כניסה

מהמכללה לעשייה בעולם: בואו תראו לאן תוכלו להגיע כשליחי הסוכנות היהודית ברחבי תבל

|

הסוכנות היהודית מאפשרת לבוגרי תואר אקדמי תפקיד ייחודי מסביב לעולם- שליחות עמיתי ישראל. אלה הנבחרים לתוכנית ועוברים את הליך המיונים ייצגו את ישראל בקהילות שונות בערים ברחבי העולם, כמו ארה"ב ואירופה, ישמשו כאמצעי לקשר הבלתי ניתק בין הישראלים בתפוצות למדינת ישראל. בוגרי האקדמית תל אביב יפו שעברו את התהליך משתפים מניסיונם:

 

משפיעים בתפוצות - התשובה ל-BDS

 

גל וינרבה, בוגר בית הספר לניהול וכלכלה שהיה שליח עמית ישראל בסן דייגו מספר: "בזמן לימודיי, כשהייתי מעורב בהקמת מפלגת "כולנו" זכיתי לשמוע את דבריו של מייקל אורן, שגריר ישראל בארה"ב, על המשבר שמייצרת תנועת החרם על ישראל (ה - BDS)". בעקבות זאת החלטתי בתום לימודי לצאת  לשליחות עמיתי ישראל ולייצג את ישראל בעולם בדרך הראויה". הוא מתאר את הרגעים העוצמתיים שבו זכה לגייס לראשונה סכום מכובד של 250 אלף דולרים למימון אירועים ומשלחות של סטודנטים לא יהודים לארץ, ולהעביר הצעת חוק ראשונה מסוגה בקמפוסים ,המגדירה את תנועת החרם כתנועה אנטישמית 

שליחות1.jpg

 

WhatsApp Image 2018-02-27 at 15.46.18 (1).jpeg


שלי קורנבוים, בוגרת בית הספר לממשל וחברה ,היתה שליחה עמיתת ישראל  בלונג ביץ' .במהלך לימודיה באקדמית וחברות במועדון מודל האו"ם נחשפה אף היא למגמות אנטי-ישראליות ברורות ברחבי העולם שחלחלו אל תוך ארגונים בינלאומיים, מספרת - "ידעתי שאני רוצה לקחת חלק בשינוי ולהשפיע מלמטה למעלה…" וממשיכה: "גיליתי שבשליחות תהיה לי הזדמנות להשפיע ולהיאבק בשיח האנטישמי והאנטי ישראלי, שיח שמוצא את דרכו להצבעות בעד חרם על ישראל". 


איך הלימודים באקדמית תל אביב יפו מסייעים לשליחים בתפקידם?

 

סטודנטים המתמחים בתחומי הממשל מצוידים, כפי שמספרת שלי - ב"מסגרת ידע רחבה ואיכותית טרם היציאה לשליחות", ניגשים לשליחות עם הרקע הרלוונטי, היכרות עם ההיסטוריה והפוליטיקה בהווה ובעבר, והרבה ניסיון מהפעילות ב'מועדון מודל האו"ם'.

 

שלי ממשיכה ומספרת כיצד השתתפותה במועדון מודל האום באקדמית תל אביב יפו סייעו לה: "במהלך השליחות הייתי צריכה להתמודד עם הצעות חרם, זה היה הרגע המושלם לשלוף את הכישורים הפרקטיים שלמדתי ב-'מודל האו"ם' כמו הובלת אסטרטגיות פעולה, קשרים בינאישיים, יצירת קואליציית תומכים, כתיבת נאומים חדים ומשכנעים, ארגון כנסים וכמובן כתיבת הצעות חלופיות המנוסחות כ - Resolution כמקובל בפורומים בינלאומיים".


שליחות2.jpg

 

WhatsApp Image 2018-02-27 at 15.46.17.jpeg

למי מתאימה השליחות?

 

השליחות ברחבי העולם מתאימה לסטודנטים ובוגרים מכל תחומי הלימודים - אינדיבידואלים המעוניינים להקדיש שנתיים עד שלוש בעשייה משמעותית בחו"ל, ולחזק את הקשר החשוב כל בין הקהילה בישראל לתפוצות.

 

ומעבר להגשמה האישית, מהי תרומת השליחות לעתידכם?

 

מעבר לניסיון בתפקיד כה חשוב, מסיימי התואר זוכים לכישורי חיים וניסיון שיעצבו את עתידם, כמו דיבור בפני קהל, השתתפות בכנסים יוקרתיים, ניהול תקציבי פעילות וגיוסי כספים - יתרונות שהם לא פחות מקרש קפיצה לתפקידים משמעותיים במגזר הציבורי והפרטי בעתיד.

שליחות5.jpg


WhatsApp Image 2018-02-27 at 15.46.18.jpeg

 

רוצים לחוות מדינה אחרת ולהיות שגרירים של ישראל בעולם


פנו אלינו לשמוע פרטים נוספים על המסלול הייחודי המוצע לכם בסוף התואר כשליחי הסוכנות היהודית:


http://bit.ly/2FDPLMp