כניסה

צבעים שלובשים לראיון עבודה

|

עברתם על קורות החיים שוב ושוב, התאפרתן או התגלחתם וכעת אתם נמצאים מול ארון הבגדים ומנסים בפעם השביעית לבחור את הבגד המתאים ביותר לראיון העבודה החשוב. תתפלאו לדעת, אך לא רק לעיצוב הפריטים קיימת משמעות בלתי מודעת (ז'קט מחויט או חולצה מכופתרת) אלא גם לצבעים בהם בחרתם ביום בו הרושם הראשוני חשוב לאין ערוך. אספנו עבורכם מספר המלצות לצבעים המומלצים לראיון העבודה. 


shutterstock_579082669.jpg

אפור כהה הוא השחור החדש 

אם בעבר רבים היו בוחרים לשלב פריטים בצבע שחור פחם בצורה חופשית  אם במכנס המהוקצע, בז'קט או כצבע החולצה מתחת לז'קט, היום האפור הכהה מעניק לכם יתרון תחרותי. חשבו, כמה מועמדים יגיעו באותו היום עם בגדים שחורים וישבו לצדכם בחדר ההמתנה לשיחה עם המעסיק העתידי... הצבע האפור, שבכל קונוטציה אחרת עשוי להתפרש כמשמים מעניק לכם את הייחוד שלכם מבלי לשבור את המראה הסולידי. 


כאשר אתם רוצים להתבלט 

אם אתם מגיעים לראיון עבודה בתחום סולידי כמו פיננסים, משרה ניהולית בחברת הייטק או עבודה פקידותית תרצו לשדר את התחושה הסולידית המשרה אמון ובטחון במראיין שלכם. אך, במשרות אחרות הדורשות קריאטיביות רבה  כמו מעצב בגדים, גרפיקאי או קופירייטר ייתכן ותרצו לשדר דווקא את ההיפך. כאן, מומלץ לבחור צבע אחד שלא ישבור בצורה חדה מדי את המראה אך בכל זאת יעניק לכם יתרון תחרותי.  


צבעים כמו ירוק כהה, כחול כהה, ארגמן או חולצה שחורה עם טקסטורה עדינה תחת ג'קט סולידי שחור יבליטו אתכם וישדרו למעסיק כי יתכן ומצא את האדם בעל החשיבה היצירתית. בתחום זה לנשים קיים יתרון נוסף לראיונות עבודה במשרות בתחום האופנה או העיצוב משום שהשילוב בין צבע בולט לצבעים סולידיים בבגד הנשי עדיין נפוץ יותר. 


הקשר המפתיע בין הבגד לצבע העיניים 

הטיפ האחרון קשור להתאמת הצבעים המדגישים את גווני העיניים. בעלי עיניים תכולות וירוקות יכולים לשלב את הצבע בצורה מרומזת באחד מפריטי הלבוש. נכון, לא נמליץ להגיע עם ז'קט ירוק ומכנסיים תכולים לראיון, אך חולצה מכופתרת בגוונים אלה המדגישה את צבע העיניים תמקד את מבט המראיין בצורה בלתי מודעת בפניכם ועשויה לזכות אתכם בעוד נקודות חשובות בהן המראיין עשוי לשאול את השאלה שתפתח בפניכם את הדלת למשרה הבאה. 


בהצלחה!