כניסה

מיזם חברתי חדש סוחף את האקדמית

|

סטודנטית החודש שלנו היא ספיר אמזלג, סטודנטית באקדמית תל-אביב-יפו לתואר ראשון במדעי ההתנהגות (B.A.) שנה ב', שהחלה לפני כשנה וחצי מיזם לבניית המרקם החברתי בשעות אחרי הלימודים בקמפוס - הכירו את "סיקרט אקדמית".


"אחד מהאתגרים העומדים בפני סטודנט חדש במכללה הוא לא רק האתגר האקדמי. בעבור אלו שעוזבים את הבית של ההורים, דווקא המעבר לאזור מגורים חדש והצורך לייצר מההתחלה מעגל חברתי, גורמים לא פעם לתחושת בדידות ומחשבה שאין עוד סטודנטים שחווים בדיוק את אותו הקושי" - זו הייתה התחושה שהובילה את ספיר אמזלג, בת 25 מפתח תקווה במקור, להחליט שקהילה חברתית במכללה היא לא חלום שלא ניתן למימוש. אגודת הסטודנטים נרתמה לסייע ומאז הקהילה החברתית גדלה ומתעצמת עם פעילויות מעשירות לאחר שעות הלימודים, בערבים ובסופי שבוע. לאחרונה גם הנהלת המכללה פרשה חסותה על המיזם וכעת המטרה היא להמשיך ולגדול לקראת פתיחת מעונות הסטודנטים שנבנים בקרבת המכללה.


תמונה של כולם.jpg


הרצאות על הבר: יותר מיציאה רגילה לפאב


מיזם "סיקרט אקדמית" משלב קבוצות פייסבוק ו-וואטסאפ פעילות (יותר מ-440 סטודנטים) ומארגן בין היתר פעילויות שונות, כמו "הרצאות על הבר" המועברות על ידי מרצים מתנדבים מהאקדמית או מרצים אורחים, כל זאת לצד כוס בירה באווירה הנינוחה של בר תל-אביבי בשוק הפשפשים. כמו כן, מתקיימים גם סיורים ואירועים מיוחדים לצד יוזמות פרטיות של סטודנטים לארח ארוחות שישי או סתם לשבת לקפה או בירה. כך בתמיכה ושיתוף פעולה מלא של אגודת הסטודנטים, אפשר להכיר אחד את השני מחוץ לקירות האקדמית. מעבר לאירועים החברתיים שמטרתם כיף והנאה, הקבוצה מארגנת השנה בפעם השנייה פרויקט "זיכרון בסלון" בערב יום השואה, בו יתקיימו שלושה מעגלי שיח בנושאים שונים הקשורים בזיכרון השואה בסלונים של סטודנטים הגרים באזור האקדמית ויהיו פתוחים לכל הסטודנטים שיהיו מעוניינים לקחת בהם חלק.


לוגו רקע סגול.jpg


משתפים דיור – למה לוותר על דירות הסטודנטים שסיימו את התואר?


לצד הפעילויות החברתיות, המיזם מסייע בהתמודדות עם עוד בעיה כואבת – מצוקת הדיור של הסטודנטים בתל-אביב-יפו. גם באזור דרום תל-אביב וביפו עדיין קשה למצוא דירות במחיר סביר, עם בעלי דירות הפתוחים לצרכים הייחודיים של הסטודנטים, למספר שותפים או לתקופות שכירות משתנות. "בקבוצה אנו משתפים את הדירות העומדות להתפנות – ומקשרים בין הסטודנטים החדשים לוותיקים שמסיימים את הלימודים ועוזבים את החדר הסמוך לקמפוס" מסבירה ספיר.


רוצים להצטרף לקבוצה? אין קל מזה...


קבוצת "סיקרט אקדמית" שספיר מגדירה כ"בית חברתי של הסטודנטים והסטודנטיות במכללה האקדמית תל-אביב-יפו" פתוחה לכולם, לסטודנטים הגרים בשרון ובתל-אביב, ובמיוחד לאלה הגרים ביפו ובאזור דרום תל-אביב. הקבוצה מזמינה אתכם לעמוד הפייסבוק (לאחר אישור מהיר וקצרצר) – חפשו בפייסבוק "סיקרט אקדמית" והצטרפו.

לאחר שהצטרפתם לקבוצה, תקבלו עדכונים שוטפים על אירועים קרובים, מידע על דירות חדשות שעומדות להתפנות ותוכלו למצוא אוזן קשבת וסביבה תומכת של סטודנטים שחווים בדיוק את אותן החוויות כמוכם.


לסיכום, ספיר אמזלג סטודנטית החודש אומנם התחילה את המיזם, אך הוא צפוי לגדול ולהמשיך גם לאחר שתעזוב את כתלי האקדמית, ואף להתרחב בעוד שנתיים כאשר מעונות הסטודנטים יפתחו. כי בינינו – תואר הוא הרבה יותר מהלימודים עצמם, לא?