כניסה

מדירה – לארמון: טיפים לשוכרי הדירות החדשים

|

עומדים לשכור דירה לקראת שנת הלימודים החדשה? אספנו עבורכם כמה טיפים שיעזרו לכם לעצב את הדירה, להוזיל את התשלומים החודשיים ולהתחיל את השנה החדשה בכיף במרחב הביתי החדש שלכם


גם מאורה אפשר להפוך לדירה יפה 

הגעתם לדירה המוצעת במחיר אטרקטיבי אבל היא נראית פחות טוב? אל דאגה. דברו עם בעל הבית שלכם ושאלו האם תוכלו לצבוע את הדירה (בצבע שהסכמתם עליו מראש), לעצב מעט את המטבח בתוספת טפט מעניין ולהוסיף וילונות חדשים ונגיעות עיצוב קלות. תופתעו לגלות באיזו מהירות אתם יכולים לגרום גם למאורה להיראות כמו בית מעוצב שבו תוכלו לארח חברים ולא להתבייש להזמין את אמא. 


shutterstock_352120109.jpg


בדקו אפשרות של מגורים עם שותפים 

בערים הגדולות קל מאד להשכיר חדרים לשותפים. כל חדר יכול להיות הכנסה נאה ולחסוך חלק ניכר מתשלום השכירות. חשוב, כמובן, להסדיר את הנושא עם בעל הבית בחוזה כי לא כל בעל בית יסכים להשכיר למספר שותפים.  


התחילו לחפש ריהוט יד שנייה 

מפחדים להוציא סכום גבוה מדי על ריהוט? חפשו ריהוט יד שנייה באינטרנט. את כל הבית תוכלו לרהט בפחות מאלפיים שקלים באמצעות מקרר יד שניה, מכונת כביסה יד שנייה וסלון משומש. את המיטה אתם כמובן יכולים להעביר מהבית הקודם או הבית של ההורים.  


מעבר הדירה 

מי מעביר את החפצים שלכם? תוכלו להעבירם באמצעות החברים הטובים ובני המשפחה בעלי רכב גדול כאשר רק החפצים הגדולים באמת יעברו עם משאית. כך תוכלו לחסוך עד אלף שקלים בעלות מעבר הדירה. מה אפשר להעביר לבד? את הטלוויזיה, הבגדים, הכיסאות, מנורת השולחן שלכם ועוד שלל פריטים קטנים שאינם חייבים להעביר בסיוע חברת ההובלות בתשלום. 


השאירו לעצמכם מספיק זמן לארוז 

כאשר מתחיל הסמסטר לא יהיה זמן לארוז. לכן, כדאי בכל יום לארוז חלק מהחפצים שלכם ולמקם אותם בפינה אחת בבית. כמה ימים לפני ההובלה תוכלו לארוז את החפצים האחרונים. לפני האריזה כדאי להתארגן מראש, כמובן, עם קופסאות בגדלים שונים, סרט הדבקה, שקיות זבל עבות (שיכולות להתאים לאריזת הבגדים והמצעים) וניילון פצפצים לשמירה על החפצים השבירים. 


shutterstock_181509800.jpg


מה עם החתול? 

יש לכם חיית מחמד? יום המעבר עשוי להיות מלחיץ במיוחד עבורה. כדאי לתאם מראש עם חבר או בן משפחה שישמור עליה באותו יום וכאשר תסיימו לפרוק את החפצים תוכלו להציג בפניה את הבית החדש. אם מדובר בחתול כדאי לסגור אותו לכמה ימים בחדר אחד על מנת שלא ינסה לברוח ולחזור לטריטוריה הקודמת שלו. 


זהו, אתם מוכנים למעבר הדירה שלכם. הכינו שטיח לכניסה לבית ושלט עם שמכם והזמינו את כל החברים לחנוכת הבית. 

בהצלחה בדירה החדשה וגם בלימודים!