כניסה

לימודי סייבר. מרחב של איומים - והזדמנויות

|

10801-2_pics.jpg


בעת האחרונה, נכנס תחום הסייבר אל יותר ויותר בתים בישראל, מככב בכותרות ראשיות ובמבזקי חדשות. מלחמת הסייבר בין ארגונים למדינות ומעצמות הפכה כל אחת ואחד מאתנו לנפגע פוטנציאלי – קורבן למחיקת מידע, שימוש מניפולטיבי להטעיה או גניבת פרטים אישיים. הפעילות מתבצעת על ידי שימוש בשלל אמצעים טכנולוגיים, פסיכולוגיים וחברתיים, כאשר החוליה החלשה בשרשרת היא אנחנו, האנשים.

אתגרים אלו מחייבים מענה מגוון, רחב היקף ורב תחומי ועל כן הדרישה לאנשי מקצוע בעלי הידע והניסיון הנדרשים בתחום במגמת עליה מתמדת.

קשת התפקידים הולכת ומתרחבת עם השנים והצורך, וכוללת, בין היתר: חוקר פגיעויות סייבר במערכות טכנולוגיות, אבחון טכנולוגי על חשדות אירועי סייבר, ארכיטקט אבטחת מידע במערכות, הנחית אבטחת סייבר לשיפור רמת האבטחה בארגונים, מנתח מערכות וסוקר סיכונים, ועוד.

 

המכללה האקדמית תל אביב-יפו מציעה לימודי תואר בראשון במערכות מידע (BSc) בדגש על סייבר, בתוכנית לימודים תלת-שנתית ייחודית הכוללת היבטים מגוונים - תאורטיים ומעשיים - של מאפייני המרחב הקיברנטי ואתגריו. החל משנת הלימודים הקרובה יתקיימו הלימודים גם במתכונת לימודי ערב, למעוניינים.

תחום הסייבר עובר כחוט השני בכל תחום של חיינו – כאנשים פרטיים, כחברה, כמדינה. משום כך, לימודי הסייבר במכללה עוסקים בקשת נרחבת של נושאים, בהם היבטים כלליים הקשורים בעולם הסייבר, היבטים ניהוליים והתמודדות הארגון עם אתגרים אלו, וכן סוגיות טכנולוגיות מעשיות.

 

הקורסים מועברים על ידי אנשי מקצוע, מומחים בתחומם, המשלבים רקע אקדמי עם ניסיון מעשי: טרור ואינטרנט, היבטים משפטיים, הפן החברתי של הסייבר, לוחמה פסיכולוגית מקוונת וחשיבות הגורם האנושי, אבטחת מידע, התמודדות מעשית עם מתקפות סייבר, תשתיות להגנת סייבר ועוד. בעת בניית נושאי הלימוד הושם דגש רב על התאמתם לנושאים הנלמדים כיום בארץ ובעולם, לאופיו החדשני והמשתנה של תחום הסייבר ולצרכי התעשיות השונות.

 

רוצה ללמוד עוד על המסלול הייחודי? לשאול שאלות? לקבל מידע אודות האפשרות ללימודי ערב? אנחנו מזמינים אותך ליצור אתנו קשר כבר היום

 

לפרטים – כוכבית 6086 שלוחה 1