כניסה

מפגש מוחות שלא רואים כל יום: סיכום האקתון הסטודנטים השנתי השני באקדמית

|

האקתון 2019 יצא לדרך לאחר מעל 300 ימים של תכנון קפדני ומעל 250 איש שנרשמו לאתגר – כאשר לתחרות הגיעו 115 מתחרים (כמות כפולה משנה שעברה). 40 מנטורים מובילים מתעשיית ההייטק ליוו את צוותי הסטודנטים בעשרים וארבע שעות של תכנון ופיתוח מוצר. 

 


בשנים האחרונות החלה מסורת חדשה באקדמית – "האקתון" טכנולוגי  בו צוותי פיתוח מתחרים ביניהם בתכנון ויצור אבטיפוס טכנולוגי של מוצר בנישה שהוגדרה מראש. הם אינם יכולים להשתמש בקוד שהכינו מראש וצריכים ליזום את המוצר בסיעור מוחות מרתק ואינטרדיסציפלינרי בו סטודנטים מתחומים רבים מנסים לזכות בפרס הראשון. 

 

האקתון הקודם התמקד בתחום החינוך ועל המשתתפים הוטלה משימה – "פיצוח אפליקציה בתחום החינוך החכם". מגוון רחב של יוזמות חדשות עלו כאשר הזוכים הגדולים היו חברי הצוות שפתחו אפליקציה לשיפור יכולת הקריאה בקרב ילדים. השנה עמדו המשתתפים בפני אתגר חדש - פיתוח אפליקציה בתחום הבריאות ואיכות החיים. 

 


האקתון.jpegמגוון רעיונות שכל אחד יכול להוות סטארט-אפ בפני עצמו 

 

ההאקתון נפתח והצוותים השונים עמלו על בניית אפליקציות העוסקות בבריאות ובאיכות חיים. הצוותים השונים הציגו האפליקציות שבנו במצגת קצרה לצוות השופטים וקהל המפתחים שהגיעו לאירוע – כל אחד מהפיתוחים עסק בנישה שונה לחלוטין. 

 

בין האפליקציות שהגיעו לגמר והוצגו לצוות השופטים היו:  

  • אפליקציה לניטור מצבם הרפואי של האצנים המשתתפים בתחרויות ריצה 
  • אפליקציה המתריעה ומודיעה על כך שמשתמש נפל ואינו מסוגל לקום 
  • פלפטפורמה לבניית ספר מתכונים מקוון 
  • אפליקציה לסיוע בתהליך שמירת משקל ודיאטה 
  • אפליקציה לשיפור היציבה 
  • אפליקציה לתיאום בין מתאמנים לאימון משותף (כמו משחק כדורסל או כדורגל) 

 

מי ניצח? 

 

בתום האירוע הוכרזו המנצחים כאשר במקום הראשון (בפרס של 8,000 שקלים!) זכו קבוצת NullPTR עם מוצר ה HealthBotהמוצר הוא חבר וירטואלי שנועד לסייע למי שמעוניין  לשמור על דיאטה לעמוד ביעדים בדרך להשלת הקלוריות. 

את מצגת הסיום של המוצר ניתן לראות כאן. משתתפי הקבוצה שפתחה את האפליקציה הם: מתן כוכבי, רינה אוקסמן, אנדרו ושני שאמה ולוי קטנר. 

במקום השני זכו קבוצת בר אילנרס עם מוצר FixIt – חברי הקבוצה הם: אלירן זיו, יונתן לפישיץ', יונתן דיאמנט, הדר כנר ונעמה ברמן. 

 


האקתון 3.jpegהספונסרים של האירוע 

 

מדי שנה חברות ענק מעניקות חסות כספית ותמיכה טכנולוגית לאירוע. השנה היו אלה חברת Invoide מפתחת פלטפורמת הפרסום בוידיאו, חברת WIX בעלת הפלטפורמה חובקת העולם לבניית אתרים, Front End Web, RedHat CheckMarx GitHub,duda וכמובן אגודת הסטודנטים של האקדמית תל-אביב-יפו. 

 

ההאקתון השנתי, שפתוח בפני סטודנטים ממכללות ואוניברסיטאות שונות, מהווה מקום בו יזמים חדשים ומפתחים יכולים לפגוש ולהפרות זה את זה ולגלות איך אפשר לפתח גרסה ראשונית למוצר בתוך פחות מ-24 שעות.  

יתכן וממש בקרוב נגלה כי האפליקציות שפותחו בהאקתון הגדול באקדמית יבשילו ויהפכו למוצר סופי.  

מקווים לראות גם אתכם שם בשנה הבאה! האקתון 1.jpeg

 האקתון 4.jpeg