כניסה

הם ינסו להפתיע אותך בשאלות? שינסו! השאלות הכי מפתיעות בראיונות עבודה

|

הספרים והקורסים המכינים אותנו לראיונות עבודה יצרו מציאות חדשה. השאלות עמן אנו נאלצים להתמודד רחוקות שנות אור משאלות ה"מה התכונה הכי שלילית שלך?" - קושיה שכולנו למדנו לענות עליה במילה 'פרפקציוניזם'. 

אבל יש מעסיקים שהתעייפו מהתשובה החוזרת על עצמה. אז מהן השאלות החדשות עמן תצטרכו להתמודד על מנת לצלוח את הריאיון ולהגיע למשרה הנכספת, וכיצד לענות עליהן?

 

"אם היית יכול לשנות אירוע אחד בחייך - מה היית משנה?"

 

ראיון העבודה נועד לזהות את מאפייני האישיות שלך. באמצעות שאלה זו המראיין מעוניין לבחון האם אתה אדם שלומד מטעויות העבר, או מצטער על אירועים שהתרחשו. התשובה הראויה שעשויה לספק את המראיין, תהיה בדרך כלל "לא הייתי משנה דבר, כל דבר שקרה לי בחיים, גם השלילי ביותר, לימד אותי כל כך הרבה". כך, אתה מפגין בגרות, אינך מאשים אחרים בהתנהלות לא נכונה ומראה שאתה דף חלק, פתוח להתנסויות חדשות.

 

"ספר לי על אחד הכישלונות שלך"

 

מרבית האנשים יגיעו לראיונות ויתהדרו ביכולותיהם בתחום העבודה המבוקש. בדומה לשאלה הקודמת, התשובה נועדה לבחון את אישיותך. האם אתה אדם כן, שיעז להודות בטעות, או אולי מתיימר להראות כמומחה בתחומו. כולנו טועים, נופלים ונכשלים לעתים, ואם יש בנו את התעוזה והכנות להודות בטעות זו, נוכל ללמוד ממנה ולבצע את המוטל עלינו בצורה טובה יותר בפעם הבאה. מרבית המעסיקים יעדיפו לעבוד עם אדם צנוע, קל להשתנות, שמוכן לקבל גם ביקורות שלילית בעת הצורך בצורה נכונה, ולהשתפר.

 

"מה תוכל ללמד אותנו?"

 

מקומות עבודה כיום מעסיקים עובדים המתמחים במספר נישות ובעלי ניסיון מגוון בחברות שונות. לשאלה "מה תוכל ללמד אותנו" שתי מטרות - לבחון האם קראת את אתר החברה ולמדת באיזה תחום היא עוסקת לעומק, ולבדוק האם פיתחת עם הזמן כישורים שיכולים לסייע לארגון. לכן, לפני הריאיון חשוב לעשות שיעורי בית ולראות לא רק האם החברה תוכל לתרום לקריירה שלך, אלא גם מה החוזקות שלך שיוכלו לתרום לחברה.

 

"מהי הדרך הכי קלה לנהל אותך?"

 

נסכם בשאלה האחרונה שאחד המועסקים בחברה בארה"ב פרסם באתר "שאלות ותשובות" ידוע, בניסיון לפצח את התשובה הנכונה. חברות המעסיקות עובד חדש מעוניינות לדעת האם הוא מסוגל להתנהל בקלות מול דמויות סמכותיות מחד, ולשמור על "ראש פתוח" ויצירתיות מאידך - על מנת להפוך את עבודתו לפוריה במיוחד. לכן, חשוב לשמור על תשובה מאוזנת, שתפגין את יכולתכם לקבל סמכות, ואולי לציין כי אתם מגיעים על מנת להעניק לחברה ומקווים להיות חלק בלתי נפרד מהצוות שנבנה בה.

 

עכשיו אתם מוכנים קצת יותר לראיון הבא. נכון, לא ניתן לצפות את כל השאלות מראש, אך מהבנת הגישה העומדת מאחורי הדוגמאות שציינו תוכלו להתמודד עם שאלות דומות נוספות. בהצלחה!


footage_14532.jpg