כניסה

משכילים לחיות ביחד - פעילות האקדמית על רקע אירועי החודש

|

בשבועות האחרונים הייתה מצויה מדינת ישראל במצב בטחוני רגיש ובתחושות תסכול גוברות. בחזית אחת לחימה מול ארגון טרור ובחזית השנייה ניצניה של מלחמת אזרחים בתוכנו, בערים מעורבות, מאורעות אשר העלו לסדר היום את הסכסוך המורכב בין ערבים ליהודים. 

האקדמית, כמכללה שחורטת על דגלה קידום חיים משותפים בין שתי האוכלוסיות ושליחות חברתית בעיר יפו, מסכמת חודש של העלאת המודעות בנושא.כנס המעסיקים של קו-אימפקט במעמד נשיא המדינה

מנכ"ל האקדמית, בני אלון, ומנהל שיווק תחום חברה ערבית, יוסף אבו ואסל, הגיעו בשבוע שעבר לבית הנשיא יחד עם עוד מנכ"לי ועובדי 42 חברות המשתתפות במיזם "קו-אימפקט" המעודד תעסוקה איכותית של עובדים מהחברה הערבית בחברות המובילות במשק. האקדמית הצטרפה למיזם המקדם גיוון והכלה לפני כשנה וחצי, זאת בהובלת אגף משאבי אנוש. בכנס המעסיקים שנערך במעמד נשיא המדינה, רובי ריבלין, הוצגו הישגי מהלך "תקווה חדשה בעסקים" והוצגו תוצאות מחקר של חברת TASC לפיו העסקת עובדים מהחברה הערבית תורמת לשורת הרווח של ארגונים בישראל.

בין יתר החברות הנוספות שהשתתפו היו מנכ"לי אמדוקס, מרכז הפיתוח של מיקרוסופט, תנובה ושטראוס. 
האקדמית ייצגה את האקדמיה בהתרגשות רבה ובתקווה לעתיד מוצלח יותר. האקדמית מאמינה ומחזקת העסקת עובדים מהחברה הערבית בתפקידי מפתח, מתוך אמונה לא רק בגיוון אלא ביצירת תחושה של שייכות, לכידות, מעורבות וקבלה. 189924348_336655841150487_8207681370163684271_n.jpg


בני ויוסף.JPG
רב שיח "משכילים לחיות ביחד"

ההחלטה להקים את קמפוס הקבע של האקדמית ביפו, הטילה על המוסד שליחות חברתית. העיר יפו ותושביה, ערבים כיהודים, עברו לאחרונה טראומה של ממש. רב-שיח חשוב מאוד יתקיים ביום חמישי הקרוב שיעסוק בהתרחשויות ביפו, בסיבותיהן ובשאלה של העתיד של העיר כקהילה משותפת. 

נשיא המכללה, מנחה ויוזם הרב שיח, פרופ' דרור ורמן, כותב: 

"כתושב יפו וכנשיא מכללה שיושבת בלב הקהילה וחורטת על דגלה את קידום החברה המשותפת, אני משוכנע שהאקדמית חייבת למלא תפקיד מרכזי ככל שנוכל בתהליך הבניה מחדש של אמון ושיתוף פעולה. בשלב ראשון, כשהרוחות עדיין סוערות והפצעים מדממים, רצינו להציע מרחב בטוח שבו יוכלו יהודים וערבים, קהילת יפו וקהילת המכללה לדבר אלה עם אלה על המחלוקות ועל הנקודות המשותפות בגילוי לב, בהקשבה ומתוך אמפטיה. אני רוצה לעודד אתכם/ן להגיע למכללה באופן פיזי ביום חמישי לאירוע החשוב הזה. אמנם הוא ישודר גם ברשת, אולם לנוכחות הפיזית ולשיח פנים אל פנים יש חשיבות רבה". 


הכנס יתקיים ביום חמישי הקרוב, 3.6, בשעה 17:30.


עם תחילת המהומות בעיר יפו הוציא פרופ' ורמן מכתב לכלל הסגלים והסטודנטים.ות בשתי השפות, הנכם.ן מוזמנים.ות לקרוא אותו כאן16e4cb27-34d4-4609-9fdc-f0ecb8074718.JPG


רב שיח.JPGסדנת תקשורת מגוונת 

מחלקת משאבי אנוש קיימה לנציגים מהסגל המנהלי סדנת "תקשורת מגוונת" להעברת מסרים לגיוון והכלה בארגון. 

מטרת הסדנה לעזור למכללה לעבור תהליכי השתנות פנימית, למידה והתמקצעות שיאפשרו להביא לשינוי בתהליכי גיוס, קליטה ושימור של עובדים מהחברה הערבית. כמו כן, לסייע לאקדמית בכל הקשור בשיפור התקשורת עם מועמדים, סטודנטים ובוגרים מהחברה הערבית.


שפה משולבת.JPG
קמפיין "גיוון מעסיק את כולנו"

החודש חל יום הגיוון הבינלאומי. האו"ם הכריז על היום הבינלאומי לשונות תרבותית ולקידום סוגיות המגוון ב- 21.5 במטרה לעודד אנשים וארגונים מרחבי העולם לתמוך בשונוּת, להעלות את המודעות לחשיבות שיתוף פעולה ודיאלוג בין-תרבותי ולהיאבק בקיטוב ובסטריאוטיפים.

גיוון תעסוקתי הפך לאחרונה לאחד הנושאים המדוברים בשוק העבודה. מעבר לסיבות החברתיות, מחקרים שנעשו בעולם הוכיחו גם כי חברות מגוונות יותר מצליחות יותר.

גם האקדמית מתהדרת בהעסקה מגוונת, מנסה לגייס אוכלוסיות חדשות ולטפח אוכלוסיות מגוונות קיימות בקמפוס.

גם בקרב הסטודנטים.ות מושקעים מאמצים רבים להבאת אוכלוסיות מגוונות ללמוד אצלנו.

יום זה מדליק את האור בתקופה קשה בה מצויה מדינת ישראל בשבועות האחרונים. האקדמית, כארגון ששואף להכיל את כלל הסגל והסטודנטים.ות ללא הבדל לאום, דת ומגדר, לקחה חלק בקמפיין הארצי לרגל יום זה 'גיוון מעסיק את כולנו' אשר פורסם ברשתות החברתיות ובמסכי הפלזמות.האקדמית תל-אביב-יפו מתהדרת בכל הגוונים שעושים אותנו א.נשים.H7900867_YomHagivun_divur_700x700.jpg