כניסה

בוגרים למתחילים

|

סיימתם ללמוד. ועכשיו מה? מתברר, שעם מספר כללי אצבע פשוטים (ובסיוע המרכז לניהול קריירה וקשרי בוגרים של האקדמית) תוכלו להיכנס אל עולם התעסוקה ואף להשתלב בו. מתחילים! >>> 


סיימתם ללמוד. ועכשיו מה? מתברר, שעם מספר כללי אצבע פשוטים תוכלו להיכנס אל עולם התעסוקה ואף להשתלב בו. בכל סיום יש התחלה חדשה 

טקס סיום הלימודים וקבלת התואר מסמל מעבר מהותי מהחיים. מהשלב בו אנחנו לומדים, על עצמנו ועל העולם, ומנסים למצוא את מקומנו – לשלב בו אנחנו צריכים להתחיל להשתלב בשוק העבודה ולפתח קריירה. המעבר הזה עלול להיות מלחיץ, אבל אין סיבה לפחד. בעזרת מספר טיפים פשוטים ניתן לצלוח אותו בשלום ובהצלחה.  

מעל אלף בוגרים טריים ומאות מצטיינים.jpg

קודם כל חשוב להגדיר לעצמכם מטרות. בשלב הזה, אחרי שכבר עברתם דבר או שניים בחיים, אתם מכירים את עצמכם לא רע. במהלך הלימודים בוודאי נחשפתם לעולמות תוכן שונים ומגוונים, חלקם עניינו ואתגרו אתכם יותר מאחרים. נסו לייצר לעצמכם רשימה של הנושאים בהם אתם מעוניינים לעסוק, של התכונות החזקות שלכם ושל השינויים שאתם רוצים להוביל. הרשימה תסייע לכם להתמקד בשלב הבא – מציאת נקודת ההתחלה לקריירה.  

 בוגרים רבים לא מודעים לזה, אבל יש בידיכם את אחד הנכסים החשובים ביותר בשוק העבודה המודרני – אנשים. במהלך התואר נפגשתם וחלקתם ספסל לימודים עם הרבה מאוד אנשים, רובם פחות או יותר בגילכם ובעלי אותם תחומי עניין. אי אפשר להפחית בחשיבות של נטוורקינג מוצלח, במיוחד בעולם התעסוקה המודרני. חברות רבות, במיוחד בהייטק, מתגמלות עובדים שמביאים לגיוס של עובדים נוספים. החברים שלכם הם לא רק מקור לבילויים או להעתקת סיכומים, הם נכס תעסוקתי של ממש. חשוב לשמור על קשר עם החברים מהלימודים וניתן לעשות את זה בקלות, באמצעות מרכז הבוגרים של האקדמית.  
 

DSC_7939.JPG
בוגרי האקדמית שהגיעו לגייס סטודנטים ובוגרים חדשים ביריד התעסוקה 2019

המרכז לניהול קריירה וקשרי בוגרים משמש להרבה יותר מזירת עדכונים . המרכז עורך הרצאות וסדנאות, מאפשר להתייעץ עם מומחים, מקיים כנסי מעסיקים ועוד. חשוב מאוד להפיק מלימודי התואר, מעבר לחומר האקדמי, גם את הכלים שיעניקו לכם יתרון בשוק העבודה התחרותי ולנצל כל עזרה שמציעים לכם. גם אם במהלך התואר לא ניצלתם את ההדרכות והסדנאות של המרכז, הם פתוחים עבורכם גם כבוגרי האקדמית. 

אם כבר יש לכם כיוון ואולי אפילו מצאתם משרה ספציפית שאתם מעוניינים בה – זכרו שאתם מתחרים עליה עם עוד עשרות או מאות מועמדים. המפגש הראשון של המעסיק הפוטנציאלי איתכם הוא, לרוב, מסמך קורות החיים שלכם. לכן, עליכם לוודא שהמסמך מסודר ומבליט את הניסיון הרלוונטי ביותר והתכונות המוצלחות ביותר שלכם. כדאי לערוך את המסמך מחדש בכל פעם ששולחים אותו, בהתאם למשרה, ולשים דגש על הפרטים החשובים לכל מעסיק. כמו כן, צריך להקפיד שהאורך שלו לא יעלה על עמוד אחד. לא חייבים להכניס כל קייטנה שהדרכתם בה תחת סעיף ניסיון מקצועי, התמקדו במשרות רלוונטיות ומשמעותיות, שמעידות גם על התכונות שלכם. טיפים נוספים לקורות החיים ניתן לקבל במרכז הבוגרים.  

לפני הגעה לראיון עבודה חשוב להתכונן היטב. למדו על החברה כל מה שאתם יכולים ונסו להבין מה המעסיק מצפה מכם. המטרה שלכם בראיון היא להסביר למראיין/ת למה אתם הפתרון לבעיה שלהם ומדוע אתם טובים יותר מאחרים. זכרו תמיד שאתם נמצאים בתחרות. אל תתביישו להשתמש בידע שרכשתם במהלך התואר והקפידו לציין גם פרויקטים חברתיים שהשתתפתם בהם. אנחנו בטוחים שהתקבלתם.