כניסה

העבירו את זה הלאה - זה למטרה טובה!

|

גם למי שאיננו לומד כלכלה, ברור ששימוש במשאבים הינו דרך יעילה ונכונה להתנהלות כלכלית. מחזור ושימוש במשאבים מתחדשים מהווים אחד העקרונות המנחים בתפיסת הקמפוס הירוק של האקדמית תל אביב-יפו, ואת העיקרון הזה אפשר גם לתרגם לחיי היום יום של כולנו.


 

מה זה אומר? במקום לזרוק ציוד במצב טוב שאין לנו בו שימוש - להעביר או למכור אותו הלאה. במקום לצבור עוד כמויות פסולת, להעביר את החפצים שאין לנו בהם צורך יותר למי שיכול לעשות בהם שימוש טוב ויעיל. אתרי יד שנייה הם לא רק נחלתם של דירות או כלי רכב. היום ניתן למצוא ברשת שלל אתרים שמציעים למכירה כמעט כל דבר - ספרים, מחשבים, בגדים - במצב שמיש וטוב, שיאפשרו לכם להשיג לא מעט מהדברים שאתם רוצים או צריכים במחירים אטרקטיביים ונוחים. בנוסף, ציוד מקולקל או ישן שנמצא ברשותכם לא חייב למצוא את דרכו לפח האשפה ולהפוך לפסולת מזיקה לסביבה.


 

איך עושים את זה?


 

מחשבים וציוד אלקטרוני


 

את הלפטופ הישן או את הסלולרי ששבק לא חייבים להשליך לפח. יש ארגונים שיכולים לקחת מכם את הציוד הלא תקין או המיושן ולהשתמש בו למען החברה והסביבה


 

עמותת מלי (מרכז לאזרחים יוזמים) מציעה לקחת מכם כל דבר אלקטרוני שצובר אבק במגרותיכם - מהלפטופ דרך נגן ה-Mp3 מלפני עשר שנים. מדי חודש מקיימת מלי ירידים ברחבי הארץ, שבמהלכם ניתן לבוא עם ציוד ישן או מקולקל, לתרום אותם למחזור או לשימוש חוזר. ניתן גם לתרגם את החפצים לתרומה כספית עבור מגוון רחב של עמותות שמלי מצויה איתן בקשר.


 

רוצים למכור מכשיר סלולרי ישן, אך במצב תקין? Mobile2Go מציעים לרכוש מכם את המכשיר, במקום שיצבור אבק במגרה, להעניק לכם תמורתו תשלום הוגן ולהעביר את המכשיר למחזור או לשימוש חוזר. 

ריהוט
כמה פעמים קרה לכם שעברתם במזל טוב לדירה חדשה ומצאתם את עצמכם משפחה רב-מקררית או רב-תנורית? הדייר הקודם השאיר ספה ושולחן שאין לכם שימוש בהם? במקום שהרהיטים יהפכו לגרוטאה בפינת הרחוב, אפשר להעביר אותם למי שבאמת צריך. ארגון כמו מיד ליעד ליעד ​מסייע לכם להיפטר מריהוט או ציוד חשמלי שאין לכם בו שימוש והם יסייעו להעביר אותם למי שזקוק להם.
עוברים דירה ורוצים להיפטר מציוד? גם כאן אפשר לחשוב ירוק, חסכוני וחברתי. ניתן לפנות לארגון הישראלי לפינוי דירה, אשר ימיין את חפציכם, יתרום את הציוד במצב טוב לארגונים ולעמותות ואת הציוד במצב לא תקין יפנה לאתרי אשפה מוסדרים.


 

ספרים

ספרי ילדים, אנציקלופדיות, ספרי לימוד או ספרי עיון, אפילו המילונים שהשתמשתם בהם לפסיכומטרי. מיזם כמו סיפור חוזר יאסוף מכם את הספרים המשומשים וימכור  אותם במגוון נקודות מכירה ברחבי הארץ, המופעלות על ידי סוכנים הפועלים במסגרת |תעסוקה שיקומית.


 

בגדים
בגדים יד שנייה לא חייבים להיות "שמטעס". למי שרוצה להיות אופנתי ותקציביו מוגבלים, יש מגוון אפשרויות ברשת, למצוא ביגוד טרנדי באיכות מצוינת. אתר zotamoda יאפשר לך להיות הפאשניסטה שתמיד רצית להיות, כי הבגדים המוצעים לרכישה הגיעו מארונותיהן של פאשניסטיות מובהקות.
NitChic. העבירו להן את הבגדים שאינכן לובשות, ולאחר שיימכרו תקבלו תשלום, והחלק היפה - לא צריך לברור. הם יעשו בהנאה גדולה את המיון בשבילכם! כלומר - הארון שלכם מרוויח, וגם אתם.


 

אם אתם מוצאים את עצמכם עם ארון בגדים דחוס ומפוצץ, והגיע הזמן לעשות "ניקוי פסח" בכל אותם בגדים שאינכם לובשים ולעולם לא תלבשו שוב, גם לבגדים האלה ניתן למצוא כתובת. ארגונים כמו חברה טובה ישמחו לאסוף מכם שקי בגדים ולהעביר אותם לנזקקים. ניתן גם לתרום לבני נוער ולעמותות שמסייעות להם, כמו בית השנטי


 

חושבים ירוק וחוסכים! שיהיה בהצלחה!