כניסה

מאושרים עד השמיים

|

קודם כל ליהנות ואחר כך לזכות בפרסים. זה המוטו של אייל רויטמן ושרון כהן, ואכן כך גם יצא, שהקבוצה אותה מנחים השניים, קטפה הפרס והזכיה במקום הראשון תחרות משימת האתגר של פרויקט יזמים צעירים.


 

אייל רויטמן ושרון כהן, סטודנטים לכלכלה וניהול שנה ג' עם התמחות ביזמות וחברים  מיומם הראשון לספסל הלימודים, הציבו לעצמם מטרות דומות: קודם כל  ליהנות מהעשייה והדרך, ולאחר מכן לתרגם את האהבה של שניהם לתחום היזמות העסקית-חברתית.


 

במסגרת פרויקט הגמר שלהם, המכיל את תכנית "יזמים צעירים עושים עסקים", מיסודו של לאומי, אותו מפעיל מזה שנים רבות ארגון "יזמים צעירים ישראל", הם מנחים קבוצת יזמים צעירים- 24 תלמידי כיתה ט' מחטיבת הביניים ע"ש גולדה מאיר בפתח תקווה, שהתמודדו בתחרות האתגר שנערכה לפני מספר שבועות באקדמית תל אביב- יפו.

 

IMG-20151230-WA0001.jpg 

 

אייל ושרון שילבו כבר בעבר בין לימודים ועשייה בפעילות משותפת: בשתי הקדנציות שלהם באגודת הסטודנטים, הם פיתחו את נבחרת הכדורעף לנשים באקדמית, ולאחר מכן את כדורעף הגברים. הפעם החליטו השניים לשלב בין אהבה לכלכלה, יזמות ולחינוך באמצעות עבודה עם ילדים והפכו למנטורים של קבוצת "עד השמיים" עם יזמיהם הצעירים מפתח תקווה.

 

IMG-20151230-WA0000.jpg 


 

האתגר שהוצב בפני התלמידים היה לפתח רעיון למוצר, תוך שמירה על עקרונות של אחריות תאגידית וסביבתית. המוצר הנבחר הוא הבקבוכוס, בקבוק העשוי פלסטיק קשיח רב פעמי עם כוס מובנית בתוכו, היכול להחליף את השימוש בבקבוקים חד פעמיים ובכוסות חד פעמיות.


 

מהו הבקבוכוס?


מדובר בבקבוק רב-פעמי, המגיע בשני גדלים: ליטר וחצי, וחצי ליטר. בשונה מצורתו של בקבוק מים מינרליים רגילים, בחלקו התחתון יש מעין מגרעת, עליה מתלבשת כוס מלמטה, ולכל כוס ניתן להבריג כוס נוספת (ועוד אחת ועוד אחת ועוד...). כמו כן, בלחיצת כפתור פשוטה, המים שבבקבוק יורדים דרך חור שבתחתית הבקבוק אל הכוס הנמצאת תחתיה, כלומר אין צורך בפתיחת הבקבוק במזיגה.


ישנם שני דגשים עיקריים למוצר: האחד, שמירה על איכות הסביבה, והשני סטריליות. החשיבה מאחורי המוצר אומרת: ''אוהבים להיות חברותיים, אבל רוצים להישאר סטריליים?" כעת ניתן למזוג לחברים מים, בלי לתת "שלוקים", ומבלי שפיית הבקבוק תתלכלך.

מה משך אתכם לפרויקט היזמים צעירים?
לדברי אייל, שיחות רבות עם ד"ר אייל בנימין, ראש חטיבת היזמות במכללה, וכן ליווי צמוד של מרצת הפרויקט שלהם, שני מלכה-אברהם, היוו גורם חשוב בקבלת ההחלטות ללמוד באקדמית, לבחור בהתמחות במסלול היזמות, ובפרט בהשתתפות בפרויקט הגמר של יזמים צעירים.
ובהזדמנות זו הם מבקשים למסור תודה גדולה לאנשים הנפלאים הללו שעשו ועושים רבות לטובת הצלחתם לאורך התואר ובפרויקט בפרט. 

ככה זה כשיש שניים

אייל מספר עליו ועל שרון: "אנחנו שנינו אנשים מאוד אסטרטגים מילדות, ומאוד אוהבים לתכנן ולבנות טקטיקות ואסטרטגיות". לאחר שהתנדב ב-5 מלגות הדרכה שונות לאורך התואר, החליט לפתח את השילוב בין עולם היזמות ובין עבודה עם ילדים וחינוך,  וכן היה גם זה שמשך את שרון לפרויקט היזמים.


 

למרות שהם מגדירים את עצמם כשונים - שרון ה"ריאלי" יותר, ואייל ה"הומני", העבודה המשותפת כמנטורים הינה הרמונית, מאחר והם משלימים זה את זה ויודעים לשים את האגו בצד.  למרות ההבדלי הגישות, יש דבר שעליו שניהם מסכימים: "פשוט התאהבנו בילדים!"


 

כעת לדבריהם, הם מעוניינים להמשיך קדימה עם הקבוצה, כלומר החברה, להעניק להם כלים נוספים להשגת מימון ונותני חסות, על מנת לייצר אב טיפוס ראשוני ומוצר מוגמר איכותי, בשאיפה לזכות בהישגים נוספים השנה. וכפי שנאמר - עד השמיים ואפילו יותר!


 

מהן התכניות הלאה?
שרון:  "תמיד נמשכתי לתחום הכלכלה. רואה את עצמי משתלב בתחום הפיננסי בבנק או בבית השקעות."

אייל: אני רואה את עצמי יוצא להרפתקה משלי בעולם היזמות, ובתחום החינוך, בבוא היום ייתכן ואקים בית ספר פרטי משלי".