקית)? נסו לשקול מגורים עם שותפים.

 

איתור חדר בדירת שותפים

כאשר אתם שוכרים חדר בדירת שותפים תכנון ההוצאות יהיה קל יותר. לעתים תשלמו סכום קבעו הכולל בתוכו את כל החשבונות ולפעמים תחלקו עם עוד שניים או שלושה שותפים את החשבון. חשוב: לפני שאתם נכנסים לחוזה על הדירה לוודא מי אחראי על תשלומי השכירות והחשבונות ומה עושים במקרה שחלק מהשותפים מחליטים לעזוב את הדירה. שימו לב שכדאי גם לקרוא בדקדקנות את החוזה מול בעל הבית ולא רק את חוזה שכירות המשנה שלכם (כן, יש דבר כזה...) על מנת לבדוק אם מותר לאדם שמשכיר לכם את החדר לבצע שכירות משנה.

 

מלגות מגורים

הידעתם שהאקדמית תל-אביב-יפו מציעה מלגות דיור לסטודנטים באמצעות שיתוף עם עמותות וארגונים שונים? לדוגמה, בשיתוף עם עיריית ת"א נעניק מלגות דיור בגובה של עד 9,600 שקלים לשנה עבור סטודנטים המתגוררים בשכונת התקווה, נווה שאנן, שכונת שפירא ויפו. לפרטים נוספים ולהגשת מועמדות פנו אלינו בטלפון: 03-6803330 או במייל tuition@mta.ac.il.

 

אפשרות נוספת לקבלת מלגת דיור היא באמצעות התנדבות קהילתית באחד ממגוון הארגונים המארגנים תכניות קשרי אקדמיה-קהילה במכללה. כל שנדרש מכם הוא התנדבות במשך 4 שעות שבועיות לאורך השנה. שימו לב שדרישות הסף לקבלת מלגות הדיור משתנות משנה לשנה. לקבלת פרטים נוספים פנו לדינה סביון במייל -  dinas@mta.ac.il

 

ולסיום – בל נשכח את פרויקט המעונות של האקדמית תל-אביב-יפו, הנבנה ממש בימים אלה וצפוי להיפתח בתחילת שנת הלימודים הבאה. מבטיחים לעדכן מהשטח!

 

מתרגשים לקראת השנה האקדמית החדשה? גם אנחנו!