כניסה

חושבים קדימה - לימודי תואר שני בפסיכולוגיה עם הטובים ביותר

|

בית הספר ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה באקדמית הוא הגדול ביותר בארץ. האקדמית מציעה לכם חמש מגמות מובילות בתחום הפסיכולוגיה.  

תכניות הלימודים נבנו באופן שיאפשר לסטודנטים לסיים את כל חובותיהם לתואר תוך שנתיים. ותקופת ההתמחות (הפרקטיקום) נפרסת על פני שנה קלנדארית מלאה במקום על פני ארבעה סמסטרים. תכנית זו מאפשרת לסטודנטים להתחיל את פרויקט הסיום כבר בסמסטר השני של השנה הראשונה ללימודיהם ולסיימו עד סוף הקיץ של השנה השנייה.

המגמות המוצעות לסטודנטים הן:    

 

פסיכולוגיה רפואית . ראש המגמה: פרופ' רבקה יעקבי

המגמה לפסיכולוגיה רפואית (שני מוקדים: מבוגרים וילדים) מקנה לסטודנטים יסודות תיאורטיים ומחקריים כמו גם הכשרה מעמיקה בהבנה וטיפול ביחסים המורכבים בין מערכות פיזיולוגיות, ומשתנים פסיכולוגיים, חברתיים ותרבותיים המעורבים בהתפתחות והתמודדות עם מחלות והפרעות גופניות. יסודות אלו מאפשרים למוסמכי התכנית להתפתח במסלול טיפולי ו/או מחקרי.                   

 

פסיכולוגיה רפואית מהווה כיום את אחד התחומים המובילים בעולם בשדה הפסיכולוגיה, העיסוק בה מאתגר ותורם לאוכלוסיית החולים במחלות הגופניות, לבני משפחותיהם ולמערכת הבריאות.                        

 

מכל מוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל, רק האקדמית תל אביב-יפו מציעה תכנית לימודים בפסיכולוגיה רפואית.אתם מוזמנים לצפות בכתבה ששודרה בערוץ 10 על המגמה לפסיכולוגיה רפואית בתואר שני פסיכולוגיה.

 

המגמה לנוירופסיכולוגיה שיקומית - מיקוד מבוגרים ומיקוד ילדים. מ"מ ראש המגמה: ד"ר אודליה אלקנה

המסלול כולל הקניית ידע וכלים נרחבים בתחומי חקר המוח, טיפול ואבחון נוירופסיכולוגי מקיף. למגמה נבחרת קבוצה מצומצמת של סטודנטים הזוכים ליחס צמוד ואישי ממגוון מרצים בעלי ידע וניסיון טיפולי נרחב.

 

הסטודנטים משתתפים לאורך כל תוכנית הלימודים בהכשרה מעשית במוסדות המובילים בתחום בישראל

 

המגמה לפסיכולוגיה תעסוקתית. ראש המגמה: פרופ' חדוה בראונשטיין-ברקוביץ'.

לימודי הליבה במגמה מאפשרים התמחות בכל ענפי הפסיכולוגיה התעסוקתית-ארגונית: ייעוץ/פסיכותרפיה, מיון, ארגונית.                                                                                      

 

מוסמכי המגמה הם המבוקשים ביותר בהתמחות ובעבודה בתחום הפסיכולוגיה התעסוקתית-ארגונית ותופסים את מרבית המשרות המוצעות. כל המרצים הינם מומחים בתחומם מהמובילים בארץ ומחוברים לעשייה העדכנית בשדה ובאקדמיה. רמת מחקר גבוהה מאד שהניבה פרסומים בינלאומיים ופרסים לסטודנטים במגמה.

 

 

 

המגמה לפסיכולוגיה קלינית – מיקוד מבוגרים ומיקוד ילדים. מ"מ ראש המגמה: ד"ר ערן שדך                                                                                                              

למידה והכשרה על גישות פסיכודינמיות עדכניות כבסיס לארגז כלים טיפולי מגוון ואינטגרטיבי.סגל המגמה מורכב מקלינאים המתמחים בגישות עדכניות של אבחון וטיפול.    

התנסות בטיפול במגוון רחב של מטופלים ופסיכופתולוגיות במוסדות ציבוריים המוכרים להתמחות קלינית בבריאות הנפש.


 

המגמה לפסיכולוגיה התפתחותית. ראש המגמה: פרופ' רות שרבני

פסיכולוגיה התפתחותית מהווה כיום את אחד התחומים הנדרשים בתחומים שונים שבהם עוסקים

בילדים.

 

בלימודים יש עיסוק בבניית תוכניות מניעה ומדיניות מצד אחד ואיבחון, הערכה והתערבויות טיפוליות שונות מצד שני.

המגמה מקנה רקע תאורטי ומחקרי-עדכני רחב, תוך דגש על גורמים חברתיים ותרבותיים.       

מוקנים כלים טיפוליים תוך התנסות במהלך הלימודים בשדה במוסדות שונים המוכרים להתמחות כגון מכונים התפתחותיים מרפאות גנים טפוליים, שרות פסיכולוגי חינוכי, בתי חולים וכו'.                       

צוות המרצים בתוכנית מומחים ובעלי נסיון הן המחקרי והן בשדה היישומי.                                                            

 

 

הלימודים שמים דגש על עידוד מצוינות בקרב הסטודנטים, יחס אישי בכיתות קטנות וליווי צמוד של כל סטודנט על ידי סגל המרצים, הקפדה על רמה אקדמית גבוהה, תוך טיפוח ועידוד מיצוי הפוטנציאל הגלום בכל סטודנט וסטודנטית, במהלך הלימודים וגם אחריהם.

 

ב-18.1 יתקיים מפגש פתוח ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה בבית הספר למדעי ההתנהגות באקדמית.

דקן בית הספר, פרופ' גיל גולדצויג, יפתח את המפגש ולאחר מכן תהיה חלוקה לקבוצות על פי המגמות. כל ראש מגמה יפרט על המגמה ומוסמך המגמה יספר וישתף בחוויות מהלימודים. בסוף המפגש יהיה זמן חופשי לשאלות. כמובן שלכל מתעניין תינתן הזדמנות להכיר יותר ממגמה אחת.

רואים את עצמכם עוסקים בפסיכולוגיה כמקצוע וכשליחות? בואו להתרשם מהחוג הגדול ביותר בארץ, ללמוד עם המרצים הטובים ביותר, לצד הסטודנטים הטובים ביותר. 

 

2015-12-30_1759.png