כניסה

מהפכת הקורסים ההתנסותיים – טעימות נוספות

|

כ- 18 קורסים התנסותיים חדשים נפתחים השנה. לפניכם טעימה מארבעה נוספים: 


מהפכת הקורסים ההתנסותיים באקדמית ממשיכה לצבור תאוצה: כ- 18 קורסים התנסותיים חדשים נפתחים השנה, מתוך 43 סך הכל, נכון לעכשיו. בסמסטר א' מתקיימים 28 קורסים (11 מהם הם קורסים שנתיים) ולומדים בהם 550 סטודנטים. הקורסים ההתנסותיים מציעים לסטודנטיות ולסטודנטים הגדרה חדשה למונחים אקדמיים שעד כה היו בגדר אקסיומה: "חומרי לימוד", "שיעור אקדמי", "מקורות מידע". לפניכם טעימה מארבעה קורסים התנסותיים חדשים נוספים מארבעה בתי ספר שונים: 

 

ילדים בחירום 

 

קורס ילדים בחירום מעניק את הידע התיאורטי והמעשי לליווי ילדים במצבי חירום כמו התקפות הטילים כיום בישובי עוטף עזה. בקורס ילמדו התאוריות על בסיס מחקרים על התנהלות האוכלוסייה במצבי חירום תוך התמקדות במודלים העוסקים בילדים. הקורס ישולב בדוגמאות ממצבי אמת ומפעולות הכנה נפשיות לילדים המבוצעות כיום באזורים הסובלים מאזעקות חוזרות ונשנות.  

   

בית הספר למדעי ההתנהגות, מרצים: פרופ' גילי גולדצויג וגב' טלי ורסנו-אייסמן 

shutterstock_75783793.jpg

חינוך פיננסי 

 

בעולם הכלכלה של היום, כאשר הנגישות למידע על הזדמנויות לניהול המשאבים הכלכליים זמינה לכל, קיים סיכון של פעולות לא נכונות בשל חוסר ידע. בקורס זה הסטודנטים לומדים את המודלים הכלכליים העדכניים ואת התאוריה הנוגעת ל: מימון, מיסוי, תמחיר, ביטוח ותמחיר. בחלק השני של הקורס ילמדו כיצד להעביר את הידע הזה לבני נוער? באמצעות הדרכה וליווי אישי על מנת שיוכלו לקבל החלטות מושכלות כאשר יתחילו לנהל את כספם בעתיד.  

 

בית הספר לכלכלה וניהול, מרצה: רו"ח עדי ריינהולד 

 

בין שחור ללבן: החוויה והפוליטיקה של זהויות 

 

זהותנו כפרטים מעוצבת על ידי הקשרים חברתיים ותרבותיים על ההגדרות והקטגוריות השונות שבהן, כגון: מגדר, מעמד או גיאוגרפיה. אותן הגדרות וקטגוריות הן חלק ממערך יחסי כוחות בחברה ובתרבות ומאידך נחוות על ידי הפרטים ונוצרות על ידיהן בשגרת חייהם ובמהלך חייהם.  
במרכז קורס זה עומד המרכיב הפיזי של הצבע או הבדלים אחרים המוגדרים כפיזיים כצד בזהותנו, המכונים בהקשרים תרבותיים אחרים גם כ"גזע". נשאל כיצד ומדוע חברות מנסחות הבדלים פיזיים בין קבוצות שונות, מה הקשר בין הגדרת הבדלים תרבותיים וחברתיים להגדרתם של הבדלים פיזיים, מה מקומה של ההיסטוריה וההשפעה הבין תרבותית ביצירת הבדלים אלו, וכיצד הפרטים חווים ופועלים ביחס אליהן. נעמוד על המשמעויות הפוליטיות של ניסוח הבדלים אלו ביצירת מיעוטים אפלייה ואי שיוויון. 
 

בית הספר לממשל וחברה, מרצה: הדס ירון מסגנה 

 

יזמות רפואית 

 

קורס בסיסי ביזמות בדגש על יזמות רפואית. מטרות הקורס: הכרה והבנת מושגים ותפיסות בסיסיות הקשורים ביזמות. העשרת הידע בתחומי המחקר והפיתוח. הכרת כלים העומדים לרשות היזם בדגש על קניין רוחני, בניית תכנית עסקית, חוק, אתיקה והגנת פטנטים. 

 

בית הספר למדעי הסיעוד, מרצה: גיא טוביאס